Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kodeki, kodowania, formaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

kepisty89

kepisty89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 82 postów
    Witam Forumowiczów!

    Piszę do Was, bo już zacząłem się gubić. Chciałbym, aby ktoś, kto jest zaznajomiony dobrze w tematyce rzucił trochę światła na to jak i czym najlepiej kodować/dekodować video z GoPro.
    Od razu zaznaczę, że laikiem nie jestem, chociaż początkującym można mnie nazwać jeśli chodzi o montaż filmów.
    Jakie mam problemy? Chciałem korzystać z darmowego softu do edycji o nazwie Lightworks, nie przeraziła mnie nauka jego obsługi, bo już nie takie narzędzia się obsługiwało (GIMP, Blender ;) ). Niestety, program ten w wersji darmowej nie obsługuje formatu AVCHD. Nie jest to problem, bo podczas importu można transkodować filmik. Ale nie, po konwersji również nie działa.
    Dodam, że w opcjach konwersji widzę jedynie:
    - Matrox MPEG422P@HL
    - Matrox YUYV HD 8-bit
    - YUYV
    - UYVY
    - DVCPRO100

    co to są za kodeki?

    Tak więc, pokrótce - nagrywam filmiki w rozdzielczości 2.7k PAL (Cinematic). Zacząłem korzystać z Vegas Pro, ale tam nie jestem w stanie dobrać odpowiedniego kodeka do renderingu... Albo plik zajmuje chore wielkości (9GB - 1:30min.) albo jego jakość jest tragiczna. Jakich kodeków Wy używacie, w jakich rozdzielczościach działacie?
    Przypuszczam, że najlepszym byłoby MPEG-4 (H.624), ale nie mogę takich ustawień znaleźć w Vegas.
    Dodam, że chciałbym zachować taką wysoką rozdzielczość oraz jakość, a przy tym nie tworzyć chorych rozmiarów plików. Fajnie byłoby gdyby dało się odtwarzać na większości urządzeń bez większych problemów.

    //EDIT:
    Zamieszczam ciekawe linki dla potomnych:




    #2

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests
    Spróbuj Magix, ja używam i jestem zadowolony.


    Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →