Skocz do zawartości

Ostatnio napisane posty
 • Jaarl%s - zdjęcie
  Jaarl napisał:
  Pewnie z 100 pykła
  30 maj 2017 14:12
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Nie wiem, nie używam jak już pisałem. Dopytuje bo używasz...
  08 maj 2017 19:09
 • Przemysław Szaniawski%s - zdjęcie
  Przemysław Szaniawski napisał:
  Nie mam Quika po Polsku a w ogóle  jest ?
  06 maj 2017 17:45
 • mistrzCK%s - zdjęcie
  mistrzCK napisał:
  Pobaw się dłużej niż miesiąc to zobaczysz (edit) masz Qu...
  06 maj 2017 15:55
 • cray%s - zdjęcie
  cray napisał:
  Skoro temat został odkopany, to dodam, że firma GoPole ju...
  06 maj 2017 15:28
06 sty 2017 16:46    Bartq w Sprzęt
- - - - -
751 Wyświetleń
");

DJI Inspire 1 często był określany jako Phantom dla osób z bardziej zasobnym portfelem. Czy słusznie? A czy to teraz ważne? DJI Inspire 2 wprowadza DJI na zupełnie wyższy poziom, poziom którego nie powstydzą się twórcy kinematografii. Aby to udowodnić, DJI nakręciło krótki film (!!!) za pomocą Inspire 2.
Dołączona grafika
Inspire 2 posiada pewne cechy, którymi nie pogardziłby również amator filmowania z powietrza. Prędkość maksymalna drona została zwiększona do 108 km/h, dzięki czemu operator jest w stanie filmować dynamiczne sceny z samochodami czy motocyklami.

 

Kolejną nowością jest Spotlight Pro; funkcjonalność ta polega na tym, że kamera śledzi wybrany obiekt przez cały czas – w momencie gdy obiekt ma zniknąć z pola widzenia obracanej w 360 stopniach kamery, następuje korekta ułożenia całego drona, dzięki czemu nie stracimy cennego ujęcia. Właściciele Inspire 2 mają również do dyspozycji tryb Composition, który polega na tym, że śledzony obiekt możemy zablokować poza centralnym punktem kadru, dzięki czemu uzyskamy jeszcze bardziej kinematograficzne ujęcia.
Dołączona grafika
Inspire 2 wyposażony został w moduł omijania przeszkód znany z Phantom 4 Pro, a to oznacza, że system ten zapobiegnie kolizji z przeszkodami z przodu tylko do prędkości 55 km/h. Moduł, dzięki obecności czujników z każdej strony drona, zabezpiecza również przed uderzeniem w sufit podczas latania w zamkniętej przestrzeni, a dolne czujniki zapewnią bezpieczne lądowania na nadającym się do tego terenie. Inspire 2 posiada również zaawansowany tryb Return Home, który w razie zerwania łączności odprowadzi drona do miejsca startu dokładnie tą samą drogą jaką leciał.

 

Ale gdzie ta znaczna różnica w porównaniu do Phantoma 4 Pro? Zacznijmy od dodatkowej kamery z przodu drona zamocowanej na 2 osiowym gimbalu, dzięki czemu przy dwuosobowej obsłudze, operator drona widzi co jest przed dronem, podczas gdy główna kamera może być skierowana w każdym kierunku.

 

Dołączona grafika

 

Dron został wyposażony w dwie baterie , dzięki czemu czas lotu został wydłużony do 27 minut, a dodatkowo jest zabezpieczony w przypadku awarii jednej z baterii. Zaawansowany system zastosowany w bateriach umożliwia automatyczne podgrzanie baterii, gdy filmujemy w warunkach zimna. W Inspire 2 został zastosowany również podwójny system monitorowania telemetrycznego, który na bieżąco monitoruje drona w poszukiwaniu najmniejszych błędów.

 

Zaawansowany procesor umożliwia obsługę kamery 5.2K i zapis w formacie RAW z prędkością 4.2 Gbps, co daje ogromne możliwości kadrowania do jakości 4K. Wbudowany dysk twardy CINESSED umożliwia szybkie zgrywanie plików na planie. DJI za dodatkową opłatą może zmodyfikować oprogramowanie drona, aby ten mógł zapisywać od razu do formatu CinemaDNG lub ProRes 5.2K.

 

Dołączona grafika

 

Podczas filmowania Inspire 2 zapisuje obraz jednocześnie na dysku CINESSD oraz na karcie microSD. Dzięki temu rozwiązaniu, zamiast męczyć się z surowym plikiem 5.2K mamy możliwość szybkiego podglądu ujęcia w jakości 1080p.

 

Ulepszona transmisja na żywo Lightbridge umożliwia teraz przekaz wideo z obu kamer w jakości 1080p na odległość nawet do 7 km. Podobnie jak w przypadku Phantoma 4 Pro, mamy możliwość pracy na paśmie 2.4 Ghz lub 5.8 Ghz w zależności, który jest mocniejszy.
DJI Inspire 2 posiada również tryb Broadcast, dzięki któremu dron może nadawać sygnał w jakości 1080i na żywo np. do telewizji.

 

Dołączona grafika

 

Aby zademonstrować ponadprzeciętne możliwości Inspire 2, firma DJI zatrudniła Claudio Mirande, dyrektora filmowego takich produkcji jak „Życie Pi” oraz „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”, aby ten nakręcił krótki film przy użyciu jedynie DJI Inspire 2 z kamerą DJI X5S. Bardzo polecamy obejrzenie tego filmu, ponieważ znajdą się tam oczywiście zdjęcia z powietrza, ale również z wnętrza samochodu czy też statyczne ujęcia z wnętrza domu.

 

 

Cena za tak zaawansowaną platformę? 3.399 euro za samą platformę, natomiast „premium combo” w zestawie którego znajdziemy kamerę X5S to już 7.100 euro. Ile będzie kosztował Inspire na rynku polskim? Cena na pewno robi wrażenie, ponieważ zestaw „premium combo” to koszt około 31.000 PLN

 

 

Do dyskusji na temat drona zapraszamy do tematu na FORUM.

 

Dji inspire 2 Two 1
Album: DJI Inspire 2
25 grafiki
0 Komentarze


0 Comments

"); ipb.templates['comment_delete'] = new Template("

Potwierdź usunięcie

Jesteś pewny, że chcesz usunąć ten komentarz?

"); ipb.templates['comment_hide'] = new Template("

Ukryj komentarz

Ta opcja ukrywa komentarze, ale moderatorzy nadal będą mogli je zobaczyć.

");
" } ); } $('gbl_d').update( "" ); _last = ipsLightbox.lightboxImage.src; } } /* Check for init and then keep checking for new image */ _to = setTimeout( "gbl_addDownloadButton()", 1000 ); } //]]>