Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 3+ - ziarno na materiale


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Witam. Jako iż jestem początkujący odnośnie GoPro i posiadam Hero 3+ od niespełna kilku godzin kilka pytań:
1) Czy ziarno na nagraniach to norma??
1.1) Jeśli tak to czy da się to zniwelować??
1.2) Jeśli nie to co mam zrobić aby go nie było??
Ustawienia nagrywanego filmu to 1080p, 60 FPS, Auto low light - ON, Protune - OFF. Poniżej zamieszczam zdjęcie

Dołączona grafika

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#2

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Przy słabym oświetleniu to norma.

#3

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
A da się to jakoś zniwelować?? Specjalnie kupiłem kamerkę aby pracowała w mniej doświetlonych miejscach :roll: ( bo już zwykły tryb kamery z przeciętnej lustrzanki daje lepszy obraz :? ).

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#4

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Jeśli zamierzasz firmować w słabo doswietlonych miejscach to zakupiłes nieodpowiednia kamerkę :P zniwelować możesz dodatkowym źródłem światła :)

#5

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
A da się jakoś to ziarno zniwelować ( oprócz dodania lepszego źródła światła )??

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#6

Spidi

Spidi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów

    A da się to jakoś zniwelować?? Specjalnie kupiłem kamerkę aby pracowała w mniej doświetlonych miejscach :roll: ( bo już zwykły tryb kamery z przeciętnej lustrzanki daje lepszy obraz :? ).


    Przyzwoitą lustrzanką uzyskasz lepszy obraz w praktycznie każdych warunkach.
    GoPro to kamera sportowa, ma wiele zalet ale i ma swoje ograniczenia, zrestzą lustrzanki i profesjonalne kamery też je mają... ;)
    Jak jest ciemnica to musi być ziarno żeby wogóle cokolwiek było widać. Nie ma zmiłuj i dotyczy to każdego sprzętu( w różnym stopniu ale jednak).

    #7

    art80

    art80

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 76 postów
    • Miejscowość:gdansk
    • Kamera: gopro hero 3+ black
    • Karta pamięci: 32 gb lexar class 10

    A da się jakoś to ziarno zniwelować ( oprócz dodania lepszego źródła światła )??

    Tez spodziwalem sie trochej lepszej pracy w kiepskim oswietleniu.Jest ziarno i raczej nic sie z tym nie da zrobic poza poprawa oswietlenia :| .Masz racje,ze lustrzanka sobie lepiej radzi,jak mam canona 6d i tez widze ogromna roznice.Mozesz probowac obrobic filmik w adobe premiere pro,troche sie uda zniwelowac ziarno.

    #8

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Tutaj nie pomoże Ci nawet korekta za pomocą oprogramowania. Taki a nie inny obraz w tych warunkach to norma. Jedynie względem kamer sportowych po ciemku jeszcze jako taki znośny obraz daje Sony.

    6D to FF więc to jeszcze inna bajka!

    #9

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Zobaczymy jeszcze jak to będzie, bo na razie jestem zawiedziony zakupem ( po testuje rozdzielczości, programy itd. ).

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #10

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Nie ty jeden miałeś czy masz takie wrażenia na poczatku. Ale powiedzmy to sobie raczej szczerze GP to dobra kamera na dobre warunki.

    #11

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Nie ty jeden miałeś czy masz takie wrażenia na poczatku. Ale powiedzmy to sobie raczej szczerze GP to dobra kamera na dobre warunki.


    Jak już mówiłem jeszcze zobaczymy. Po testuje rozdziałki, ustawienia klatek, programy itd.

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #12

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Spokojnie daj sobie czas. Wybaw się nią porób zdjęcia. Co w ogóle zamierzasz/zamierzałeś nią nagrywać?

    #13

    art80

    art80

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 76 postów
    • Miejscowość:gdansk
    • Kamera: gopro hero 3+ black
    • Karta pamięci: 32 gb lexar class 10

    Nie ty jeden miałeś czy masz takie wrażenia na poczatku. Ale powiedzmy to sobie raczej szczerze GP to dobra kamera na dobre warunki.

    Az taki surowy bym nie byl w ocenie gopro,radzi sobie calkiem dobrze w przecietnych warunkach oswieteniowych jak np,zapadajcy zmierzch....po zmierzchu to sie gopro laduje i dzie spac :) ...i wypoczywa na nastepny dzien wrazen.

    #14

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Spokojnie daj sobie czas. Wybaw się nią porób zdjęcia. Co w ogóle zamierzasz/zamierzałeś nią nagrywać?


    Mamy z ekipą pomysł na film fabularny, pierwszoosobowy i właśnie dlatego między innymi kupiłem GoPro Hero 3+. Wraz z opaską na głowę miała/ma być kamerą do filmu. Film będzie miał również sceny nocne, słabo oświetleniowe.

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #15

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Jeżeli piszesz że słabo oświetlone to naprawdę nie brzmi to ciekawie. Wiesz co luknij sobie na forum w topicu dotyczącym G+ filmy nocne porównawcze. Są chyba dwa czy trzy.

    #16

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Jeżeli piszesz że słabo oświetlone to naprawdę nie brzmi to ciekawie. Wiesz co luknij sobie na forum w topicu dotyczącym G+ filmy nocne porównawcze. Są chyba dwa czy trzy.


    Teraz to już popij wodą jak już ją kupiłem :/ . No nic. Zobaczę, po edytuję, przerobię i dam znać jak sobie poradzić z ziarnem ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #17

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Zawsze możesz ją sprzedać. Jak masz plusa zrobisz to jeszcze w dobrej cenie. Nie jeden na forum jest napalony popisz daj ogłoszenie.

    #18

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Zawsze możesz ją sprzedać. Jak masz plusa zrobisz to jeszcze w dobrej cenie. Nie jeden na forum jest napalony popisz daj ogłoszenie.


    Nie już niech zostanie. W dzień robi ZAJEBISTE ujęcia ale w nocy lekka porażka, nagrywać nagrywa ale ziarno jest. Zobaczę co się da z tym zrobić i dam znać ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #19

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 4279 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Poczytaj forum. Po lukaj zacznij się bawić a za miesiąc nie będziesz mógł bez niej żyć :D Swoją stroną masz Fish eye! A samo szkło to spory wydatek :P A kwestia lepszego filmowania poruszana jest przy niemal każdym temacie nowej Hero.

    #20

    adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 375 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Poczytaj forum. Po lukaj zacznij się bawić a za miesiąc nie będziesz mógł bez niej żyć :D Swoją stroną masz Fish eye! A samo szkło to spory wydatek :P A kwestia lepszego filmowania poruszana jest przy niemal każdym temacie nowej Hero.


    Oj pobawię się, oj pobawię ;) . Czekam na Hero 4 i zmiany jakie będą. Może wtedy zmienię jeśli zmiany będą "widoczne gołym okiem" ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U