Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

[OGÓLNIE] POZYCZANIE


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
co myslicie o temacie pozyczania sobie gadzetow do gopro?
temat jest mozliwy do przyjecia czy jednak bedziemy sie obawiac o uczciwosc forumowiczow?
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Przypiąłem wątek myślę że będzie istotnie rozwijany. Sprawa jest ciekawa. Tym bardziej że pewnie nie jeden z nas potrzebował niektórych akcesoriów do poszczególnych ujęć w zasadzie na jeden raz.

#3

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
mozemy zrobic liste kto co posiada, ja w sumie zaraz wychodze ale jak wroce postaram sie ogarnac spis i zrobic zdjecia
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Moim zdaniem wpadłeś na naprawdę ciekawy pomysł. Sam może też zrobię listę. Choć ja bardziej potrzebowałbym kto nawet nie tyle co pożyczył by mi swoją kamerę a dograł parę ujęć drugą. A z akcesoriów brakuje mi w zasadzie teoretycznie drugiej baterii :P

#5

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
a batterypack masz?
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Filmuję jedynie na jednej jedynej standardowej baterii.

#7

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
posiadam battery bacpack ! :)
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#8

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
O ile w ogóle daje dłuższy czas pracy?

P.S - Robi się nam Off topic mały.

Może od teraz niech piszą w wątku osoby które chcą lub potrzebują czegoś co chciały by wypożyczyć lub pożyczyć. Druga sprawa a może by tak dodać do działu zamiast kupię czy sprzedam Prefix - Pożyczę? W sumie z drugiej strony mamy już transakcję zamiany.

#9

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Ja proponuję dodać system reputacji do forum dot. tylko i wyłącznie rzetelności użytkownika. Coś a'la system w allegro. Można również zrobić osobne forum dot. pożyczania ;) .

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#10

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Prędzej pod forum! Z drugiej strony tak jakoś do końca nie łatwo mi sobie to wyobrazić. By tak łatwo i przyjemnie wymieniano czy pożyczano sobie sprzęt lub też akcesoria. Z drugiej strony w pewnym sensie grono aktywnie uczestniczących i piszących nie jest aż tak duże.

#11

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Moim zdaniem pomysł nie ma racji bytu. Ktoś pożyczy jakiś gadżet, a pozyczajacy okaże sie zwykłym oszustem i co dalej? Pretensje do administracji forum i płacz. Poza tym dochodzą do tego 2x koszta przesyłki i ew. Ubezpieczenie paczki.

#12

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ma rację bytu o ile mieszkamy w tym samym mieście. A reszta tak jak piszesz powyżej. No wiesz raczej nikt nikomu nie będzie słał kamery na drugi koniec polski :D Nawet ubezpieczonej bo taka paczka poszła była jako odebrana a poczta wystawia odszkodowania jedynie za paczki zgubione :lol: . Więc w praktyce mamy zerową możliwość odzyskania pożyczonej rzeczy. Zakładając raczej to że ktoś jest nie uczciwy. Pomysł ma rację bytu ale naprawdę o tyle o ile mieszkamy gdzieś nie daleko a raczej mieszkamy blisko siebie. Tzn. Bardziej wyszły by z tego jakieś wspólnego nagrywki o których pisał Leo. Niż pożyczanie. O ile ktoś mieszka w Wwa ma to sens.

Jedyna dobra sprawa która wyszła przy tym temacie to to by dodać przy rejestracji region z którego jesteśmy tak by można było się jakoś namierzyć. W celu zasadzie wspólnych nagrywek.

#13

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Proponuję właśnie stworzyć specjalne pod-forum/kategorie, w której będą się pojawiać tematy dot. właśnie pożyczania ;) . Mam pomysł na to jak jak ładnie ustawić również tą kategorię temat:
- dostęp do pod-forum/kategorii mają osoby, które nabiły dość sporą ilość postów tak aby były bardziej "rozpoznawalne" i "szanowane" na forum
- wymuszenie podczas rejestracji podania województwa i miasta, w którym się mieszka
- dodanie systemu "pozytyw" i "negatyw" tylko w tym pod-forum
- otrzymanie 3 ( przykładowa liczba ) negatywów skutkuje perm-banem na ip, e-mail i nick

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#14

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Swoją stroną dobrze to rozwiązałeś w swojej lokalizacji.

Wątek dotyczący pod forum będzie kontynuowany w tym miejscu ->

#15

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64
swietne rozwiazanie kolego z tymi pozytywamy/negatywami. nie do konca mialem na mysli pozyczanie kamery (wlasnie ze wzgledu na wartosc i poczte polska) co akcesoriow np. ja potrzebuje sprawdzic szelki a Michal battery bacpac // baterie.

tylko ip czasem bywa zmienne tak?
posty nie "nabite" tylko pisane w miare z tematem, bo w koncu trafi sie jakas lama ktora bedzie pisala pod kazdem tematem spam i nas okradnie
co do negatywow - 1 negatyw i koniec ewentualnie wyjasnienia (dlaczego uszodzone lub dlaczego tak dlugo nie oddawales) w temacie

z do kosztow wysylkowych - jak najprosciej rozwiazac?
jest jeszcze opcja podawania rzeczy do kierowcy busa/autokaru "za piwko" mysle tu o miejscowosciach do ktorych sa stale polaczenia
np. stalowa wola - rzeszow - co chwile jezdza busy odstepy czasowe 45 minut czasem 15 minut, mysle ze mozna z kierowca sie dogadac to nie sa duze paczki.
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#16

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Wszystko zależy od tego jakiego prowidera internetu masz oraz czy masz umowę na stały adres ip.

#17

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Zmienić ip to żaden problem. Proxy czy VPN i już mamy inne ip. Ewentualnie po adresie Mac ale nie wiem, czy silnik tego forum to oferuje.

#18

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Panowie wątek przeniesiony do innego topicu.

#19

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
Proponuję aby zamknąć temat i dać odnośnik do innego topicu ;) .

beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#20

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Już jest powyżej a temat zamykam.