Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Drift GHOST-S umarł :(

drift ghost umarł

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

DeXteReK

DeXteReK

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Cz-Wa
  • Kamera: DRIFT GHOST-S
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 32GB

Witam. To mój pierwszy post na forum.

Wczoraj GHOST przestał się włączać. Nie reaguje na nic. Ani na ładowanie, włączanie, wyciąganie baterii.
Nie pali się dioda. Poprostu nic się nie dzieje. Nie wiem czy da się coś poradzić na to jeszcze czy tylko serwis.
Nic specjalnego z kamerą nie robiłem wcześniej. Była normalnie ładowana i użytkowana. Miał ktoś coś podobnego?



#2

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

mamy na forum świetny bezpośredni kontakt z dystrybutorem PL, pisz do nich na pewno coś pomogą



#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

albo kontaktuj się pod [email protected]



#4

Drift Innovation

Drift Innovation

    Specjalista

  • Konto oficjalne
  • Pip
  • 294 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: DRIFT GHOST 4K
  • Karta pamięci: Sandisk 64GB (10)

Dexterek napisz w jaki sposób to się stało, tzn. co robiłeś z kamerą przed tą sytuacją. Na odległość ciężko będzie mi pomóc, niemniej bardzo dziwna sprawa, by kamera "umarła" sama z siebie :(


- ciekawa alternatywa - sprawdź!

 

- oficjalny FB - zapraszamy!


#5

DeXteReK

DeXteReK

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Cz-Wa
  • Kamera: DRIFT GHOST-S
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 32GB

Dexterek napisz w jaki sposób to się stało, tzn. co robiłeś z kamerą przed tą sytuacją. Na odległość ciężko będzie mi pomóc, niemniej bardzo dziwna sprawa, by kamera "umarła" sama z siebie :(

No więc włączyłem kamerę. Wszystko było ok. Bateria była naładowana. To chciałem głównie sprawdzić bo miałem jej później użyć. Wyłączyłem. Gdy za jakiś czas (ok. 1h) chciałem ją włączyć to już zero reakcji. Wyciągałem baterię, próbowałem ją podładować. Nie pali się dioda, kamera totalnie nie reaguje na nic. Obchodzę się z nią cholernie ostrożnie. Nigdy mi nie upadła i nigdy wcześniej nie miałem z nią żadnych problemów. Sytuacja jest nie tylko dziwna co wręcz kuriozalna, bo urządzenie mam bardzo krótko i nie zdążyłem nawet się z nim dobrze zapoznać.


Otrzymałem nową kamerę w ramach gwarancji. Temat do zamknięcia.



#6

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Witam. Przeczytałem temat kolegi DeXteReK na temat problemów z ghost-s. Jako, że nie widzę na forum innych problemów, chciałbym w tym miejscu poruszyć problemy z kamerką, którą posiadam. (Jeśli w złym miejscu, to przepraszam i proszę o podanie linka do odpowiedniej strony).

Problem 1: Kamera wyłącza samoczynnie zapis po 40, 22, 17 (podaję różne czasy przykładowe) minutach ciągłego nagrania i przechodzi w "zieloną diodę", przy tym jest dosyć "ciepła" (karta i bateria). Moje pytanie: czy ten typ tak ma, czy jest to wada sprzętu?

Problem 2: czytnik kart pod usb 3 nie widzi karty zapisanej w drifcie, a kopiowanie materiału z kamery, z prędkością ok. 11 MB/s to porażka. Moje pytanie: czy ten typ tak ma, czy jest to wada oprogramowania?



#7

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

1-samoczynne wyłączanie się nagrywania może byc spowodowanym włączonym trybem HIGHBITRATE (HB) o tym problemie było już pisane że nagrywa i przestaje. to wina softu wciąż nie poprawionego w tym temacie

2- grzanie się jest raczej normalne, gopro też się zmienia w ,,kaloryferek"

3- że nie widzisz karty w usb to raczej wina samej karty, nie dopatrywał bym sie tu winy kamery bo ta przecież ja widzi i zapisuje na niej.

Co to za karta? może sformatuj lub spróbuj w innym czytniku ?



#8

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

1-samoczynne wyłączanie się nagrywania może byc spowodowanym włączonym trybem HIGHBITRATE (HB) o tym problemie było już pisane że nagrywa i przestaje. to wina softu wciąż nie poprawionego w tym temacie

2- grzanie się jest raczej normalne, gopro też się zmienia w ,,kaloryferek"

3- że nie widzisz karty w usb to raczej wina samej karty, nie dopatrywał bym sie tu winy kamery bo ta przecież ja widzi i zapisuje na niej.

Co to za karta? może sformatuj lub spróbuj w innym czytniku ?

Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie, nagrywałem w HIGHBITRATE, punkt 1 załatwiony.(kiedy można spodziewać się nowego softu?) Co do punktu 3, karta jak w opisie użytkownika, formatowana w kamerze. Karty tej samej firmy, ale nagrane Canonem XA-20 czyta bez problemu.



#9

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

nowy soft? trudne pytanie bo tak naprawdę dopiero co dali nowego- v.1.0.0

sory nie spojrzałem. ja ze swoja extremką problemów nie mam z odczytem, używam adaptera SD i wbudowanego czytnika w laptopie



#10

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Dzięki D2idek za szybką reakcję. Kamerkę kupiłem, bo czasem przydaje się jako druga na 5 minut przebitek z róznych imprez.(+ DeFishr 1.0). Większość moich kolegów jest oczywiście za GP. Ja, mając kiedyś czas na testy, wybrałem ghosta.

Mam soft 0.2.9.0. i już pogubiłem się w oznaczeniach. (praca, praca i brak czasu). Czy 1.0.0 jest nowszy od mojego? Jeśli tak, to co poprawiono, i czy warto aktualizować? Dzięki za poświęcony czas, i może Twoje doświadczenie i informacje  przydadzą się innym początkującym "Drifciarzom".

Pozdrawiam.

 

#11

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

ja też byłem za GP ale wybrałem Drifta choć nie wykluczam w przyszłości zmienić na GP ale to zobaczymy co pokażą w nowych modelach...

wracając do tematu to zaktualizować warto choć zmiany są raczej nie zauważalne w sumie to już nawet nie pamiętam nawet co zmienili

ten post akurat mało pomocny, ale już brak mocy ;)



#12

trebor

trebor

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Zgorzelec
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: sandisc extreme 64 GB

 

Witam. Przeczytałem temat kolegi DeXteReK na temat problemów z ghost-s. Jako że nie widzę na forum innych problemów, chciałbym w tym miejscu poruszyć problemy z kamerką, którą posiadam. (Jeśli w złym miejscu, to przepraszam i proszę o podanie linka do odpowiedniej strony).

Problem 1: Kamera wyłącza samoczynnie zapis po 40, 22, 17 (podaję różne czasy przykładowe) minutach ciągłego nagrania i przechodzi w "zieloną diodę", przy tym jest dosyć "ciepła" (karta i bateria). Moje pytanie: czy ten typ tak ma, czy jest to wada sprzętu?

Problem 2: czytnik kart pod usb 3 nie widzi karty zapisanej w drifcie, a kopiowanie materiału z kamery, z prędkością ok. 11 MB/s to porażka. Moje pytanie: czy ten typ tak ma, czy jest to wada oprogramowania?

   

 

ad. problem 2 

czy to nie jest tak że te bardzo szybkie karty nie zawsze są obsługiwane a w szczególności przez starsze kompy. Ja mam 3 kompy i tylko na najnowszym mogę odczytywać kartę



#13

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Wiem, że mój sprzęt już nie jest z najwyższej półki - cytuję "bełkot", który polecił mi pół roku temu mój kolega, dobry komputerowiec  (procesor  : Intel Core i7-4770 3.4 GHz Quad-Core CM8064601464303, płyta: Gigabyte GA-H87-HD3 (rev. 1.x)  2x 4gb DDR3 1600mhz. Jak wspominałem we wcześniejszym poście, karty sandisc extreme nagrane Canonem XA-20 czyta bez problemu.



#14

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

ad. problem 2 

czy to nie jest tak że te bardzo szybkie karty nie zawsze są obsługiwane a w szczególności przez starsze kompy. Ja mam 3 kompy i tylko na najnowszym mogę odczytywać kartę

Witam. Problem z czytnikiem rozwiązany. Po nagraniu materiału w birtate normal czytnik kartę widzi. W trybie High czytnik jest "ślepy". Wniosek z tego, że softowi jeszcze dużo brakuje do doskonałości.

Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych, czekających na "normalny" soft.



#15

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Witam szacownych użytkowników drift hd ghost-s.Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Bateria w pełni naładowana, po dwóch dniach bezczynności kamery (nie włączana) bateria pada - nie można włączy kamerki. Proszę o komentarze.

Pozdrawiam,



#16

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

jesli nie wlacza sie bo bateria pusta to pewnie zostawiles wlaczone wifi po parowaniu z telefonem, trzeba pamietac zeby po skonczonej pracy z telefonem wylaczyc wifi w kamerze i dopiero mozna wylaczyc kamere



#17

michorn

michorn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera: Drift Ghost S
  • Karta pamięci: Sandisk 32 Extreme

Witam szacownych użytkowników drift hd ghost-s.Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Bateria w pełni naładowana, po dwóch dniach bezczynności kamery (nie włączana) bateria pada - nie można włączy kamerki. Proszę o komentarze.

Pozdrawiam,

Witam,

 

Chyba napotkałem podobny problem - i może nawet nie wyłączyłem wi-fi po próbie parowania z telefonem (nieudane) i kamerkę po wyłączeniu włożyłem do szuflady. Minęło ok 6 tygodni - wyciągnąłem i nie mogę jej włączyć, nie reaguje na nic, po podłączeniu do kabla nic się nie dzieje, nie ładuje, komputer jej nie widzi. Dioda nawet nie błyśnie. Co może być przyczyną? Bateria do wyrzucenia? Czy to może być temat do reklamacji urządzenia?

 

Uaktualniam zeznania :-) - kamerka była wyłączona prawidłowo, sprawdziłem baterię miernikiem - wskazuje 4,13V - jest full. A kamera nie raguje. Dodam jeszcze, że pracowała na starym sofcie, bez żadnej zmiany, i miała może za sobą 25-30 godzin pracy.



#18

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Po długiej nieobecności na forum pozdrawiam wszystkich drifciarzy. A problem został. Wyłączone wszystkie wi fi, tudzież inne parowania z telefonem.

po pełnym naładowaniu baterii występuje ten sam problem. Bateria pozostawiona w kamerce po dwóch dniach nie daje oznak życia. Poza kamerą trzyma prądy bardzo długo. Czy ktoś z kolegów miał taki problem, czy jest to przypadłość mojego egzemplarza. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, i życzę dobrych ujęć w nowym roku. O zdrowiu nie wspomnę.



#19

KilereQ

KilereQ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 184 postów
  • Miejscowość:Łuków (lubelskie)
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: 2x Sandisk Ultra 32Gb 48mb/s

Dexterek mam pytanie czy to ty jesteś tym motovlogerem? (sorry za spam w temacie)



#20

camerOOn

camerOOn

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera: drift hd ghost-s
  • Karta pamięci: sandisc, 32 GB extreme

Po długiej nieobecności na forum pozdrawiam wszystkich drifciarzy. A problem został. Wyłączone wszystkie wi fi, tudzież inne parowania z telefonem.

po pełnym naładowaniu baterii występuje ten sam problem. Bateria pozostawiona w kamerce po dwóch dniach nie daje oznak życia. Poza kamerą trzyma prądy bardzo długo. Czy ktoś z kolegów miał taki problem, czy jest to przypadłość mojego egzemplarza. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, i życzę dobrych ujęć w nowym roku. O zdrowiu nie wspomnę.

Szanowni koledzy, ponawiam pytanie jak wyzej. A poza tym, czy ktoś jeszcze uzywa drifta? (sorki, spieprzyło mi gdzieś z kropką)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drift, ghost, umarł