Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Płaska soczewka GoPro HD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

franeg

franeg

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
    Czy ktoś słyszał, o możliwości wymiany soczewki w GoPro HD 1. Nie bardzo uśmiecha mi się kupować całą obudowę do kręcenia pod wodą zwłaszcza, że użyję tego może kila razy w ciągu całego roku, więc pomyślałem może, że dałoby się gdzieś dostać płaską soczewkę którą można wkręcić w miejsce standardowej. Oczywiście musiałaby ona mieć odpowiedni kształt:

    Dołączona grafika

    Tutaj akurat na przykładzie krystalizatora z pracowni chemicznej, ale kształt miałby być podobny, tyle, że sporo niższa, bez zaokrąglonych krawędzi i z grubszymi ściankami, żeby można było ją przykręcić do obudowy.

    Myślałem też, żeby np. spróbować zamówić coś takiego w pracowni optycznej. Czy ktoś już kiedyś coś takiego próbował? Czy ma to w ogóle sens? Jest opłacalne (byłbym gotów zapłacić za coś takiego kilkadziesiąt PLN, ale nie ponad stówę za dodatkową obudowę)

    #2

    jarzombek007

    jarzombek007

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 52 postów
      A może coś takiego: Jest też dość sporo filmików na YT gdzie ludzie sami sobie robią takie nakładki za grosze:

      #3

      harry

      harry

        Newbie

      • Użytkownik
      • 18 postów
      • Miejscowość:Bielsko-Biała
      • Kamera: GP 3+ Silver i pilot
      • Karta pamięci: Sandisk 8 / przejściowa
      Tak z ciekawości zapytam, dlaczego pod wodę ma być płaska soczewka?
      filmiki
      fotki

      #4

      franeg

      franeg

        Newbie

      • Użytkownik
      • 10 postów

        Tak z ciekawości zapytam, dlaczego pod wodę ma być płaska soczewka?


        Nie wiem dokładnie, ale chodzi o coś z ostrością, że niby zakrzywiona soczewka trochę słabą ostrość daje pod wodą. Na yt jest trochę filmów porównujących obraz z soczewką i bez.

        A może coś takiego: Jest też dość sporo filmików na YT gdzie ludzie sami sobie robią takie nakładki za grosze:


        Chyba zrobię sobie coś takiego jak pokazałeś w pierwszym linku z kawałka plexi. powinno całkiem nieźle hulać. Jak zmontuje i sprawdze, to wrzucę jakieś porównanie

        #5

        RockSteady

        RockSteady

          Newbie

        • Użytkownik
        • 19 postów
        • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza
        • Kamera: GoPro Hero 2

        Odgrzewam temat. Czy ktoś wie, gdzie można kupić taką soczewkę do Hero 2? Chciałbym samodzielnie zmodyfikować swoją kamerkę jak na filmiku:

         



        #6

        MarcinLDZ

        MarcinLDZ

          Newbie

        • Użytkownik
        • 2 postów
        • Miejscowość:Łódź
        • Kamera: GoPro Hero 2
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 32GB

        Cześć. Orientujecie się może czy da się nabyć gdzieś w Polsce wymienne płaskie soczewki do obudowy Hero 2? Ewentualnie interesuje mnie kupno obudowy od GoPro z płaską soczewką takiej jak na zdjęciu poniżej:

         

         

        Wiecie gdzie mógłbym taką obudowę nabyć bądź może znacie kogoś, kto ma takową do sprzedania?

        Będę wdzięczny za każdą podpowiedź ;)



        #7

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1919 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
        Ciężko ci będzie kupić coś do H2. Albo zrób to sam, albo poczytaj o dome bo to w sumie najlepsze rozwiązanie pod wodę.
        Pozdrawiam

        Edit

        Przegapiłem ten wątek. Tu link do tej soczewki


        #8

        MarcinLDZ

        MarcinLDZ

          Newbie

        • Użytkownik
        • 2 postów
        • Miejscowość:Łódź
        • Kamera: GoPro Hero 2
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 32GB

        Ciężko ci będzie kupić coś do H2. Albo zrób to sam, albo poczytaj o dome bo to w sumie najlepsze rozwiązanie pod wodę.
        Pozdrawiam

        Edit

        Przegapiłem ten wątek. Tu link do tej soczewki

         

        Zamówiłem tę soczewkę, do której link mi podesłałeś. Przeszukałem wcześniej jeszcze internet poszukując opinii o niej i wydaje się to towar godny uwagi. Było jeszcze kilka innych modeli jednak znacznie droższych (inne firmy) a z tego co widziałem to na jakości się to nie odbijało dlatego zdecydowałem się na ten wybór. Jak już ją dostanę i przetestuję to dam znać czy warto było i jakie wrażenia ;)

        Jeszcze raz dzięki za podpowiedź ;)