Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

KONKURS kameryPOV i Freeway!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 544 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 4 Black
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB
Dołączona grafika
Startujemy z pierwszym konkursem kameryPOV, który organizowany jest w dużej mierze dzięki hojności zespołu

Na czym polega konkurs?
Do specjalnie utworzonej kategorii "konkurs" w zakładce Video wrzucacie filmy o tematyce dowolnej, nakręcone w 100% kamerą GoPro, tematyka dowolna, liczymy na Waszą kreatywność!

Jaki jest przebieg konkursu?
Konkurs dzielimy na dwa etapy:
- etap I (16.12.13 - 10.01.14) - 16go grudnia rano zostanie dodana kategoria "konkurs" dla Video, tam wrzucacie swoje filmy. Od teraz inni użytkownicy mogą przyznawać pochwały Waszym filmom - to one będą się liczyć. Do drugiej rundy awansuje 5 najlepszych filmów!
- etap II (13.01.14 - 19.01.14) - 13go rano wrzucamy (Administracja) na tablicę fan page'u filmy, które awansowały. Teraz każdy może głosować! Zliczamy polubienia pod każdym filmem!


Co można wygrać?
Za zajęcie pierwszych 3 miejsc przysługują poniższe nagordy:

Miejsce I

SP POV Case Large Olive, koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapka z daszkiem GoPro, smycz GoPro.

Untitled

koszulka

czapeczka


WP 004682



Miejsce II
GoPole The Arm, koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapka z daszkiem GoPro, smycz GoPro.


uchwyt gopro thearm 4 144071336


koszulka

czapeczka

WP 004682


Miejsce III
Koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapeczka GoPro, smycz GoPro.

koszulka

czapeczka

WP 004682



Koniecznie zapoznajcie się ze szczegółowym regulaminem! W razie pytań piszcie pod tym artykułem.




Szczegółowy regulamin konkursu.

1. Organizatorem konkursu jest forum kameryPOV.pl.
2. W konkursie mogą brać udział wszystkie osoby zarejestrowane na forum kamerypov.pl z wyłączeniem Administratorów i ich rodzin.
3. Pierwszy etap konkursu rozpoczyna się 16.12.2013 i kończy 10.01.2014 o godzinie 23:59.
4. W trakcie pierwszego etapu użytkownicy zgłaszają swój udział w konkursie poprzez dodanie filmu w zakładce "Video" w kategorii "Konkurs".
5. Filmy mogą zawierać dowolną tematykę. Może to by zarówno film wykonany w technice zdjęć poklatkowych czy samych zdjęć. Film powinien być nagrany w 100% kamerą GoPro. Tematyka filmu nie może zawierać materiałów uważanych powszechnie za wulgarne czy obraźliwe.
6. W opisie pod filmem (youtube, vimeo itp.) powinna znaleźć się adnotacja: Film na konkurs kamerypov.pl „tytuł własny filmu”.
7. Każdy użytkownik może dodać tylko jeden film, który nie był wcześniej publikowany. Użytkownik może jednak wykorzystać nakręcone wcześniej materiały.
8. Użytkownik biorący udział w konkursie musi być właścicielem filmu zgłoszonego do konkursu.
9. Dozwolona jest wszelka forma prowadzenia przez użytkowników kampanii promocyjnych swoich prac konkursowych.
10. Drugi etap rozpoczyna się 13.01.2014 i kończy 19.01.2014 o godzinie 23:59.
11. Do drugiego etapu awansuje 5 filmów, które zbiorą największa ilość pochwał. Nie liczą się głosy oddane za pomocą gwiazdek.
12. W głosowaniu mogą uczestniczyć wszyscy zarejestrowani (do dnia ogłoszenia konkursu - 11.12.2013) użytkownicy na forum, oprócz Administratorów. Wyjątkiem są użytkownicy, którzy zarejestrują się po ogłoszeniu konkursu, a którzy zgłoszą swoja pracę konkursową. Taki użytkownik może brać udział zarówno w samym konkursie jak i procesie głosowania.
13. W sytuacji gdy 2 lub więcej filmów będzie mieć tą samą liczbę pochwał, awansuje praca, która została zgłoszona wcześniej.
14. Na początku drugiego etapu, Administrator fan page’u udostępni na ścianie 5 prac, które awansowały do drugiego etapu.
15. W konkursie zwyciężają 3 filmy z największą ilością „polubień” na fan page’u (odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce).
16. W przypadku podejrzenia złamania któregokolwiek z punktów regulaminu, Administracja może po podaniu przyczyny usunąć pracę z konkursu, bądź też prosić o dostarczenie materiałów wykorzystanych w filmie w celu potwierdzenia własności filmu.
17. Oficjalnie zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20.01.2014 na kanale FB oraz na forum.
18. Nagrody wysyłane są pocztą do tygodnia po dostarczeniu danych adresowych zwycięzców.

