Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

60 fps a płynne spowolnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Squeeze

Squeeze

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
    Witam,

    Mam pytanie, jak można zrobić takie fajne spowonienie jak w 0:21
    nagrywane w 1080p przy 60 fps, ?( jakieś ultra zajebiste ustawienia twixtora?) jak ja próbowałem spowolnić klip w sony vegasie przy tych samych parametrach nagrywania, to był 1 wielki niewypał. inna sprawa jest nagrywanie 720p i 120 fps :)

    Pozdrawiam.
    Moje filmy

    #2

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5194 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Z tego co wiem będzie trudno! Ale bardzo ciekawych efektów dokonał kolega w tym temacie. Tylko że ponoć to twix'ów itp minimum to 120fps!



    Mam nadzieje że coś a coś mogłem pomóc.

    #3

    Squeeze

    Squeeze

      Newbie

    • Użytkownik
    • 8 postów
      Słuchajcie przyjaciele, jakoś to się musi dać zrobić by przy 1080p i 60 klatach tak płynnie zwolnić materiał:), to na pewno nie jest twixtor ponieważ nie zauważyłem ani pół smugi( chyba ze tak dobry config?) zależy mi na tym ponieważ najczęściej robię filmy z off-roadu w lesie itp. często jest też ciemno i film nagrywane na 720p wyglądają kiepsko. Przy tak prostym filmie jak ten wyżej nie chce mi się wierzyć by była wykorzystywana jakaś technologia z kosmosu.

      Proszę o więcej pomysłów:D
      Moje filmy

      #4

      addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 357 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
      to jest chyba pytanie do dzialu o sony vegas? przenosze temat.

      4 sztachety i parapet | | |

      R1DE43team | 


      #5

      Squeeze

      Squeeze

        Newbie

      • Użytkownik
      • 8 postów

        to jest chyba pytanie do dzialu o sony vegas? przenosze temat.


        Nie, nie miałem na myśli wyłącznie sony vegasa, ale OGÓLNY sposób na uzyskanie takiego efektu.
        Moje filmy

        #6

        addict

        addict

          Ekspert

        • Moderator
        • PipPip
        • 357 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
        wydaje mi sie ze 1080p i 60fps robi robote w tym wypadku. nie jest to jakos mega spowolnione.

        4 sztachety i parapet | | |

        R1DE43team | 


        #7

        mK.

        mK.

          Newbie

        • Użytkownik
        • 28 postów
          Przy 720p 60fps da się zrobić bardzo dobre spowolnienie bez zauważalnych smug (Sony Vegas) tylko, że dobry config to podstawa.

          #8

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1919 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
          Też mi się wydaje że to 1080/60 i rozciągnięte delikatnie w Vegas. Jakiegoś szału nie ma. Spowolnienie systemowe.
          Pozdrawiam

          Wysłane z mojego SGPT12 przy użyciu Tapatalk

          #9

          gall.anonim

          gall.anonim

            Newbie

          • Użytkownik
          • 49 postów

            Bez problemu takie spowolnieni osiągniesz w AAE+Twixtor mając materiał 1080p/60fps. Na necie znajdziesz sporo tutoriali jak się posługiwać tym narzędziem aby uzyskać taki efekt.



            #10

            Kisiel

            Kisiel

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 131 postów
            • Kamera: GoPro HERO3 Black
            • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

            Bez problemu takie spowolnieni osiągniesz w AAE+Twixtor mając materiał 1080p/60fps. Na necie znajdziesz sporo tutoriali jak się posługiwać tym narzędziem aby uzyskać taki efekt.

             

            E no, czemu zaraz strzelać z armaty do wróbla? Na oko widać, że to jest spowolnienie rzędu jakieś 50%, więc przy 60fpsach spowalniasz do 30 bez żadnych Twixtorów w każdym zwykłym edytorze i dalej masz płynność.



            #11

            gall.anonim

            gall.anonim

              Newbie

            • Użytkownik
            • 49 postów

              E no, czemu zaraz strzelać z armaty do wróbla? Na oko widać, że to jest spowolnienie rzędu jakieś 50%, więc przy 60fpsach spowalniasz do 30 bez żadnych Twixtorów w każdym zwykłym edytorze i dalej masz płynność.

              Armata, nie armata :smile: Jak dla mnie super narzędzie. A może Squeeze będzie chciał jeszcze bardziej spowolnić swój film i wtedy Twixtor jak znalazł. Raz się nauczy i będzie wymiatał :) Dochodzi jeszcze kwestia tła, jakie będzie miał w swoim filmiku. Poza tym ja też próbowałem robić spowolnienia w Vegasie i za nic w świecie nie wychodziło to dobrze jakościowo z porównaniem do Twixtora.