Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Akumulator oryginalny i zamiennik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Huberto203

Huberto203

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 3+BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

Siemanko, dziś otrzymałem paczkę z dx.com. Jakiś czas temu kupiłem też ładowarkę do akumulatorków. I tutaj zaskoczenie, oryginalne akumulatorki z gopro pasują do niej idealnie, natomiast zamiennik wchodzi strasznie ciasno ostatecznie musiałem włożyć go tylko przodem tam gdzie są piny do ładowania bo niestety nie chciał wejść cały. Po nagrywaniu gdy się nagrzał też ciężko było go wyjąć z kamerki ciężej niż oryginał. Wie ktoś czym to może być spowodowane ? Czy po prostu tak ma być czy akumulatorek ma inne wymiary czy coś.


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#2

matti

matti

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:G-a
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc

to zależy od jakości zamiennika ja mam jeden NEWELLa i nie mam z nim problemu wymiar jak oryginał przed i po ładowaniu . Huberto203 jakby mi akumulatorek puchł podczas ładowania to do  kosza by poleciał  bo znaczy ,że słabej jakości i jeszcze wysoce mozliwe ,że  zniszczy kamerke .



#3

Huberto203

Huberto203

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 3+BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

tzn jak go włączyłem w kamerce to później jak gorący chciałem wyciągnąć to jakoś dziwnie wychodził dość ciężko no i od razu chciałem go włożyć do ładowarki i strasznie ciężko. ostatecznie aby go ładowało wsadzony jest "w połowie"

 

Nie wiem co z nim zrobić teraz. Może jest jakoś większy trochę no ale bez przesady chyba. Hmm


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#4

matti

matti

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:G-a
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc

nie chce cię straszyć ale żeby nie wybuchła ...



#5

marcin_730

marcin_730

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Kamera: Hero 3 Black Edytion
Wybuchnac nie wybuchnie raczej ale poprostu jest uszkodzony, jak kupilem kamere to oryginalna bateria byla spuchnieta nawet jej sie nie dalo wlozyc. Ale to oryginal freeway wprzyslalo nowa. Pokaz fotki swojej

wysłano z SGS 2+



#6

matti

matti

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:G-a
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Samsung 64GB micro sdxc

marcin_730  uwież mi ,że puchnąca bateria podczas ładowania może wybuchnąć ...



#7

marcin_730

marcin_730

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Kamera: Hero 3 Black Edytion
Skoro tak mowisz pewnie tak jest :) ja swoja z ciekawisci rozciolem i obejrzalem od środka Dołączona grafika
Dołączona grafika

W zasadzie nic ciewawego ale śmierdziało kwasem :D

wysłano z SGS 2+



#8

Huberto203

Huberto203

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 3+BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

Tzn mój nie jest spuchnięty, wygląda normalnie ale tak jakby był większy bo ciasno wchodzi. Pytałem moją nauczycielkę od elektroniki to teoretycznie nie powinno się mu nic stać, mówiła tylko coś że jeśli jest za duży to można coś uszkodzić przy wsadzaniu no ale pewnie nie wiedziała o co dokładnie chodzi, aż tak ciasno nie jest. Może wezmę to do szkoły i jej pokaże albo coś. 


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#9

Konio

Konio

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 115 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: 3BE
  • Karta pamięci: 32

Pytałem moją nauczycielkę (...) mówiła tylko coś że jeśli jest za duży to można coś uszkodzić przy wsadzaniu no ale pewnie nie wiedziała o co dokładnie chodzi, aż tak ciasno nie jest

 

 Sorry nie mogłem się powstrzymać  :twisted:

 

A tak poważnie, kupiłem drugą oryginalną baterię i też widzę, że jest ona jakby troszeczkę większa.

Nie mam żadnych problemów z włożeniem, nie puchnie przy ładowaniu ani się nie grzeje. Po prostu jak wkładam ją to delikatnie ciaśniej wchodzi do kamerki. Jak widać nawet ori się delikatnie różnią.



#10

Dragster DH EV

Dragster DH EV

    Newbie

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Miejscowość:wawa
  • Kamera: GP4 blk
  • Karta pamięci: Samsung (128GB Pro+,2x Pro 64)

ja trafilem na aku newella do nikona ktory fabrycznie byl za duzy i wyszedl jedynie z pomoca srubokreta



#11

kociu8422

kociu8422

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GoPro Hero 4 silver
  • Karta pamięci: San Disk extreme 64GB
ja natomiast zakupiłem jakis zamiennik do 3+ nie pamiętam nazwy i był za mały na boki ok ale na długość latał musiałem upchać tam kawałek papierka aby nie latało za luźno po pierwszym razie poszedł niestety do kosza.