Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Renderowanie w HD pod Youtube


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 uve

uve

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS15
  • Karta pamięci: SanDisk 60GB

Napisano 15 sierpień 2013 - 18:13

Witam,

Nagrywam kamerą Sony Action Cam w rozdzielczości HD 1280x720 30p.
Materiał edytuję w Sony Vegas Pro 11 i renderuje w poniższych ustawieniach.



Po renderowaniu film odtwarza się w dobrej jakości nie odbiegającej od oryginalnego pliku prosto z kamery.
Sytuacja zmienia się gdy wrzucę plik na youtube. Porównując oglądany materiał na komputerze i youtube widzę dużą stratę na jakości.
Film z youtube traci na ostrości i wyrazistości szczegółów głównie w szybkich momentach (nagranie z kasu podczas jazdy na rowerze).
Pytanie jest następujące. W jaki sposób zmienić parametry renderowania aby materiał na youtube nie różnił się od tego odtwarzanego bezpośrednio na komputerze?

Forum użytkowników - Sony Action Cam


#2 LeoDogg

LeoDogg

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera: GoPro 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:44

Zawsze bedzie strata jakosci. Lepsza opcja jest Vimeo - tam straty sa mniejsze.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#3 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 19 sierpień 2013 - 10:21

.
Pytanie jest następujące. W jaki sposób zmienić parametry renderowania aby materiał na youtube nie różnił się od tego odtwarzanego bezpośrednio na komputerze?


Musisz założyć płatne konto, wtedy będziesz miał super filmy na youtube :), jest to opisane w sieci.

#4 Żółwik

Żółwik

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 156 postów
  • Miejscowość:Brzeziny, Gdynia, Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

Napisano 08 wrzesień 2013 - 02:13

Problemy z dźwiękiem i wideo

Jeśli masz problemy z dźwiękiem lub wideo, wprowadzenie pewnych zmian w filmie zwykle je rozwiązuje.

Brak synchronizacji dźwięku i obrazu

Upewnij się że ścieżka dźwiękowa i wideo mają taki sam czas trwania. Jeśli np. dźwięk jest odtwarzany przez 40, a wideo przez 50 sekund, może to być przyczyną problemu.

Długość ścieżki dźwiękowej i wideo możesz zmienić w zewnętrznym edytorze wideo (np. Windows Movie Maker lub iMovie).


Inne problemy

Krok 1: otwórz plik w narzędziu do edytowania filmów (np. iMovie, Final Cut Pro lub QuickTime Pro).

W iMovie wybierz kolejno Share > Export Using QuickTime (Udostępnij > Eksportuj przez QuickTime).
W Final Cut Pro wybierz kolejno File > Export > Using QuickTime Conversion (Plik > Eksportuj > Użyj konwersji QuickTime).
W QuickTime Pro wybierz kolejno File > Export > Export: Movie to QuickTime Movie (Plik > Eksportuj > Eksportuj: film do formatu QuickTime).
Krok 2: kliknij Opcje i sprawdź ustawienia.


Ustawienia wideo

Compression Type (Typ kompresji): H.264
Frame Rate (Liczba klatek na sekundę): preferowana to 30. Dopuszczalne są też 23,98, 24, 25 i 29,97.
Data Rate (Strumień danych): Automatic (Automatycznie)
Key Frames (Ramki kluczowe): Automatic (Automatycznie)
Frame Reordering (Zmiana kolejności ramek): niezaznaczone


Ustawienia dźwięku

Format: AAC
Kliknij Show advanced settings (Pokaż ustawienia zaawansowane) i jako strategię kodowania wybierz Constant Bit Rate (Stała szybkość transmisji bitów).


Inne ustawienia


Size (Wymiary): wybierz pierwotne wymiary filmu
„Prepare for Internet Streaming” (Przygotowanie do strumieniowego przesyłania w internecie): Fast Start (Szybki start)



Formaty plików obsługiwane w YouTube

Zastanawiasz się, w jakim formacie zapisać swój film? Podczas przesyłania wyświetla się komunikat o błędzie, który wynika z nieprawidłowego formatu pliku?

Upewnij się, że używasz jednego z tych formatów:

MOV
MPEG4
AVI
WMV
MPEGPS
FLV
3GPP
WebM
Jeśli używasz innego formatu pliku, dzięki temu narzędziu do rozwiązywania problemów dowiesz się, jak go przekonwertować.


Musisz założyć płatne konto, wtedy będziesz miał super filmy na youtube :), jest to opisane w sieci.



Mógłbyś podrzucić jakiś link ? Wszystko co znalazłem dotyczy płatności za kanały ale nigdzie nie znalazłem info o koncie "premium". Wiem, że jak się ma bardzo popularny kanał to wtedy dostajesz te opcje pełnego HD

#5 Młody450

Młody450

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów

    Napisano 13 wrzesień 2013 - 21:05

    Również chętnie takie konto bym wykupił, dajcie linka do tego tematu, bo na youtube nie potrafie nic znaleść

    #6 mistrzCK

    mistrzCK

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 639 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: Hero2; 3+ Silver
    • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

    Napisano 14 wrzesień 2013 - 10:46

    Witam.
    Renderował już ktoś materiał w CineForm 2.0 pod zgodność z YouTube?
    Zastanawia mnie jak to wtedy wychodzi jakościowo.
    Pozdrawiam

    #7 Ro83rt

    Ro83rt

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 237 postów
    • Miejscowość:TM
    • Kamera: GoPro Hero3 White
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

    Napisano 14 wrzesień 2013 - 10:54

    Ja pod VIMEO tylko, ale to jakość pewnie podobna. Łap linka


    Wróć do Sony Vegas · Następny nieczytany temat →