Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

YT annotations - linki do kolejnych filmików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Hej,
Zainspirowany filmikami innych użytkowników postanowiłem też zrobić sobie fachową końcówkę z odnośnikami do kolejnych klipów. Tutaj efekt mojej wczorajszej pracy zgapiony z filmików z kanału GoPro.
Na sam filmik nie zwracajcie uwagi, chodzi mi tylko o końcówkę tak od 8:56.

Gdzie? Jupitersport Wrocław
Kiedy? 6.10.2013
Ustawienia kamery? 720p@100fps
Program użyty do edycji? Premiere Pro
Muzyka? Piłka do squasha Dunlop PRO (dwie kropki) :mrgreen:



Jeszcze dodam, że w Premierze coś takiego się genialnie robi, bo możliwość zagnieżdżania sekwencji oraz importu projektów jest świetnie przemyślana. Mając już gotowy ten jeden template zmiana końcówki polega na podmianie dwóch tych sekwencji video-in-video, tekstów z ich opisem oraz ewentualnie video w tle. 10 minut roboty.

Niestety YT ma jeden duży fuckup. Nie ma możliwości podmiany istniejących filmów ani ich edycji, tzn. nie da się dodać takiej końcówki do filmów, które już są opublikowane. Można jedynie usunąć starą wersję filmu i wrzucić nową, co oczywiście oznacza, że traci się dotychczasowego linka, statystyki i komentarze. Ewentualnie można zostawić starą wersję i dorobić w niej adnotację z linkiem do nowej, co według mnie jest bez sensu, bo wtedy są dwa takie same filmy i niepotrzebne mnożenie bytów. Chyba, że znacie jakiś lepszy sposób, żeby to zrobić?

P.S. Ponoć na Vimeo nie ma problemu z podmianą istniejących filmów, ale nie wiem bo nie używam (a już widzę, dwa dobre powody, że warto)...

Do Admina: się zreflektowałem, że chyba lepsze miejsce dla tego posta to dział "Dyskusje ogólne o postprodukcji" ale już teraz nie mogę tego przenieść :cry:


  • buble lubi to

#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Andrzeju masz jakiś tutorial może jak dokładnie zrobić taki efekt? Albo ktoś z was nie orientuje się jak to zrobić w vegasie?



#3

addict

addict

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 357 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero2 + Hero960
  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

u mnie to wyglada tak:

 


4 sztachety i parapet | | |

R1DE43team | 


#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5158 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

W związku z moim powyższym zapytaniem bez odpowiedzi.

 



#5

addict

addict

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 357 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero2 + Hero960
  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

jest to jedynie kwestia stworzenia wlasnego outro, ktore trzeba dodac na koniec swoich filmow i dodania w YT adnotacji.


4 sztachety i parapet | | |

R1DE43team | 


#6

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Procedura w prostych słowach jest taka:

1) Masz zrobiony nowy film i przed wrzuceniem na YT chcesz dorobić outro z linkami do innych swoich produkcji

2) Wybierasz dwie (trzy, cztery - zależy ile chcesz mieć linków w outro) inne produkcje i renderujesz sobie z nich najfajniejsze 10 sekundowe kawałki (można renderować w mniejszej rozdzielczości, bo w outro i tak będą nie większe niż 1/4 ekranu)

3) Na końcu nowego filmu dodajesz outro, gdzie używasz tych 10 sekundowych kawałków jako video-in-video

4) Renderujesz nowy film z outro

5) Uploadujesz na YT

6) Na YT wchodzisz w opcje edycji filmu -> Annotations -> przewijasz do outro tam gdzie pojawiają się video-in-video -> Add annotation -> Spotlight (można inny typ)

7) Pozycjonujesz prostokąt na pierwszym video-in-video, ustawiasz Start i End time tak, żeby adnotacja pojawiała się i znikała wtedy, kiedy jest outro oraz zaznaczasz opcję Link -> Video i podjasz linka do filmiku, który ma się włączyć po kliknięciu na adnotację.

8) Publikujesz film :)



#7

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Wczoraj udało mi się taką o to końcówkę spłodzić, w MAGIX Video Pro X6 :P

 

Od 2:15

 


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#8

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

właśnie się uczę premiere pro ale do tej opcji nie doszedłem jeszcze :)

natomiast w sony vegas mam to obcykane :)

 

przykład na końcu filmu :)

 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#9

tomaszterka

tomaszterka

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Miejscowość:Wodzisław Śląski
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10) 48mb/s

Wszyscy dodają na końcu outra z linkami do filmów, a przecież sam YT ma funkcje adnotacji, które można dodać w dowwolnym momencie  filmu, jest również opcja promowania wybranego filmu, który będzie się pokazywał jako polecony na wszystkich filmach oraz jest nowa opcja - Karta, która w wybranym czasie pokazuje notkę z promowanym filmem lub linkiem do playlisty . Po kliknięciu widać szczegóły i można przejść do filmiku. Po chwili notka znika i jest widoczna do końca filmu jak kółeczko z 'i" jeśli tylko mamy kursor na filmie. Przykład można zobaczyć na moim filmie, pojawia się w 4 sekundzie.

 


 Subskrybuj mój kanał  :)


#10

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

ja jednak wolę moją wersję :)


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png



Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →