Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Edycja video - podstawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Waluś

Waluś

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
    Witam wszystkich od jakiegoś czasu czytam forum w różnych tematach z wiązanych z gopro i niestety mam mnóstwo pytań na które nie znam odpowiedzi :x
    Jestem posiadaczem GoPro 3 od jakiegoś miesiąca ( zakupione w USA) lecz nie miałem za wiele możliwości nagrywania z powodu kiepskiej deszczowej pogody :cry: lecz nie do końca siedziałem bezczynnie coś nakręciłem i byłem w szoku !!!! Wydałem ponad 400 euro (mieszka w Irlandii) a tu taka lipa filmik szary i do kitu .Więc poczytałem wasze forum wnikliwie i jest na prawdę o wiele lepiej od pierwszego filmiku :)
    nadmienię że pierwszy filmik był kręcony w pokoju przy pochmurnej pogodzie więc zostawię to bez komentarza :) Następne filmiki były robione już na zewnątrz przy w miarę względnej pogodzie i było o wiele lepiej lecz jeszcze sporo brakuję do opanowania tych wszystkich bajerów .Następnym błędem który popełniłem to była karta zwyczajna a nie 10 .
    Teraz z nagrywaniem problemy nie ma ale pojawił się następny i to jak dla mnie bardziej skomplikowany problem a mianowicie obróbka filmików!!!!!! :oops: Z opisów na forum to nie zaciekawię to wygląda (przyznam nie jestem w tym dobry i tu liczę na waszą pomoc) podajecie tam różne programy do obróbki itd może ktoś by miał czas i ochotę na bardziej wnikliwe opisanie jak się konwertuje filmik jak można z mp4 przerobić na avi i jak się robi te spowolnienia fajnie jakby było to oparte jakimiś filmikami .
    Jest to moje pierwsze forum na jakie się zarejestrowałem więc za wszelką pomoc dziękuję i na pewno inni też z tego skorzystają a ja postaram zamieszczać swoje filmiki tu na forum i dzielić się swoim doświadczeniem i uwagami.
    Nadmienię że kamerkę zakupiłem z myślą o filmowaniu wypraw wędkarskich (oficjalna wersja przed żoną była że dla syna i na rodzinne wyprawy :)

    #2

    zico

    zico

      Newbie

    • Użytkownik
    • 46 postów
      Najprościej jeśli masz Windows i chcesz zrobić darmowym programem.

      Ściągasz Windows Live Movie Maker (chyba, że już masz go z systemem).

      Ładujesz do niego film bezpośrednio z GoPro.
      Są tam opcje spowolnienia, które naprawdę dobrze działają, w wersji programu 2011 są do dyspozycji zwolnienia: 0,5; 0,25 oraz 0,125 odpowiednio dwukrotne, czterokrotne i ośmiokrotne zwolnienie obrazu.

      Wynik końcowy pliku w najwyższej rozdzielczości możesz zapisać jako .wmv, całkiem dobrze to wygląda.

      Edytowane:

      Właśnie ściągnąłem wersję 2012 tego programu - jest więcej możliwości, szczególnie zapisu pliku końcowego w stosunku do wersji 2011.

      #3

      LeoDogg

      LeoDogg

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1025 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera: GoPro 3 Black
      • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
      Dodatkowo spowolnienia można wklepywać z ręki - można spowolnić np. 0,37 wedle uznania.

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #4

      zico

      zico

        Newbie

      • Użytkownik
      • 46 postów

        Dodatkowo spowolnienia można wklepywać z ręki - można spowolnić np. 0,37 wedle uznania.


        Faktycznie, nie zauważyłem tego. Dzięki.

        #5

        LeoDogg

        LeoDogg

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 1025 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera: GoPro 3 Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
        Spoko loko :)

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #6

        Filonnet

        Filonnet

          Administrator

        • Admin
        • 631 postów
        • Miejscowość:Poznań
        • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
        • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
        Jesli chodzi o WLMM to u mnie spowolnienia niestety nie wychodzą tak jak powinny. Przyspieszenia jak najbardziej tak ale spowolnienia wychodza duzo lepiej w CineForm Studio. Przy WLMM troszke mi przycina po konwersji.

        FORUM | |    |

         


        #7

        Waluś

        Waluś

          Newbie

        • Użytkownik
        • 5 postów
          dzięki za podpowiedz właśnie wróciłem z kręcenia testowych filmików siadam do kompa i zobaczymy co wyjdzie i oczywiście spróbuję powklejać swoje wypociny :)

          #8

          Waluś

          Waluś

            Newbie

          • Użytkownik
          • 5 postów
            zico dzięki za program faktycznie nawet taki tępak jak ja nie miał problemy zrobieniem czegoś chciałem wkleić filmik ale niestety brak czasu bo muszę się na yutubę zarejestrować więc wkleję jutro :)
            mam parę pytań jeśli ktoś jest wstanie coś na ten temat powiedzieć to byłbym wdzięczny :)
            1 zrobiłem filmik tym programem co Zico poradził ,filmik trwa może z 24 sekund i po wszystkim ma 2,23mb a zrobiłem to samo w Go pro i ma ponad 70 mb i oba mają symbol MPEG-4 ?
            2czy można zaznaczyć w programie Movie Marker na przykład że chciałbym utworzyć plik Avi ?
            3co do spowolnień to rozumiem że te 1.125x jest najmniejsze ?
            4 filmik co robiłem i postaram się wkleić jutro ,robiłem w ten sposób że wyciąłem kawałek który chciałem zwolnić o odpowiednią wartość zapisałem dokładnie sekundy, zapisałem na kompie ten fragment zwolniony następnie na nowo wczytałem pierwotny filmik i dokładnie wyciąłem ten fragment który miałem do spowolnienia i wkleiłem :idea: czy to tak mniej więcej powinno się robić ? mam nadzieję że ktoś zrozumie moje wypociny i o co mi chodzi ;)

            #9

            Waluś

            Waluś

              Newbie

            • Użytkownik
            • 5 postów
              ok tu jest ten filmik ale coś skopałem bo jakość masakra a nagrywałem w 720-100 ale chyba nie tak zapisałem filmik i dlatego zła jakość wyszła popróbuję coś porobić żeby poprawić jakość


              #10

              ZiGi

              ZiGi

                Specjalista

              • Użytkownik
              • Pip
              • 150 postów
              • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
              • Kamera: GoPro Hero5 Black + Hero3 Black
              • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1

              ok tu jest ten filmik ale coś skopałem bo jakość masakra a nagrywałem w 720-100 ale chyba nie tak zapisałem filmik i dlatego zła jakość wyszła popróbuję coś porobić żeby poprawić jakość


              No i pierwsze koty za płoty ;) Zrenderowałeś do 480p ale spowolnienie wyszło całkiem dobrze jak na pierwszą produkcję ;)

              Filmik żeby zagnieździć na forum musisz wstawić link w takiej formie pomiędzy znaczniki [ youtube] [ /youtube] dostępne pod przyciskiem o tej samej nazwie.
              http://www.youtube.com/watch?v=Jn7j9gnqqKE

              Pozdrawiam
              ZiGi
              GoPro Hero 5 Black + GoPro Hero 3 Black + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + GoPole Reach + FeiyuTech G5 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10


               


              #11

              Waluś

              Waluś

                Newbie

              • Użytkownik
              • 5 postów
                już wiem dlaczego taka jakość przy zapisie końcowym tego filmiku dałem zapis na komputer co daje najmniejszą jakość spróbowałem dać na inne i faktycznie waga pliku znacznie się powiększa ,jutro coś pokombinuję z lepszą jakością i z muzyką

                #12

                Filonnet

                Filonnet

                  Administrator

                • Admin
                • 631 postów
                • Miejscowość:Poznań
                • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
                • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
                Temat przenoszę do działu "Edycja video oraz oprogramowanie - opinie, porady"

                FORUM | |    |

                 



                Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →