Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Problem z obróbką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Domel

Domel

    Newbie

  • Użytkownik
  • 37 postów
    Witam właśnie wróciłem z wakacji i chcialem zacząć montować film...ale jest jedno ale...nic nie idzie po mojemu...
    Kompa mam sredniej jakości co zapewne ma wpływ ale nie o to chodzi nagrywalem w 1080 50kl/s konwersja gp studio fo tej samej rozdzialki i nie zależnie czy zostawię 50kl czy zmienie na mniej efekt jest ten sam czyli film laguje i dzwiek z nagrania jest jak w studni :( może ktoś miał takie problemy i wie jak to rozwiązać? Sony vegasem to samo dalej lagi tylko dźwięk normalny dla odmiany...
    Help
    Ps
    Jesli taki problem był poruszany to przepraszam ale nie znalazłem na forum odpowiedniej dla mnie odpowiedzi

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

    #2

    kepisty89

    kepisty89

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 82 postów
      Wrzuć część takiego filmiku np. na DropBox'a i zobaczymy czy u nas też taki efekt występuje.

      #3

      Domel

      Domel

        Newbie

      • Użytkownik
      • 37 postów
        Wstawię link z plikiem jak wrócę do domu

        Kombinuję i wygląda to tak że jesli zrobie konwersję w takiej ilości klatek zak nagralem to z dzwiekiem jest ok co do obrazu nie mam pewnosci... ps czy ktos wie czy do corel videostudio x5 mozna wsawic surowy plik z kamery czy tylko po konwersji?
        Nie wiem jak ale po czesci sie naprawilo czyli konwerja na parametry nagrywania czyli 1080/50kl/s i plik avi jest ok dopiero zmiana na mniejsza ilosc klatek powoduje lagi i glos w studni czy to normalne ze po konwersji na mniejsza ilosc klatek obraz i dzwiek sa wolniejsze? I powstaje taki wlasnie efekt? Czy da sie to jakos zmienic aby konwertowac z mniejsza iloscia klatek i obraz i dzwirk byly plynne?

        Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

        #4

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1865 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
        Z tego co piszesz to albo wina kompa albo brak kodeków
        Pozdrawiam

        #5

        Domel

        Domel

          Newbie

        • Użytkownik
        • 37 postów
          Wina kompa może być aczkolwiek ma dopiero 4lata... co do kodeków możliwe ale czy nie dziwne wydaje się że materiał nagrany w 1080/50kl/s po konwersji gps do identycznych parametrów jest ok a po konwersji do 1080/30-29,97-25 i mniej k/s
          Działa jak film w slomo?? A wracając do kodeków skąd byś polecił i może jakie pobrać?
          Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

          #6

          kepisty89

          kepisty89

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 82 postów

            Wstawię link z plikiem jak wrócę do domu


            I co z tym linkiem?

            #7

            Domel

            Domel

              Newbie

            • Użytkownik
            • 37 postów
              Testowałem u kumpla na mocnym kompie i problemów brak więc to mój lap nie ogarnia :( pod górkę... ale jakoś idzie jak montuje w corel vs x5 :)

              Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

              #8

              kepisty89

              kepisty89

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 82 postów

                Testowałem u kumpla na mocnym kompie i problemów brak więc to mój lap nie ogarnia :( pod górkę... ale jakoś idzie jak montuje w corel vs x5 :)


                Popróbuj z reinstalacją kodeków, sterowników do karty graficznej. Można wiedzieć jakiego masz kompa (procek, grafika, ram)?

                #9

                Domel

                Domel

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 37 postów
                  Ok spróbuję reinstalki
                  Parametry mojego lapa to core2duo 1.4-1.6 nie pamiętam dokładnie 4GB/ram grafika dedykowana Radeon 4330mobile+jakiś intel zintegrowany

                  Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

                  #10

                  kepisty89

                  kepisty89

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 82 postów

                    Parametry mojego lapa to core2duo 1.4-1.6 nie pamiętam dokładnie 4GB/ram grafika dedykowana Radeon 4330mobile+jakiś intel zintegrowany


                    Komp nie jest zły, powinno ciągnąć. Daj znać jak poszło.

                    #11

                    Domel

                    Domel

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 37 postów
                      Np w corelu vs x5 jak teraz montuję to jeśli pracuję na surowych plikach i nie zależnie czy mam włączone proxy (może źle ustawilem??) Czy nie to tnie mi klipy na podgladzie i obrsz i dźwięk nie da się pracować bo nie wiadomo czy przytniesz klip tam gdzie chcesz czy nie...
                      A jeśli pracuję na avi które wyszło z gps to raz plynnie działają klipy a raz też klatkują :( i tak cały czas 5minn płynnego działania potem 10min klatkowania
                      Nie wiem może to wina systemy... (winda 8) albo jakichś procesów działających w tle które spowalniają kompa?? Muszę sprawdzić

                      Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


                      Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →