Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Sony AKA-LU1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


  • bartass86 i frytas lubią to

#2

bartass86

bartass86

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Racibórz / Wrocław
  • Kamera: SAC HDR-AS15
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Ostatnio otrzymałem właśnie AKA-LU1 i muszę stwierdzić, że kamera dzięki temu zmieniła sie kolosalnie. W zasadzie mozna ja z powodzeniem używać na różnego rodzaju imprezach - podglad kamerowania, lepsza jakosć dźwieku i obrazu. Brak trzasków itp. Duzy plus! Jedynym oczywistym mankamentem związanym z tym akcesorium - żywotność baterii spadła - ale oczywiste - trzeba napędzić jeszcze LCD. Moja osobista opinia: Warto zakupić!

 

PLUSY:

- pogdląd podczas nagrania,

- jakość dźwieku (w porównianiu do nagrań w obudowie),

- wzrost jakości obrazu (w porównianiu do nagrań w obudowie),

- podgląd po nagraniu,

- mała waga.

 

MINUSY:

- krótszy czas pracy baterii.



#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A różnica między nagraniami w obudowie a bez jest aż taka widoczna jak piszesz?



#4

bartass86

bartass86

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Racibórz / Wrocław
  • Kamera: SAC HDR-AS15
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

W pomieszczeniach zarzaly mi sie problemy - swiatła bywały lekko rozmyte (taki efekt "mgły") - jak przy brudnej obudowie - mimo tego ze była czysta, teraz problem nie wystepuje - przez 2 miesiące używania nie spotkałem się z tym.



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dziwne bo obudowa generalnie nie powinna zniekształcać obrazu. A Sony akurat jakoś dziwnie zniekształcał obraz na filmach. Co ciekawe masz w SAC optykę Zeissa więc nie ma tutaj jakiś problemów itp. Firma się ceni i daje naprawdę dobre jakościowo produkty.



#6

Stasio1003

Stasio1003

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Sony action Cam hdr-as100V
  • Karta pamięci: Sandisc ultra 64 GB Class 10

Ostatnio otrzymałem właśnie AKA-LU1 i muszę stwierdzić, że kamera dzięki temu zmieniła sie kolosalnie. W zasadzie mozna ja z powodzeniem używać na różnego rodzaju imprezach - podglad kamerowania, lepsza jakosć dźwieku i obrazu. Brak trzasków itp. Duzy plus! Jedynym oczywistym mankamentem związanym z tym akcesorium - żywotność baterii spadła - ale oczywiste - trzeba napędzić jeszcze LCD. Moja osobista opinia: Warto zakupić!

 

PLUSY:

- pogdląd podczas nagrania,

- jakość dźwieku (w porównianiu do nagrań w obudowie),

- wzrost jakości obrazu (w porównianiu do nagrań w obudowie),

- podgląd po nagraniu,

- mała waga.

 

MINUSY:

- krótszy czas pracy baterii.

Apropo minusów jest to nie prawda ponieważ po włączeniu trybu samolotowego bateria starczy na dłużej z cały czas podświetlonym ekranem niż przy udostępnianiu tego obrazu do telefonu lub pilota. Więc uważam, że jest to plus.



#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Ogólnie mega ciekawy produkt. Swoją stroną można było go kupić za fajne pieniądze na allegro swego czasu.



#8

Wolinek

Wolinek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów

    Posiadam to i dalej nie rozumiem, jak można widzieć jakaś znaczą(tak właśnie zrozumiałem, że jakoś dźwięku i obrazu wzrasta o wiele wiele bardziej, skoro tak to chwalisz) względem obudowy. Jasne, że obudowa pogarsza obraz i dźwięk, bo przecież ma do przejścia dodatkową przeszkodę ale nie sądzę żeby to aż tak bardzo poprawiało jakość, tak, jak mówisz. Sama obudowa pewnie zmienia przepuszczalność światła o mniej niż pewnie 1%(na pewno nie więcej). Trochę chyba za bardzo chwalisz to z tej strony ;) Ale to moje zdanie. Jasne, że jest to całkiem fajna zabaweczka. Faktem jest, że bateria wtedy trzyma krócej ale nie jest to jakaś kolosalna różnica.

     

    Jedynym minusem dla mnie jest kolor tego, który przyciąga bardziej światło, a w dodatku jest to bariera, która bardziej trzyma ciepło i podczas dłuższego nagrywania o wiele bardziej kamera się przegrzewa. Raz, z tego powodu aż sama mi się wyłączyła. Na szczęście nie pociągnęło to za sobą dalszych konsekwencji :D



    #9

    Kekacz

    Kekacz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 35 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: AS100V
    • Karta pamięci: 64 GB (10)

    To były bajki z mchu i paproci. Sama obudowa aka-lu1 nie ma w sobie nic, co mogłoby wpłynąć na jakość obrazu i dźwięku, ani dodatkowej optyki, ani oprogramowania obrabiającego. Jest tylko zwykłym wyświetlaczem. Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że po podpięciu nowego telewizora do kamery ta zaczęła rejestrować lepszy obraz.

     

    Jedyne co wymusza aka -lu1 to zdjęcie obudowy podwodnej, już samo to poprawia jakość obrazu i dźwięku. Ale tego dokonać można i bez wydawania dodatkowych 400 zł.



    #10

    frytas

    frytas

      Newbie

    • Użytkownik
    • 17 postów
    • Miejscowość:Głogów
    • Kamera: sony as-20

    Kekacz bardzo dobrze to podsumował, również posiadam ten gadżet i również jestem zadowolony. Osobiście jeżeli ktoś chce nagrywać coś z ręki i ma na zbyciu 300 pare zł to polecam