Nagrody:

I miejsce (największa liczba polubień) – SP POV Case Large Olive, koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapka z daszkiem GoPro, smycz GoPro.

II miejsce (drugi co do ilości polubień) – GoPole The Arm, koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapka z daszkiem GoPro, smycz GoPro.

II miejsce (trzeci co do ilości polubień) – Koszulka GoPro (rozmiar L/XL*), czapeczka GoPro, smycz GoPro.


*Z racji ograniczenia ilościowego dostępne są jedynie 2 koszulki w różnych rozmiarach. W pierwszej kolejności do wyboru rozmiaru koszulki ma prawo osoba zajmująca pierwsze miejsce w konkursie, następnie wyboru dokonuje osoba zajmująca drugie miejsce.

Kliknij aby otworzyć pozycję.
  • MartaS lubi to

FORUM | |    |

 


#2

joker

joker

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów

    Film musi być świeżo wrzucony na yt czy moze to juz byc film ktory zostal wrzucony miesiac temu? Oczywiscie opis filmu z edytowc i dopisac " Film na konkurs kamerypov.pl "tytuł własny filmu”.



    #3

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    Mam propozycje odnośnie regulaminu - mianowicie proponuję selekcje osob uprawnionych do głosowania na dany film - proponuje aby prawo głosu mieli tylko ci uzytkownicy, ktorzy zarejestrowali sie na forum najpóźniej w dniu ogłoszenia konkursu - wyeliminuje to sztuczne zakładanie kont i tworzenie "martwych userów" tylko po to żeby oddać głos.
    • joker lubi to

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #4

    Filonnet

    Filonnet

      Administrator

    • Admin
    • 632 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
    • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

    Przychylam się.

     

    Poprawiłem pkt 12 tak aby mimo wszytko nowy użytkownik również mógł zgłosić swoją pracę.


    FORUM | |    |

     


    #5

    Bartq

    Bartq

      Administrator

    • Admin
    • 544 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black
    • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

    Film musi być świeżo wrzucony na yt czy moze to juz byc film ktory zostal wrzucony miesiac temu? Oczywiscie opis filmu z edytowc i dopisac " Film na konkurs kamerypov.pl "tytuł własny filmu”.

    Joker, film musi być świeży, nie wrzucany wcześniej na YT czy vimeo. Można jednak wykorzystać wcześniej nakręcone materiały.


    FORUM | |    |

     


    #6

    Gracek

    Gracek

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 113 postów
    • Miejscowość:Przemyśl
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black, GoPro Hero 5
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB (10)

    Pamiętajcie! To życie pisze najlepsze scenariusze! 

     


    • Drift Innovation lubi to

    #7

    mati``

    mati``

      Newbie

    • Użytkownik
    • 38 postów
    • Miejscowość:lbk
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black Edition
    • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)

    Joker, film musi być świeży, nie wrzucany wcześniej na YT czy vimeo. Można jednak wykorzystać wcześniej nakręcone materiały.

    Ta informacja powinna znaleźć się w Regulaminie, ponieważ, pojawił się już pierwszy film w kat. Konkurs, a jest on od miesiąca na YT. Moim zdaniem nie wszyscy po przeczytaniu Regulaminu czytają potem komentarze.


    • Bartq lubi to

    mati`` Sampler 2 !



    #8

    Bartq

    Bartq

      Administrator

    • Admin
    • 544 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black
    • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

    Doprecyzowałem w regulaminie.


    FORUM | |    |

     


    #9

    MIRO

    MIRO

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 119 postów
    • Miejscowość:ZG
    • Kamera: GoPro 3 black
    • Karta pamięci: Sandisk 32 GB (10)

    Jak dla mnie to niezwykle ważna sprawa, więc ją poruszę:

     

    NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD GRY W TRAKCIE MECZU !!

     

    Jesli nie został prawidłowo doprecyzowany regulamin

    i tym bardziej dołączony już film, dla którego zasadnicza zasada zostaje zmieniona - to jest to grubo nie fair.

     

    Nie można zmienić zasad tylko dla jednogo uczestnika, tylko dlatego, że zgłosił film jako pierwszy.

     

    Nie twierdzę, że jest to manipulacja, ale niestety dla obiektywnego obserwatora na taką ta sytuacja wygląda.

     

    Żeby postawić sprawę jasno - nie zamierzałem zgłaszać swoich już opublikowanych filmów i nie upieram się, że mają być koniecznie dopuszczone.

    Dla mnie są w takiej sytuacji jedynie dwa wyjścia:

     

    1. Trzymanie się opublikowanego regulaminu (był niedopracowany? trudno - nauczka na przyszlość) - moim zdaniem rozwiązanie najbardziej właściwe.

     

    2. Po zmianie regulaminu konsekwentnie dla wszystkich te same zasady -  bez żadnych wyjątkow - moim zdaniem mniejsze zło.

     

    Teraz już każde inne rozwiązanie wypacza sam konkurs... a szkoda.

     

    PS. Co swoja droga złego w tym tak krotkim tak naprawde okresie, gdy w Polskce są użytkowane kamery GoPro. Może są gdzieś fajne "stare" filmiki, ktore chetnie byśmy obejżeli jako zgłoszone do konkursu?

     

    PS.2. Jak zamierzacie kontrolować czy klip zostal zmontowany tylko z materiału nagranego na GoPro? Na podstawie oświadczenia uczestnika konkursu?



    #10

    xamil

    xamil

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 265 postów
    • Kamera: GoPro3 White
    • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

    i 3 kwestia jeszcze - w tym samym czasie jest konkurs i głosowanie - czyli kto teraz wrzuci zdobędzie więcej głosów aniżeli kto wrzuci pod koniec czasu wrzucania i ten już odpada bo za mało czasu na dużą ilość głosów. Troszkę niesprawiedliwe, temat poruszyłem na SB



    #11

    Gracek

    Gracek

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 113 postów
    • Miejscowość:Przemyśl
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black, GoPro Hero 5
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB (10)

    A ja po prostu dam radę na przyszłość, zawsze w regulaminie umieścić punkt odnośnie zastrzeżenia sobie prawa do zmiany regulaminu.

    Żeby był to poprawny zapis zapraszam do zapoznania się z "poradnikiem" pisania zastrzeżeń:

     



    #12

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    ad. P.S. 2 było w regulaminie, że film ma być nagrany tylko za pomocą GoPro ? A inne kamerki / urządzenia są dyskryminowane czy co ?

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #13

    Gracek

    Gracek

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 113 postów
    • Miejscowość:Przemyśl
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black, GoPro Hero 5
    • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB (10)

    Konkurs powstał dzięki współpracy z freeway, czyli dystrybutorem gopro, więc pewnie dlatego prace mają być nagrywane gopro ;]



    #14

    MIRO

    MIRO

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 119 postów
    • Miejscowość:ZG
    • Kamera: GoPro 3 black
    • Karta pamięci: Sandisk 32 GB (10)

    Ja otrzymalem odpowiedzi na moje pytania.

     

    Chciałby też zwrócić uwage, że idea konkursu jest świetna

    i nie chialbym, żeby zrobiła sie jakaś nagonka na ten fajny pomysł.

     

    Z pewnością kolejny konkurs będzie dopracowany.

    A za ten trzymam kciuki.

     

    PS. nie zgodze się, że ostatnie zgloszone filmiki będą miały mniejszą szansę. Wiele osob poczeka mam nadzieję na koniec, żeby oddać swoj głos na najlepszy ich zdaniem filmik.

     

    Pozdr



    #15

    xamil

    xamil

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 265 postów
    • Kamera: GoPro3 White
    • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

    no ale skąd wiesz? teraz już poleciało kilka głosów na te filmy co są, wiec już maja kilka więcej a to już COŚ biorąc pod uwagę ze na forum nie ma dużej ilości aktywnych osób :) 

    Nawet jak jakaś osoba wrzuci w ostatni dzień to i tak raczej żadnego głosu nie dostanie mimo ze film będzie miażdzący albo dostanie taka ilość ze będzie na szarym końcu, także... Nie chce piętnować konkursu, pomysł i idea fajna, no ale sprawiedliwość być musi :)



    #16

    Bartq

    Bartq

      Administrator

    • Admin
    • 544 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black
    • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

    Xamil, nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto kiedy będzie mógł coś nakręcić. Jeżeli nie ten, to będzie następny konkurs. Przyznałem rację Mirowi na temat tego wyjątku, który zrobiliśmy. Po prostu nie spodziewałem się, że takim ogromnym problemem się to okaże. Film zostaje jednak dopuszczony do konkursu, ponieważ decyzja już wczoraj była podjęta, użytkownik poinformowany, i jej nie zmienimy. Natomiast nie zmuszę nikogo do głosowania na ten film, więc jeżeli uważacie, że on nie ma prawa wygrać, to nie głosujcie..

     

    Kolejna sprawa - dlatego można głosować od razu, ponieważ użytkownicy niezbyt często korzystają z funkcji oddawania głosu, dlatego też chcemy uniknąć sytuacji, że nie będzie wystarczającej ilości głosów.

    I na tym proponuje zakończyć dyskusję - regulamin zostaje tak jak jest, jeżeli ktoś się nie zgadza, to nie jest to konkurs obowiązkowy.


    FORUM | |    |

     


    #17

    czaro

    czaro

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:Ostrów Wielkopolski
    • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
    • Karta pamięci: SanDisk, 32GB (10)

    Jeżeli to jest naprawdę taki problem to mogę sam dobrowolnie usunąć ten film. To miała być zabawa, a robi się nieprzyjemnie. Przed zgłoszeniem filmu dokładnie czytałem regulamin i wszystkie jego zasady spełniłem. Moim skromnym zdaniem ten konkurs powinien już być poprowadzony zgodnie z pierwotnym regulaminem, a wszelkie zmiany i poprawki powinny być uwzględnione przy kolejnym konkursie. Z tego co się orientuję to wydaje się, że pojawił się film, który nie został dopuszczony do konkursu między innymi ze względu na ten punkt regulaminu. To może ja wyjdę z taką inicjatywą, że opublikuję ten film na nowo, zgodnie z obecnym regulaminem, żeby wszyscy, równo podlegali takim samym zasadom. Przecież to żaden problem, tak naprawdę 5 minut roboty...

     

    a tak w ogóle to w jakim celu jest ten punkt regulaminu, że film musi być świeżo opublikowany? Głosowanie nie polega przecież na ilości wyświetleń na YT... właśnie nie mogę dojść do tego w jakim celu jest ten punkt wprowadzony?



    #18

    xamil

    xamil

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 265 postów
    • Kamera: GoPro3 White
    • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

    Xamil, nie jesteśmy w stanie sprawdzić kto kiedy będzie mógł coś nakręcić. Jeżeli nie ten, to będzie następny konkurs. 

     

    Kolejna sprawa - dlatego można głosować od razu, ponieważ użytkownicy niezbyt często korzystają z funkcji oddawania głosu, dlatego też chcemy uniknąć sytuacji, że nie będzie wystarczającej ilości głosów.

    Całkowicie się zgadzam z Tobą, ale ja miałem na celu zrobienie czegoś takiego że do któregoś dnia jest ostateczny termin nadsyłania prac, a od następnego dnia następuje głosowanie np. przez 2 tygodnie :) Proponuję anulować wszystkie głosy, i po terminie nadsyłania prac utworzyć nowy temat oraz ankietę np. z opcją głosowania na max 3 filmy, bardziej sprawiedliwie bedzie?



    #19

    czaro

    czaro

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:Ostrów Wielkopolski
    • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
    • Karta pamięci: SanDisk, 32GB (10)

    Do Waszej wiadomości usunąłem film z konkursu dobrowolnie bo jak mam brać udział w takiej amatorszczyźnie i dziecinadzie to szkoda tylko czasu. Lepiej ten czas poświęcić na tworzenie nowych filmów niż marnować go tutaj. Miałem wrażenie ze kamerypov.pl to poważne forum. Zmienianie zasad po opublikowaniu regulaminu konkursu bez zastrzeżenia możliwości jego zmian w trakcie trwania konkursu oraz zniechęcanie do głosowania pod zgłoszonym filmem przez samego administratora to poważne nadużycia. Zgłaszam sprawę do sponsora nagród freeway oraz zgodnie z Ustawą z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych Art. 48 pkt. 1 oraz pkt. 2 do właściwego podmiotu sprawującego nadzór i kontrolę nad działalnością podmiotów urządzających i prowadzących gry losowe.



    #20

    Bartq

    Bartq

      Administrator

    • Admin
    • 544 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: GoPro Hero 4 Black
    • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

    Film został usunięty dobrowolnie przez autora, wiec teraz mam nadzieje, ze się skończy dyskusja. A co do komentarza czaro, to polecam poczytać czym jest gra losowa i zakład zanim zaczniesz grozić.


    FORUM | |    |