Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pytanie co do zapisu gotowego filmu Pinnacle studio 15


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

majestik89

majestik89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:Limerick
  • Kamera: GoPro 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Lexar 32 GB (10)

Witam.Mam pytanie co do Zapisu gotowego filmu po obrobce w programie pinnacle studio 15.
Film nagrywalem na kamerce gopro 3+ black edition w ustawieniach 1080p/60fps  jak mam zapisac film aby uzyskac 1080p filmu po wrzuceniu na yt a takze miec mozliwosc ogladania filmu np na tablecie telefonie itd,...wiec tak program pyta mnie o =   JAKI TYP PLIKU i JAKIE USTAWIENIA WSTEPNE 

Do wyboru mam:


TYP PLIKU- audio,avi,divix,divix plus hd,flash video,zgodny z urzadzeniami ipod,plik mov,mpeg-1,mpeg-2,mpeg-4,real media,zgodny z urzadzeniami sony psp,windows media,3gp


USTAWIENIA WSTEPNE- w zaleznosci co ustawie z ustawien powyzej np

AVI -pełny ekran(dv),pełny ekran(mjpg),ninteddo wii sd,srednia ,mały, niestandardowy.

DIVIX-mały16:9,    średni 16:9    ,pełny ekran 16:9   wysoka rozdzielczosc 16:9     niestandardowy 16:9


DIVIX PLUS HD - pełny ekran,pełny ekran 16:9, wysoka rozdzielczosc 16:9,   niestandardowe ,  niestandardowy 16.9



Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam


beznazwy-1q8y6q.jpg


#2

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Hmmm.... a jakbyś wpisał w google "1080p youtube video encoding settings" to co by wyskoczyło?

Dobra, wpiszę za Ciebie...


  • mistrzCK lubi to

#3

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Jak byś nie skumał po nie naszemu, to tu masz po naszemu :D

 


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#4

majestik89

majestik89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:Limerick
  • Kamera: GoPro 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Lexar 32 GB (10)
No dobrze ale w jakim najlepiej formacie zapisac film w rozdzielczosci 1080p .? W mpeg-4 ? Jedynie to mi daje film w rozdz.1920 x 1080

beznazwy-1q8y6q.jpg


#5

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Przesz tam jest wszystko napisane:

Rozdzielczość 1080p: 1920 x 1080, Kontener: MP4, Kodek wideo: H.264, Kodek audio: AAC-LC, Szybkość transmisji bitów 1080p 8000 kb/s

Liczba klatek na sekundę powinna być taka sama jak w materiale źródłowym.

 

Plik z filmem będzie miał nazwę "moj_super_film.mp4".



#6

majestik89

majestik89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:Limerick
  • Kamera: GoPro 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Lexar 32 GB (10)

NO WIEM ZE moge zapisac w 1920x1080, ale ty nie rozumiesz mojego pytania , w programie moge uzyskac po obrobieniu materialuuuuu  1920x1080p tylko po zapisie pliku w mpeg-4 wiec pytam czy format mpeg-4 poradzi sobie z youtube i reszta elektroniki...czy wogole format mpeg 4 jest dobry do zapisow filmow z gopro....


beznazwy-1q8y6q.jpg


#7

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Jeżeli masz opcje zapisu w MPEG-4 FHD 1080p, więc w czym problem ? Czy MPEG-4 poradzi sobie z YouTube ? MPEG-4 to jedyna słuszna opcja dla GoPro, a plik finalny to i tak .mp4, jak byś chciał zapisywać w innym jak MPEG-4 to po co Ci GoPro ?


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#8

Kisiel

Kisiel

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Kamera: GoPro HERO3 Black
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB (10)

Faktycznie coś nie możemy się dogadać :-P , ale odpowiedając na Twoje pytanie: tak - format MPEG-4 poradzi sobie z YT i resztą elektroniki, bo jest to w tej chwili najbardziej popularny format zapisu video na świecie. Filmy na YT są w formacie MPEG-4 i filmy z satelity są w formacie MPEG-4, filmy w telewizji DVB są w formacie MPEG-4 i filmy na BlueRay/HD DVD są w formacie MPEG-4.

 

I gwoli ścisłości MPEG-4 to dość szerokie określenie na standard dotyczący różnych metod kodowania audio i video, który składa się w tej chwili z 30 części i mówienie, że zapisujesz coś w formacie MPEG-4 jest tak samo ogólne, jak mówienie, że robisz obiad, kiedy ktoś Cię pyta co będzie dziś do jedzenia. Standard MPEG-4 definiuje wiele metod kodowania i niektóre są już przestarzałe (więc teoretycznie można zapisać w MPEG-4 coś, czego już niczym nie odtworzysz...). W tej chwili najbardziej popularną metodą kodowania jest H.264 (tak, to jest część standardu MPEG-4 wymyślona specjalnie na potrzeby HD, bo gdyby kodować starszymi metodami to filmy byłyby 2-3 razy większe i nie dałoby się tego nagrać na żadnym sensownym nośniku) i wiele kodeków jest oparta właśnie o tę metodę.

 

Dla zapisu filmów w HD właściwie nie ma teraz innej alternatywy (nie licząc jakiś niszowych rozwiązań) - dlatego Twój program, tak samo jak i mój program i każdy program nie ma innej opcji żeby zapisać materiał o rozdzielczości 1920x1080p. I dlatego też GoPro i chyba każda inna kamera HD zapisuje swoje pliki w mp4.

 

MPEG-4 jest ok :mrgreen:



#9

majestik89

majestik89

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:Limerick
  • Kamera: GoPro 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Lexar 32 GB (10)

jeaaa dogadali sie :)


beznazwy-1q8y6q.jpg