Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pionowy obraz w GoPro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

Czochu

Czochu

    Newbie

  • Użytkownik
  • 30 postów
    I tak kamerę kupowałbym dopiero około Listopada, bo wtedy jadę na wyprawę. Mam nadzieję że też potanieje trochę. H3 Black mogę wyrwać za 1500zł, ale 400zł muszę dołożyć w porównaniu z silverem. Muszę się tylko zastanowić we własnym zakresie czy warto.
    Proszę jeszcze o opinie w sprawie tego wysięgnika.
    Pozdrawiam.

    #2

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5158 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Do tego czasu może hulać na rynku nawet h4! Co do wysięgnika! Wygląda solidnie! Sam mam inny ale myślę że ten który za linkowałeś będzie oki.

    #3

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1865 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
    Kij z opisu aukcji długość do 70 cm. Dla mnie za krótki. Pewnie mały i poręczny, kamera w sumie oddala, ale nie obejmie cię całego. Zależy do czego chcesz użyć.
    Pozdrawiam

    #4

    Czochu

    Czochu

      Newbie

    • Użytkownik
    • 30 postów
      Tu mi chodzi o to, żeby wyciągnąć kamerę przez okno pasażera i kręcić to co się dzieje z tyłu ( w tym przypadku auta jadące za nami) jak i z przodu (bo ręka jest za krótka żeby wystawić i widzieć chociaż dwa auta). Tylko jak sobie to wyobrażam, to myślę o położeniu kamery. Będzie się ją dało ustawić tak, żeby nagrywała obraz pionowo a nie poziomo?:o

      #5

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Obraz z pionowego na poziomy zmieniaz w edytorze przy obrobce - to nie problem. W WMMaker mozna co 90 stopni zmieniac tak jak fotki.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #6

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1865 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      Tu mi chodzi o to, żeby wyciągnąć kamerę przez okno pasażera i kręcić to co się dzieje z tyłu ( w tym przypadku auta jadące za nami) jak i z przodu (bo ręka jest za krótka żeby wystawić i widzieć chociaż dwa auta). Tylko jak sobie to wyobrażam, to myślę o położeniu kamery. Będzie się ją dało ustawić tak, żeby nagrywała obraz pionowo a nie poziomo?:o

      Ręka ci się zmęczy :D Ja użyłbym albo przyssawki do dachu, albo jeśli masz to uchwytu na rurki do bagażnika. Nie rozumiem po co ci pionowy obraz. Jeśli już to nagrywasz w 960p w pełnym zniekształceniu rybiego oka w formacie 4:3. Wrzucam ci też takie małe porady jak kamera nagrywa, w jakich formatach i z jakimi kątami to będziesz miał jakiś pogląd na to wszystko.
      Pozdrawiam
      http://www.youtube.com/watch?v=WnB9ujKJW_M
      http://www.youtube.com/watch?v=bveIvA3doE0

      #7

      Czochu

      Czochu

        Newbie

      • Użytkownik
      • 30 postów
        Właśnie nie chcę mieć pionowego obrazu, pomyliłem się odrobinkę ;)
        A używając takiego wysięgnika obraz będzie, przynajmniej tak sobie to wyobrażam - pionowy, bo nie można wtedy kamerką na wszystkie strony kręcić. W związku z tym pionowo kamerki się nie będzie dało na poziomo obrócić.
        Możliwe że mnie nie rozumiecie, trochę to wyjaśnię. Wyobraźcie sobie że wyciągacie patyk przez okno pasażera. Ten patyk to w moim mniemaniu ten wysięgnik. Żeby można było poziomo nagrywać to co się dzieje z tyłu, kamerka musiała by być położona na tym patyku. Niestety, ten wysięgnik tą "klatkę" na gopro ma na końcu, a nie na górze.
        W każdym bądź razie wątpliwości moje zostały rozwiane.
        Dziękuję bardzo.

        #8

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1865 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
        Nic nie rozumiem :D
        Chcesz nagrywać jadące samochody przed i za tak?
        Montujesz kamerę na dachu, jedziesz 20 min i filmujesz, później przepinasz w 2 stronę.
        I tak nie nagrasz całej trasy bo kamera na baterii wytrzyma ci max 2h, a poza tym kto to obejrzy :lol:
        Pozdrawiam

        [edit] chyba zczaiłem. Kamera ma w zestawie łączniki. Możesz ją ustawić i przymocować pod dowolnym kątem.
        Jeśli ci braknie odwiedź dział tanie akcesoria.


        Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →