Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 3 Black po ciemku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

omen1975

omen1975

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
    Gdyby kogoś interesowało to, jak Gopro zachowuje się w sytuacjach gdzie jest ciemno, przy minimalnej ilości światła lub oświetleniu sztucznym to poniżej przykład. Generalnie jest bardzo słabo , Gopro potrzebuje na prawdę dobrego oświetlenia sztucznego żeby jakość materiału była rozdądnej jakości.
    W filmie używałem reflektorów 50 watowych w różnej konfiguracji. W małych pomieszczeniach 1 lub 2 (to już 100W mocy), w lesie i dużych pomieszczeniach 3 ,czyli 150W. Efekty poza małymi pomieszczeniami są jak widać mizerne. Wstyd przyznać, że "małpka" Canon Powershoot A530 wypada dużo lepiej.
    Wiem, że Youtube znacznie pogarsza jakość ale w HD jest ona niewiele tylko lepsza.

    Gdzie ? - Trójmiasto, obiekty podziemne (różne)
    Kiedy ? październik
    Ustawienia kamery: 1080-48/Medium oraz kilka ujęć 1440-48/Wide
    Program uzywany do edycji: Gopro Studio
    Muzyka: nielegalnie pobrana z sieci



    #2

    ruti

    ruti

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 325 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: 64
    sporty extremalne w nocy? czego wy wymagasz od kamerki
    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #3

    omen1975

    omen1975

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
      nie wymagam od tej kamerki zbyt wiele w takich warunkach. chciałem po prostu sprawdzić i zdementowac pogłoski jakoby model "Black" sprawował się lepiej od swoich poprzedników. Czysta ciekawość. Normalnie na codzień uzywam w takich warunkach "małpki" o której wspomniałem wcześniej.
      Oczywiście możnaby poprawic jakość nagrania dostarczając 3 razy więcej mocy świetlnej. Nie wątpię, że efekty byłyby lepsze ale to już byłby przerost formy nad treścią.

      #4

      NERVOUS

      NERVOUS

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 79 postów
        Im ciemniej tym mniej FPS trzeba ustawić. Wypróbuj 30, powinno być lepiej.

        #5

        omen1975

        omen1975

          Newbie

        • Użytkownik
        • 16 postów
          hmm... wydawało mi się, że raczej więcej klatek na sekunde powinno być. Oczywiście wypróbuję to ,co sugerujesz jeszcze dzisiaj. Mam jeszcze opcję dodania kolejnych 50W albo zmianę rodzaju oświetlenia na reflektory diodowe ,czyli tak zwane "martwe światło". Cokolwiek się z tym wiąże to w teren trza wieźć albo dźwigać ze sobą dosyć ciężkie akumulatory. Używam 2x 7Ah do swoich zabaw no i nie ukrywam, że od pewnego czasu kombinuję jak tylko się da, żeby przy tej mocy podnieśc jakość filmów.

          #6

          Sebastian

          Sebastian

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPip
          • 1316 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: 3BE/3BE+
          • Karta pamięci: 16/32/64
          No i ISO ustawić na najwyższe i będzie duże lepiej. Auto kiepsko to obsługuje

          Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

          Pozdrawiam

          Sebastian

          MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

           

          Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


          #7

          omen1975

          omen1975

            Newbie

          • Użytkownik
          • 16 postów
            Wysoka czułość powoduje bardzo duże ziarno, którego ilość rośnie w zaskakującym tempie. To podstawowa reguła przy fotografowaniu i filmowaniu czymkolwiek. Np. do zdjęc w słabych warunkach oświetleniowych nie podciąga wcale ISO do maksymalnie wysokiego, tylko zwiększa czas naświetlania albo oświetlenie (o ile jest taka możliwość). Oczywiście trza wtedy używać statywu. W przypadku GOPRO , obrazu będącego w ciągłym ruchu i jednocześnie niezbyt jasnego obiektywu podniesienie ISO nie będzie chyba dobrą opcją. Oczywiście dopiero się uczę bawic tą kamerką, więc spróbuję pokombinować również z czułością.

            #8

            Kisiel

            Kisiel

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 131 postów
            • Kamera: GoPro HERO3 Black
            • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)
            zwiększa się czas naświetlania = mniej FPSów (jak wspomniał powyżej kolega NERVOUS)

            #9

            omen1975

            omen1975

              Newbie

            • Użytkownik
            • 16 postów
              zwiększa się czas naświetlania - to oczywiste ale czy w Gopro można go ręcznie ustawiać ??? Wydawało mi się, że ten sprzęt nie dysponuje takimi możliwościami. No chyba, że z jakąs zmodyfikowaną wersją softu.

              #10

              smoku

              smoku

                Newbie

              • Użytkownik
              • 12 postów


                Wynika z tego że do kręcenia z małą ilością światła najlepszy jest tryb 1080p (lub 720p) z 30fps. Mniej niż 30 zbiera chyba za mało detali, 30 optymalne.

                #11

                Michal

                Michal

                  Alpha i Omega

                • Senior Moderator
                • PipPipPipPipPip
                • 5157 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera: Hero 3
                • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
                Koduj filmy!

                #12

                omen1975

                omen1975

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 16 postów
                  Świetny filmik. Dobrze oddaje możliwości kamery w róznych trybach pracy. Tu jednak Gopro przy słabym oświetleniu siedzi sobie spokojnie na statywie więc trudno ocenić jak zachowywało by się będąc w ruchu. To troszkę inne warunki niż te w których próbowałem możliwości tego sprzętu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to, że Gopro potrzebuje przede wszystkim stabilnego źródła światła. Jeśli jest słabe ale stabilne np w postaci latarni, stojacej lampy albo np ogniska to filmiki wychodzą o nieboi lepiej niż w przypadku kiedy filmuje się nosząc reflektor do oświetlania pozycju na którą akurat patrzy kamerka. Oczywiście to o czym piszę to już w zasadzie takie niuanse drobne. Idealnego filmu nakręconego przy sztucznym i kierunkowym świetle nie mam szans osiagnąć. Zmiana ilości wyłapywanych klatek koryguje troszkę jakość materiału ale stopień tej korekcji nie jest wystarczajacy aby film można było określić mianem "średniej jakości".
                  Cóż... albo więcej mocy :mrgreen: , albo inny sprzęt po prostu.

                  p.s. Michał - co to znaczy , że mam kodować filmy ? Jak i po co ? Oświeć mnie jeśli możesz bo chyba nie jestem w temacie.

                  #13

                  ruti

                  ruti

                    Ekspert

                  • Użytkownik
                  • PipPip
                  • 325 postów
                  • Miejscowość:Stalowa Wola
                  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                  • Karta pamięci: 64

                  p.s. Michał - co to znaczy , że mam kodować filmy ? Jak i po co ? Oświeć mnie jeśli możesz bo chyba nie jestem w temacie.


                  to znaczy ze przed linkiem dajesz a po wklejeniu dajesz
                  "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

                  #14

                  omen1975

                  omen1975

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 16 postów
                    ...tak też zrobiłem wklejając link do filmu przecież. Użyłem tegoż właśnie znacznika zalecanego w regulaminie. Myślałem, że o coś innego chodzi.

                    #15

                    smoku

                    smoku

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 12 postów

                      Koduj filmy!


                      moje niedopatrzenie :)

                      #16

                      art80

                      art80

                        Użytkownik

                      • Użytkownik
                      • 76 postów
                      • Miejscowość:gdansk
                      • Kamera: gopro hero 3+ black
                      • Karta pamięci: 32 gb lexar class 10

                      Gdyby kogoś interesowało to, jak Gopro zachowuje się w sytuacjach gdzie jest ciemno, przy minimalnej ilości światła lub oświetleniu sztucznym to poniżej przykład. Generalnie jest bardzo słabo , Gopro potrzebuje na prawdę dobrego oświetlenia sztucznego żeby jakość materiału była rozdądnej jakości.
                      W filmie używałem reflektorów 50 watowych w różnej konfiguracji. W małych pomieszczeniach 1 lub 2 (to już 100W mocy), w lesie i dużych pomieszczeniach 3 ,czyli 150W. Efekty poza małymi pomieszczeniami są jak widać mizerne. Wstyd przyznać, że "małpka" Canon Powershoot A530 wypada dużo lepiej.
                      Wiem, że Youtube znacznie pogarsza jakość ale w HD jest ona niewiele tylko lepsza.

                      Gdzie ? - Trójmiasto, obiekty podziemne (różne)
                      Kiedy ? październik
                      Ustawienia kamery: 1080-48/Medium oraz kilka ujęć 1440-48/Wide
                      Program uzywany do edycji: Gopro Studio
                      Muzyka: nielegalnie pobrana z sieci

                      http://www.youtube.com/watch?v=74cZjrXYV4g

                      Rozczaruje cie.To co gopro reprezentuje raczej nie ulegnie wiekszej poprawie,bo za jakosc rejstrowanego obrazu odpowiada glownie matryca,a ta w gopro jest mala,bo niby gdzie ma sie wieksza zmiescic? zanim zakupilem gopro krecilem filmy kamera panasonic sd 90, ktora milo uplywu czasu ciagle jest na topie (tu moj filmik krecony noca: ) z reki,do tego na quadzie.Jak widac jakosc jest dobra(moze nawet lepsza od gopro)-pomijajac,ze youtube zaniza jakosc.Jesli ktos zamierza filmowac w kiepskich warunkach oswietleniowych to nie pozostaje nic innego jak pelnoklatkowa lustrzanka z jasnym obiektywem.Gopro zostawic na lepsze warunki...chodz od kamerki extremalnej i drogiej wymaga sie ciut wiecej....bo sport extremalny to nie tylko skakanie na spadochronie czy jazda 200km/h po miescie ,ale tez lazenie po jaskinich czy nurkowanie w grotach.Nie pozostaje nic innego jak zaoopatrzyc sie w porzadna latarke.

                      #17

                      omen1975

                      omen1975

                        Newbie

                      • Użytkownik
                      • 16 postów
                        masz rację. GOPRO się do takich spraw raczej nie nadaje, co zresztą widać na załączonym filmiku. oświetlenie to chyba nie wszystko bo przecież odpaliłem kamerke wraz ze 150W mocy reflektorów - żadna latarka tyle nie ma. Wewnątrz filmowanych pomieszczeń (tych wiekszych) było jasno jak przy świetle dobrych lamp sufitowych a efekt i tak wyszedł mizerny. No cóż... w przyszłości będę stosował inny sprzęt po prostu.

                        #18

                        ruti

                        ruti

                          Ekspert

                        • Użytkownik
                        • PipPip
                        • 325 postów
                        • Miejscowość:Stalowa Wola
                        • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                        • Karta pamięci: 64


                        ci panowie tez uzywaja gopro do chodzenia w ciemnosciach + oswietlenie i jakos sobie z tym radza, polecam kanal
                        "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

                        #19

                        omen1975

                        omen1975

                          Newbie

                        • Użytkownik
                        • 16 postów
                          Kanał ciekawy. Znam nawet sporą częśc z tych miejsc. Oni akurat używają sztucznego oświetlenia diodowego, czyli powiedzmy czysto-białego w małych "dziurach" ale poza GOPRO posiadają jeszcze inny aparat. Najlepiej widać to w filmiku "Miasto Widmo" w pierwszych scenach.

                          #20

                          ruti

                          ruti

                            Ekspert

                          • Użytkownik
                          • PipPip
                          • 325 postów
                          • Miejscowość:Stalowa Wola
                          • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                          • Karta pamięci: 64

                          Kanał ciekawy. Znam nawet sporą częśc z tych miejsc. Oni akurat używają sztucznego oświetlenia diodowego, czyli powiedzmy czysto-białego w małych "dziurach" ale poza GOPRO posiadają jeszcze inny aparat. Najlepiej widać to w filmiku "Miasto Widmo" w pierwszych scenach.


                          tak tak gopro zaczeli uzywac w kolejnych filmach maja chyba nawet 2szt. owszem lustro do krecenia tez maja i na nim bazuja
                          "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]