Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Czym się różni kask do cross'u od tego do DH?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

Biggi

Biggi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro 3+ w jedynym słusznym kolorze
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB Class10
Chcę kupić kask na rower i zastanawiam się czym się różnią te do "jazdy" na cross'ie od tych do rowerowych zjazdów DH?
Na cross jest mega wybór ...a do DH znalazłem tylko jeden, który mi się podoba FOX Rampage black matt.

#2

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

a do czego ty kask potrzebujesz? to zasadnicze pytanie...

jeśli do ,,crossu" a nie zjeżdżasz z  trasami DH to raczej fullface będzie kiepskim wyborem bo będzie mega nie wygodnie,gorąco i jednak ograniczona widocznosć

i wyobraź sobie jakaś trasę rowerkiem kilkanaście km z fullem na głowie.

Sam kiedyś ten problem miałem, jeżdżę po lasach jakieś górki i uwielbiam szybko jeździć po ,,miejskiej dżungli" :twisted: ale jednak z fulla zrezygnowałem bo i jak to transportować na rowerze przy spokojnej jeździe ? temat raczej rzeka bo jak masz dość samozaparcia w sobie to i tak weźmiesz fulla :mrgreen:



#3

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64

zwykly orzeszek do jazdy miejskiej i do lasu

full do dh czyli

 

jesli kupisz fullface i pojedziesz do las na cross to beda sie fajnie patrzec :D mialem okazje ogladac goscia ktory wystartowal w wyscigu przy temp 30*C w fullface... po 5 km zszedl z trasy caly mokry jak w basenie :)


"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#4

Biggi

Biggi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro 3+ w jedynym słusznym kolorze
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB Class10
Potrzebuje kask do DH. Do "normalnej" jazdy nie preferuje kasków.
Ostatnio jak zjeżdżałem to dostałem taki strzał w pysk z gałęzi(było ciasno), że przez 2 tygodnie miałem ślad. Nie wspomnę już o tych wszystkich "upadkach", które widuje. W moim "zwykłym" kasku może i sobie głowy nie rozbije ...ale wybić zęby to nie problem. Stąd moje poszukiwania (jak Wy to nazywacie) pełnego kasku. Słyszałem, że Fox Rampage ma sporo przewiewne i nie jest tak źle. Wiem, że są lepsze ...ale dużo droższe.

#5

ruti

ruti

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 325 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: 64

skoro potrzebujesz kask do dh to po co ten temat?


"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#6

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

661 ale z opinii kolegów raczej odpuść tanie modele bo,,podobno" przy dobrej glebie ,,szczęka" w kasku się łamie ale to dotyczy raczej każdego kasku nie kosztującego fortuny :mrgreen:



#7

Biggi

Biggi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro 3+ w jedynym słusznym kolorze
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB Class10
Ruti, mam "zwykły"(taki jak chłopaki na bmx śmigają) kask do DH i chcę kupić taki, który "ochroni moje zęby". Szukałem w sklepach i na necie i więcej jest "tego typu" kasków do cross'a(motor) niż do DH(rower). Dla mnie te kaski wyglądają identyko, dlatego pytam o różnice - czy są jakieś. Chcę kupić kask do 500zł ....i z tego co się orientowaliśmy to już lepsze kaski....

#8

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

allegro- hasło ,, fullface" 28 pozycji niby mało ale może coś wybierzesz :mrgreen:



#9

Biggi

Biggi

    Newbie

  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: GoPro 3+ w jedynym słusznym kolorze
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB Class10
D2idek, nadal nikt mi nie wytłumaczył czy jest jakaś różnica miedzy tym na motor a tym na rower :)

#10

skrzynia

skrzynia

    Newbie

  • Użytkownik
  • 41 postów

    Waga i wentylacja - motocyklowy prawidłowo dobrany bardzo dobrze przylega i ma więcej "wypełnienia" w środku (materiału, gąbki itp), nie da się w tym jeździć na rowerze bo się będzie z ciebie lało w lecie tak, że nic nie będziesz widział :) Waga też nie jest bez znaczenia. Porządny full face do zjazdu może sprawiać podobne problemy latem, przy normalnej jeździe będziesz się w nim gotował - po prostu kask do DH jest do DH. W lecie nawet lekkie i bardzo dobrze wentylowane modele jak np. met parachute dają popalić, robiłem w takim kilkudniowe wypady po górach i w upalne dni na dłuższych podjazdach jest po prostu za gorąco. Jak już koniecznie chcesz full face to najlepiej kup coś dobrze wentylowanego, dedykowanego na rower. Ale i tak w lecie możesz się zdziwić i wrócić do "zwykłego" kasku :)



    #11

    Biggi

    Biggi

      Newbie

    • Użytkownik
    • 28 postów
    • Miejscowość:Katowice
    • Kamera: GoPro 3+ w jedynym słusznym kolorze
    • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB Class10
    Skrzynia, dziękuje za info. Podjazdy będę robił w "zwykłym" kasku a zjeżdżał będę w FullFace. Chociaż teraz tak myśle, że na bank nie będzie mi się chciało brać dwóch kasków :D
    Kupie taki do DH - FOX Rampage.
    Dziękuje za odpowiedzi

    #12

    KorreS

    KorreS

      Newbie

    • Użytkownik
    • 49 postów
    • Miejscowość:Krk
    • Kamera: GP: H1HD, H3S+
    • Karta pamięci: GoodRam 16GB (10)

    Jak pisał skrzynia: waga i wentylacja to podstawowe różnice.

    Kolejna jest taka że w kasku moto możesz jeździć na rowerze a odwrotnie nie (homologacja).

    Ja do DH miałem 661 Bravo2 ze względu na dłuższą szczękę od Comp'a.

     

    Teraz jeżdżę bardziej enduro i mam Met'a Parachute.