Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kamera cyfrowa/nagrywanie w nocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Panowie zwracam się do was z takim o to problemem, na sprzęcie "kręcącym" się nie znam tak dobrze jak na "pstrykającym" więc wolałem zapytać osoby bardziej obeznane w temacie. Szukam kamery, która poradzi sobie z nagrywaniem w nocy, nie chodzi tutaj o drogie "jasne" kamery, tylko takie, które będą posiadały tryb nocny, chodzi mi tutaj o takie coś co miały kamery z lat 90tych, te na taśmę. Obraz wtedy robił się zielonkawy, chodzi tutaj chyba o podczerwień, mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi. Wiem, że kamery posiadają wbudowaną lampę, ale niestety tutaj chodzi o nagrywanie bez. Są też jasne kamery, ale to są bardzo duże koszta, ja mam budżet max 700zł, najlepiej nowa żebym mógł się pobawić i "pomacać" w sklepie typu MediaMarkt czy coś tego typu. Dzwięk do sprawa drugorzędna, powiedziałbym, że najmniej istotna, ma być dobra jakość w dzień i ten tryb nocny, dobry zoom też by się przydał. Znalazłem na stronie MM coś takiego:

 

 

 

Ale w pierwszym jak i drugim przypadku nie piszą nic o trybie nocnym, są przyklady trybów tematycznych typu fajerwerki, zachód słońca itp. Pomóżcie wybrać coś sensownego, ewentualnie nakierujcie pod jakimi hasłami szukać tego trybu nocnego o którym piszę, z góry dzięki za posty :)



#2

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

Budżet jest stanowczo za mały.


beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#3

alvinek

alvinek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Miejscowość:Żagań
  • Kamera: Hero 3 White
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Budżet troche za mały. To o czym piszesz (tj. zielonkawy obraz) to może być też noktowizja. ;)

Tapnięte z TapaTalkiem pod Nexus 5



#4

Marjanek

Marjanek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:NSA
  • Kamera: 3BE+
  • Karta pamięci: 32GB
Chodzi ci o night shot - to jest ten zielonkawy obraz. Ale taki sam praktycznie efekt można uzyskać w każdej kamerze robiąc sobie latarkę z diod ir :)

tapatalkniete z samsunga



#5

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Budżet faktycznie kiepski, no, ale niestety, raczej nie zwiększe ponieważ ta kamera będzie nie zbyt często używana i najwzwyczajniej szkoda mi trochę kasy... Ten obraz to faktycznie bardziej przypomina noktowizje niż tak jak napisałem wcześniej podczerwień, pomyliłem się :lol: W tym budżecie nie znajdę nic z tym night shotem, o którym pisze kolega wyżej? Co do tego efektu, to mi nie chodzi o efekt, a o to żeby po prostu można było kręcić bez światła, te diody ir nie dają takiego blasku jak flash?



#6

Marjanek

Marjanek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Miejscowość:NSA
  • Kamera: 3BE+
  • Karta pamięci: 32GB
Yymm... nie zrozumiałem o co dokładnie ci chodzi ale diody ir przez kamerę wyglądają tak jak ktoś by świecił takim dzikim światłem, ale dla ludzkiego oka światło tych diod jest niewidoczne. Ja miałem kiedyś kamerę sony na taśmę 8mm i miała nightshota. Teraz ta kamera jest warta może z200 zl

tapatalkniete z samsunga



#7

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Właśnie o to chodzi, że te kamery dawne miały tą opcje, również pisałem o Sony bo taką posiadałem, ale nie będę teraz przecież z taką latał, nie te czasy ;) Przejdę się za jakis czas chyba do sklepu i popytam sprzedawców, może będą wiedzieli więcej, bo sprawdzić nie sprawdzę, w sklepie warunków nocnych raczej nie znajdę.




Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →