Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 3 SE problem z jakością


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

SilverHD

SilverHD

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gorlice
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Toshiba 16 GB (10)

Witam

 

 

Piszę do was gdyż mam wrażenie ze moja kamerka GoPro Hero 3 Silver Edition ma taką przeciętną jakosc. Wiem, że to nie Black Edition ani nie Hero 3+ ale moim zdaniem jest średnia jakosc. Zmieniłem na 1080p i 30fpsów tak że juz krok w przód. Mianowicie problem polega w montazu. Używam do tego Sony Vegas Pro 11 ustawiłem sobie już odpowiedni template do tego 1080p(1920x1080), ale jakosc jaka jest otrzymywana po renderowaniu jest beznadziejna. Może muszę nagrywać jakos przez protune? Bawić się z kolorami? Dodam że film który dodałem jest to zupełny surowy film 0 poprawek wrzuciłem, obciełem i zrenderowałem. Muszę cos pogrzebać w kamerce? Teraz nagrywam tylko na 1080p 30fps nie uzywam tego Protune bo jak uzyłem raz to jakiś wyblakły obraz był... Trzeba umieć z tego korzystać :P Nie wiem jak to ludzie robia, że na tej samej kamerce co ja mam wyciągają 2x lepsze efekty. Mam kamerkę class 10, Matryca jest wyczyszona tak, że nie wiem w czym rzecz. Pobrałem GoPro Studio 2.0, ale ten program jest kiepski do obróbki jedynie to jest świetny pod rednerowanie bo faktycznie po renderowaniu w GoPro studio 2.0 jest lepsza, ale jak porównam edit w Sonym a edit w GoPro Studio to szkoda słow. Zresztą na 100% mogę robic w sonym ( tak mi się zdaje) bo dużo osob co ogladam na youtube  jak jezdza po lesie, po górach na motocyklach to maja super jakosc a uzywaja ta sama kamere. Co mi poradzicie?
 

 

Mój film:



#2

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Czy jakość prosto z kamery tez jest kiepska? Bo rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze kiepska jakość jest po renderowaniu, tak?

Bo jeśli tak to nie wina kamery, a ustawień vegasa podczas renderowania.

#3

SilverHD

SilverHD

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gorlice
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Toshiba 16 GB (10)

Czy jakość prosto z kamery tez jest kiepska? Bo rozumiem, ze chodzi Ci o to, ze kiepska jakość jest po renderowaniu, tak?

Bo jeśli tak to nie wina kamery, a ustawień vegasa podczas renderowania.

Jest i średnia choć lepsza jako świeży oryginalny obraz, ale racja po renderowaniu jest tragedia... w HD widac tak jak powinno byc na 360p albo nawet mniej... Zaraz ci podam filmik bo nie moge uwierzyć jaką koles osiągną jakośc. Nie wiem co robic jak robią to takie slawne osoby na YT a nawet zwykłe ze ich jakosc jest naprawde przyzwoita... Link niżej

 

tutaj koleś ma naprawdę dobrą jakosc ale z tego co widze to chyba wrzucił surowy plik, ale jemu i tak ładnie nagrywa. Jest jakaś kluczowa opcja w kamerce która ''odblokowuje'' lepsza jakosc? nie mowiac o zmianie rozdzialki i fpsow.



#4

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
"Sławne osoby" maja konta komercyjne na yt i mogą umieścić film z większym bitrate, co wiąże sie z lepsza jakością. Musisz poczytać o korekcji kolorów w vegasie i nagraniach w protune. Wtedy z filmu można osiągnąć obraz ostry jak żyleta i świetne kolory.

#5

SilverHD

SilverHD

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gorlice
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Toshiba 16 GB (10)

"Sławne osoby" maja konta komercyjne na yt i mogą umieścić film z większym bitrate, co wiąże sie z lepsza jakością. Musisz poczytać o korekcji kolorów w vegasie i nagraniach w protune. Wtedy z filmu można osiągnąć obraz ostry jak żyleta i świetne kolory.

Jak myslisz ten koles co zrobil ze ma taka jakosc bawil sie z kolorami ?



#6

Ro83rt

Ro83rt

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 240 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera: GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)
Nie mam możliwości teraz obejrzenia filmu- siedzę na tel i mam słaby zasięg, ale jeśli jakość jest dobra to zazwyczaj jest nagrywane w protune i potem obrabiane. Znajdź tutaj na forum poradnik do vegasa jak podrasowac kolory i zobaczysz jakie efekty osiągniesz. Trudne to nie jest, a znacznie poprawia jakość.
  • SilverHD lubi to

#7

SilverHD

SilverHD

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gorlice
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver Edition
  • Karta pamięci: Toshiba 16 GB (10)

Nie mam możliwości teraz obejrzenia filmu- siedzę na tel i mam słaby zasięg, ale jeśli jakość jest dobra to zazwyczaj jest nagrywane w protune i potem obrabiane. Znajdź tutaj na forum poradnik do vegasa jak podrasowac kolory i zobaczysz jakie efekty osiągniesz. Trudne to nie jest, a znacznie poprawia jakość.

Dzieki poczytam



#8

PiotrS

PiotrS

    Newbie

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Trójmiato
  • Kamera: GoPro
  • Karta pamięci: 64GB

Myślę że warto pobawić się z protune i balansem bieli. Jeśli dobrze dobierzesz to na kamerce nagranie powinno być ok. Inny temat to jak już wspomniano ustawienia w programach do obróbki.

 

Pozdrawiam



#9

David Zavadzki

David Zavadzki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów

    "Sławne osoby" maja konta komercyjne na yt i mogą umieścić film z większym bitrate, co wiąże sie z lepsza jakością. Musisz poczytać o korekcji kolorów w vegasie i nagraniach w protune. Wtedy z filmu można osiągnąć obraz ostry jak żyleta i świetne kolory.

    Podepne sie pod slowa "nagrywanie w protune" myslisz ze lepiej nagrywac w protune czy po nagraniu dodac filter protune?

    #10

    Priders

    Priders

      Alpha i Omega

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2545 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: Gopro
    • Karta pamięci: SanDisk
    Nagrywanie w Protune, a dodanie filtru to dwie różne rzeczy.
    Nagrywanie w Protune daje lepszy plik do późniejszej obróbki w różnych studiach.
    Poszukaj troszkę na forum, to nie trudne ;)

    Wysłane z telefonu. Za błędy przepraszam ;)


    Pozdrawiam,

     

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #11

    David Zavadzki

    David Zavadzki

      Newbie

    • Użytkownik
    • 4 postów
      Ok dzieki


      Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →