Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Głowica kulowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daymond

Daymond

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: SONY HDR-AS15
  • Karta pamięci: Micro SD GoodRam 32GB (10)

Witam,

Dziś chciałbym Wam przedstawić tańszą i moim zdaniem lepszą alternatywę dla głowicy kulowej SONY ADP-BH 1 (cena na stronie producenta 134 zł). 
Ja kupiłem kiedyś taki zestaw:
- głowica firmy TRIOPO model KJ-7 za 49 zł 
- monopod TRIOPO model TL-30 za 69 zł 

Całość wykonana bardzo precyzyjnie i bardzo dobrze ze sobą współpracuje. Nic nie trzeszczy i nic samo się nie składa. Jednym słowem bardzo dobry produkt. Pomyślałem że głowice można by wykorzystać do połączenia z "zatrzaskami" VCT-AM1 które każdy z nas dostał przy zakupie kamery. Niestety okazało się że gwint wewnętrzny w głowicy to 3/8 cala więc obie te części nie dadzą się połączyć. Z pomocą przyszła redukcja gwintów z 3/8 na 1/4 cala. Takie coś można kupić w sklepach fotograficznych za kilka zł. Ja zapłaciłem 8 zł. ()

Aby wszystko nam spasowało trzeba wkręcić redukcje w głowice oraz nawiercić w głowicy dodatkowy otwór na tzw "dzyndzel" który zapobiega obracaniu się głowicy wokół własnej osi. 

Takie połączenie jest bardzo stabilne i masywne. Nie ma tu mowy że coś nam się poluzuje lub obróci podczas filmowania. Głowica SONY ze względu na swoje małe rozmiary nie ma otworu na "dzyndzla" więc występuje możliwość poluzowania połączenia. No i ta cena!!!

Załączone pliki

  • Załączony plik  DSC01647.JPG   63,55 KB   37 Ilość pobrań
  • Załączony plik  DSC01648.JPG   59,18 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  DSC01641.JPG   81,78 KB   32 Ilość pobrań

  • mistrzCK, Bartq i zbik lubią to

#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Fajna sprawa nie powiem :)



#3

Palio

Palio

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:ZS
  • Kamera: SAC
  • Karta pamięci: SanDisk 32 GB
Hej Daymond!

Przyjrzałem sie Twojemu rozwiązaniu i rzeczywiście jest to dobra alternatywa dla drogiej głowicy od Sony. Byłem oglądać ta wykorzystana przez Ciebie głowice i rzeczywiście jest bardzo dobrze wykonana z tym ze wazy tez swoje. Jest chyba 5 x cięższa od tej oferowanej przez Sony. Dlatego tez chciałbym abyś napisał w jakich warunkach wykorzystywalem ten sprzęt? Czy ciężar nie powodował odrywania sie podstawy utrzymującej całość. Do czego to wykorzystywales?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#4

Daymond

Daymond

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: SONY HDR-AS15
  • Karta pamięci: Micro SD GoodRam 32GB (10)

Póki co to używałem jej na statywie i "przykleiłem" ją do narty, ale niestety nie miałem jej okazji tej zimy wypróbować bo śniegu było jak kot napłakał. Jest cięższa od SONY to fakt, ale nie sądzę żeby chciała się odkleić od narty



#5

zbik

zbik

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Włocławek
  • Kamera: Sony HDR-AS15
  • Karta pamięci: Sandisk ultra, 32GB

Witam.
Też pomyślałem o tym rozwiązaniu. Jednak kupiłem coś zupełnie mniejszego.
Padło na: CAMROCK H005 MINI.
Głowica waży 45g i jest na prawde kompaktowych rozmiarów.
Kamerkę trzyma w pozycji bardzo dobrze. Szarpałem trząsłem a ona ani drgnie.
 

Załączone pliki

  • Załączony plik  WP_20150212_0031.jpg   43,92 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  WP_20150212_0021.jpg   49,87 KB   14 Ilość pobrań

  • Jc0b lubi to