Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Jaki program do zmiany wielkości video?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

monster007

monster007

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
    Mam pytanko i zarazem jestem ciekaw jakich programów używacie,aby zmienić wielkość filmu? Jest to prawie zawsze potrzebne przy wrzucaniu filmików na yt lub vimeo. Zwykłe filmiki 3min przy 720p/60 zajmują mi obróbce w Imovie ponad 800mb. Używam Handbrake'a ,ale robi mi z tego ok 150mb co jest chyba trochę za mało,a na yt są same filmiki "know how" do starej wersji programu.

    #2

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie ale np. w Movie Makerze na sam koniec przed wygenerowaniem ostatecznej wersji filmu wybiera sie szczególowo parametry filmu w jakich ma byc wygenerowany. Nie wiem jak w IMovie bo tylko chyba raz na Ipadzie coś robiłem ale wg. mnie to sredni program do tego typu roboty.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3

    monster007

    monster007

      Newbie

    • Użytkownik
    • 13 postów
      W Imovie też jest taka możliwość ale wtedy słabnie jakość. J azawsze renderuje full hd żeby mieć na dysku. Później chciałbym wrzucić na neta i wtedy trzeba zmniejszyć i najlaepiej bez większej utraty na jakości

      #4

      Ro83rt

      Ro83rt

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 240 postów
      • Miejscowość:TM
      • Kamera: GoPro Hero3 White
      • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
      to megui- tylko dla początkującego może być trochę trudny.

      #5

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      wg. mnie to strata będzie niestety zawsze. Na Vimeo mniejsza niż na YT ale będzie.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #6

      Kisiel

      Kisiel

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 131 postów
      • Kamera: GoPro HERO3 Black
      • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)
      800MB to nie jest wcale za dużo żeby wrzucać film (chyba, że masz jakiś limit transferu albo bardzo ci się spieszy). Na każdym serwisie typu YT czy Vimeo radzą, żeby wrzucać w najlepszej możliwej jakości, bo potem ichni soft sam sobie jeszcze raz przekodowuje fen filmik do różnych rozdzielczości a im lepszy wrzucisz oryginał tym lepiej będzie wyglądał rezultat.

      P.S. Choć szczerze przyznam, że nie robiłem żadnych eksperymentów w rodzaju, 1) wrzucam oryginał w pełnej rozdzielczości a YT sam konwertuje do 360p lub 2) renderuje film w 360p i wrzucam na YT, porównuję 1 i 2 żeby zobaczyć który materiał ma lepszą jakość.

      #7

      Freud

      Freud

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 222 postów
        Do zmiany wielkości video proponuję Virtual Dub - mały, prosty, darmowy, z wieloma możliwościami.


        Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →