Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

sony vegas 12- piksele po wyrenderowaniu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

macix

macix

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10

no, może nie tyle po wyrenderowaniu co po wrzuceniu na YT. a więc po krótce opiszę tak: renderuję film (na dole wrzucę screeny ustawień), na pc po wyrenderowaniu jest ok, na yt pojawiają się piksele, ziarna jak na filmie (wrzucony niepublicznie)

wiem, że było milion takich pytań, tematów, oglądałem setki filmów pt. render settings (zresztą te ustawienia są zaczerpnięte z takowego). Więc jeśli macie jakieś swoje ustawienia, po których film na yt wygląda świetnie, proszę, podzielcie się, będę bardzo wdzięczny, zależy mi na czasie.

 

Pozdrawiam!

 

 

v4tix5.jpg
20ab6rk.jpgaddizs.jpg



#2

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

To nie wina vegasa, a youtuba, który niestety psuje jakość filmów. możesz wrzucić na vimeo tam masz dozwolone większe bitrate.



#3

macix

macix

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10

jednak te problemy występują też na pc, po wyrenderowaniu filmu, czyli to jest wina vegasa, tylko jak to naprawić? wcześniej nie zauważyłem tego na innych filmach odtwarzanych na komputerze, ale na tym już tak, czyli coś nie tak z ustawieniami, jakieś rady?

 

co do vimeo to wiem, że lepsze, ale póki co wolę znaleźć jakieś rozwiązanie by filmy nie były z pikselami/ziarnami.



#4

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Zobacz jaki masz bitrate we właściwościach pliku wyjściowego.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#5

macix

macix

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10

teraz na innych ustawieniach jest jeszcze gorzej, więc tak...

 

dane dot. wrzuconego wyżej filmu, tak to wygląda po wyrenderowaniu

2dhbnly.jpg



#6

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

  na pc po wyrenderowaniu jest ok, na yt pojawiają się piksele, ziarna jak na filmie (wrzucony niepublicznie)

 

Stąd wywnioskowałem, że to wina vegasa, no ale skoro mówisz, że na PC też źle to wina renderingu.

Na pewno za małe bitrate dałeś. Daj 20k bps i spróbuj może w 30 fpsach w finalnej wersji. 



#7

macix

macix

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10

no ale nie po to nagrywam w 60, by renderować w 30, trochę bez sensu

bitrate dałem taki, jak było w filmie dot. ustawień, no i u typa wygląda git, a u mnie... ale popróbuję, z tym, że to drastycznie zwiększy długość renderu i wagę pliku

 

edit: po zwiększeniu bitrate'u film się tnie nieco... kiedyś tak nie było nawet przy bitrate 50 000 000

 

serio nie ma nikt dobrych ustawień do vegasa? ew. pomysłu jak rozwiązać ten problem?



#8

macix

macix

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 74 postów
  • Kamera: gopro hero 4 silver
  • Karta pamięci: 64gb/samsung/klasa 10

podbiję temat, jutro wyjeżdżam i potrzebuję jakichś ustawień, na których film będzie jakoś wyglądał... :-(



#9

Fiveo

Fiveo

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Miejscowość:Limanowa
  • Kamera: GHOST-S
  • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

no ale nie po to nagrywam w 60, by renderować w 30, trochę bez sensu

bitrate dałem taki, jak było w filmie dot. ustawień, no i u typa wygląda git, a u mnie... ale popróbuję, z tym, że to drastycznie zwiększy długość renderu i wagę pliku

 

edit: po zwiększeniu bitrate'u film się tnie nieco... kiedyś tak nie było nawet przy bitrate 50 000 000

 

serio nie ma nikt dobrych ustawień do vegasa? ew. pomysłu jak rozwiązać ten problem?

Co z tego że nagrywasz w 60, jeśli Youtube i tak skonwertuje do 30 ;) 60 się przyda ale do postprodukcji i zwolnien, na YT niestety juz nie 


 



Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →