Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kamera dla rodziny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1

m..

m..

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:B.
  • Kamera: Brak
  • Karta pamięci: Brak

Witam,

 

Padała propozycja w gronie rodzinnym zakupu kamery, od razu zaświtało mi że nie chcę standardowej kamery tylko takiej którą oprócz wykorzystania w warunkach domowych będę mógł użyć jadać z dziećmi na rowerze lub będąc na basenie, pytanie czy dobrze myślę, bo chciałbym tez normalnie nagrywać dzieci w domu, tak jak standardową kamerą :). Możecie mnie lekko nakierować czy dobrze myślę i na jakim sprzęcie się skupić przy budżecie do 1500 zł.

 

Pzdr,

M.



#2

robur

robur

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Miejscowość:-
  • Kamera: Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: Kingston 64GB

Moje zdanie jest takie. Kamera sportowa została jak nazwa wskazuje stworzona do filmowania podczas uprawiania aktywności fizycznej (główie). W porównaniu do "zwyklych kamer" kamerom sportowym brakuje  ergonomii podczas uzytkowania cywilnego (brak wizjera, uchwytu), dobrego wyswietlacza, zoomu optycznego, wszelakich innych opcji. Od biedy mozna kręcić biegające po domu dzieci kamerką sportową, ale myślę, że nie będziesz bardzo zadowolony z takich filmów. Kamera sportowe ma inne przeznaczenie. Miniaturyzacja jest jej podstawową zaletą w związku z czym akceptujemy pewne kompromisy. To tak na szybko wg mnie, ale może inni mają inne zdanie.



#3

m..

m..

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:B.
  • Kamera: Brak
  • Karta pamięci: Brak

Chyba masz rację, muszę szukać czegoś "normalnego" ale przystosowanego do sportu w jakimś stopniu, może w takiej materii jesteście w stanie coś polecić?



#4

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32
Pomysl dobry i do osiagniecia ale budzet do naciagniecia w okolice minimum 2tys. Tzn opcja 1 gopro z lcd i gimbalem lub uchwytem i swiwtnie sie nada. Opcja 2 sony as15 as 30 z uchwytem lub gimbalem choc nie wiem jak by to wspolgralo i do sony sa fajne lcd jak co tworzy z niej ..normalna.. kamere. Normalne kamery zapewne maja wbudowana stabilizacje czego ..narazie.. nie maja sportowe. Ale patrzac w persektywie konca roku gopro i drift powinni wypuscic nowe modele ze stabilizacja a przynajemniej taka mam nadzieje


Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka



#5

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)
Ja od kilku lat mam kamerę Sony, nie pamiętam modelu ale z tych normalnych gabarytów, filmowanie sporo, głównie dzieciaki. Od momentu kiedy mam gopro używałem jej dwa razy, jakieś imprezy szkolne (był potrzebny zoom) a teraz mam też Drifta to Sony leży gdzieś zadołowana...
Ale jej nie sprzedam :)
Większość czyli jakieś 95 % kręcę gopro. Mniejsza, lżejsza, wszędzie ją bierzemy...

#6

m..

m..

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:B.
  • Kamera: Brak
  • Karta pamięci: Brak

Co to jest gimbal?

 

Te kamery nie mają stabilizacji obrazu? Mowa o Go Pro. Dla początkującego będzie to problem? Zoom równiez tutaj nie obecny?



#7

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

gimbal lub Steadicam (google tak będzie najprościej ) :wink:  dopiero teraz Sony wypuściło AS100 z cyfrową stabilizacją.

Czy będzie problem? zależy czego oczekujesz... nagrania z ręki czy z kierownicy roweru czy na nartach są poruszone drgające często mało wyraźne i ujęcie choć zaj.... :twisted:  to nie nadaje się do publikacji. Oczywiście są stabilizacje w postprodukcji różnymi programami choć ja wolał bym mieć produkt jak najlepiej przygotowany.

Zoom... nie wiem jak Gopro i Sony ale Drift ma 10x oczywiście cyfrowego 



#8

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Na ślub dostałem kamerę Panasonica, jakieś coś, co nagrywało na mały płyty DVD, użyłem ją ze 3 razy i sprzedałem. Od kiedy mam GoPro, nagrywam co popadnie i nie przeszkadza mi, że jest to kamera sportowa i nie ma wyświetlacza LCD. W ciągu tygodnia, góra dwóch opanujesz GoPro i będziesz wiedział co nagrywasz, bez LCD. Drgania ręki też jesteś w stanie zminimalizować, kwestia wprawy, choć Steadicam to też dobre rozwiązanie, które sobie sprawiłem.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#9

kotlar

kotlar

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 67 postów

    Od kiedy mam GoPro inne kamery leża gdzies na dnie szawki nie uzywane od dawna:)

    GoPro uzywam na codzien czy to wycieczka rowerowa, spacer po lesie, zabawa w piaskownicy:)

    Sprawdza sie idealnie a brak wizjera dla mnie jest jedynie zaletą.

    Kamera jest mała poreczna miesci sie w każdej kieszeni:) bo ja noszę kamerę w kieszeni a nie jak inni w stalowym kufsze, w styropianie, gabce i woreczku z mikro fibry.

     

    Pozdro



    #10

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    GoPro w roli kamery "rodzinnej" sprawdzi sie doskonale.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #11

    robur

    robur

      Newbie

    • Użytkownik
    • 23 postów
    • Miejscowość:-
    • Kamera: Drift Ghost-S
    • Karta pamięci: Kingston 64GB
    Drift również. Ale jakbym miał kupować kamerę do kręcenia głównie rodziny i pikników to kupiłbym jednak coś większego. Z innymi udogodnieniami. Bo jest bardziej ergonomiczne wg mnie. Ale ja jeżdżę na nartach i chodzę po gorach ;-) najlepiej chyba iść do sklepu i się pobawić jednym i drugim i podjąć decyzję.

    Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka



    #12

    m..

    m..

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:B.
    • Kamera: Brak
    • Karta pamięci: Brak

    Drift Ghost-S ma wbudowany wyświetlacz, to jaka jest przewaga Go Pro?



    #13

    m..

    m..

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:B.
    • Kamera: Brak
    • Karta pamięci: Brak

    Czy efekt rybiego oka jest normalny czy to jakas specjalnie wlaczona funkcja?

     



    #14

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1025 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    W zasadzie kazda z kamerek sportowych sie nada - poczytaj tematy bo a to jedna dluzej wytrzyma na baterii a to inna ma wyswietlacz a to kolejna ma wiecej mozliwosci montazu. Poczytaj forum - do podstawowego "piknikowego" nagrywania nada sie kazda z nich wiec jesli tylko to jest dla Ciebie wyznacznikiem to bierz najtansza z tych dobrych kamer i ciesz sie ! :) Co do rybiego oka to w przypadku GoPro jest to natywna charakterystyka obiektywu - mozna je ograniczyc programowo ale mi osobiscie to nie przeszkadza.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #15

    m..

    m..

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:B.
    • Kamera: Brak
    • Karta pamięci: Brak

    A które to top5, żebym wiedział co poczytać.



    #16

    robur

    robur

      Newbie

    • Użytkownik
    • 23 postów
    • Miejscowość:-
    • Kamera: Drift Ghost-S
    • Karta pamięci: Kingston 64GB

    Drift Ghost-S ma wbudowany wyświetlacz, to jaka jest przewaga Go Pro?

     

    Chyba żadna ;) Jakościowo obraz jest lepszy z... no właśnie nie wiadomo ;)

    Mi pasuje bardziej drift - mocuję go na pasku od gogli, a nie na teletubisia ;).

     

    Efekt rybiego oka wystepuje i w drifcie i w gopro. Wewnątrz budynków to wyraźnie się rzuca w oczy, natomiast na zewnątrz mniej. A to po to żeby był jak największy kąt widzenia.

    W drifcie kąt widzenie można zmieniać skokowo - 160 stopni / 127 stopni / 90 stopni.

    Dla mniejszych kątów efekt rybiego oka jest mniejszy a dla 90 stopni wogóle nie jest widoczny. Nie sprawdzałem czy ma to jakiś wpływ na jakośc obrazu. Ale pewnie nie ma.

     

    Wg mnie w zasadzie wybór ogranicza się do gopro3 i drift ghost-s, ale ja nie przepadam za kompromisami ;)



    #17

    m..

    m..

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:B.
    • Kamera: Brak
    • Karta pamięci: Brak

    Na tą chwilę mam dwa pytania, jak sobie poradzę z nagraniami kiedy nigdy nie używałem kamery:

    - bez LCD

    - bez stabilizacji obrazu

     

    Jak wyglądają nagrania takimi kamerami w pomieszczeniach przy sztucznym oświetleniu?



    #18

    robur

    robur

      Newbie

    • Użytkownik
    • 23 postów
    • Miejscowość:-
    • Kamera: Drift Ghost-S
    • Karta pamięci: Kingston 64GB

    W drifcie jest LCD.

    Kamerkę można gdzies postawić i kręcić, można dokupic statyw. Mozna trzymać w ręce - ja nie piję (za duzo ;) ) więc wcale się tak nie trzęsą. Mi nawet do drifta nie potrzeba żadnej stabilizacji - jestem zadowolony z tego jak się nią kręci z ręki.

    A filmów w domu nie kręciłem. Ale przy słabym oświetleniu podczas prób szału nie było.



    #19

    m..

    m..

      Newbie

    • Użytkownik
    • 16 postów
    • Miejscowość:B.
    • Kamera: Brak
    • Karta pamięci: Brak

    Czyli imienin cioci lub syna nie nakręcę...



    #20

    Darro

    Darro

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 364 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
    • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

    Imieniny cioci i syna nakręcisz. Ja już "wyrosłem" z filmów gdzie nic się nie dzieje. Nie bawią mnie filmy np 40 minutowe gdzie cała rodzina siedzi przy stole a ja chodzę w około stołu i wszystkich kręcę...

    Np z urodzin syna można zrobić film kilku minutowy gdzie masz dużooooo ujęć, różnych, np z poziomu stołu, tortu, prezentu, zamocować kamerkę synowi, pokręcić trochę od dołu. Kamerką mniejszą typu GoPro lub Grift będzie wygodniej, dużo wygodniej...

    Jeżeli chcesz kupić jeden sprzęt i używać go wszędzie to bierz kamerki GoRro lub Drift lub inną...




    Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →