Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Movie Maker a GoPro Hero 3 Black

movie maker GoPro Hero 3 Black obróbka problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

nazarek88

nazarek88

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: micro sd, sony, 16 GB, 40mb/s

Witam! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem kamerki GoPro Hero 3 Black.

Od razu, gdy zacząłem nagrywać wiedziałem, że trzeba będzie zająć się obróbką filmów czyli przycinaniem ich i montowaniem najlepszych ujęć w całość zamiast trzymania na dysku ton zbędnych materiałów.

Szybko ogarnąłem program windows movie maker i jeśli chodzi o jego obsługę to jestem bardzo zadowolony. Jednak gdy zapisuje przycięty w nim film albo montuje z kliku filmików jeden to strasznie pogarsza mi jakość. Czyli po prostu film po obróbce w nim ma gorszą jakość niż oryginał.  W zapisanej, końcowej wersji filmu występują niekiedy te "kwadraciki" (piksele), których nie ma w oryginalnym nagraniu. Może sęk tkwi w ustawieniach zapisu filmów jednak te mam podrasowane na maksa:

Jak jest zakładka zapisz film, klikamy na sam dół "ustawienia niestandardowe" i stworzyłem swoje ulepszając te domyślne HD:

szerokość: 1920

wysokość:  1080

szybkość transmisji: 135000 kb/s (dałem maxa bo wyczytałem,  że im więcej tym lepsza jakość, moje  filmy bez obróbki maja od 30k do 60k)

szybkość klatek: 30

Filmy zapisuje w MPEG-4/H.264 i w właściwościach mają szybkość transmisji około 30k i 29-30 fps.

Do wyboru mam jeszcze AVI jednak wtedy filmy zajmują dużo więcej miejsca i jakość raczej nie jest lepsza.

 

Nagrywam głównie w 1080 60 fps chociaż czasem schodzę na tryb WVGA 240 fps żeby pobawić się w slow motion jednak wtedy jakość filmów jest jeszcze gorsza.

Może trochę przesadzam bo te filmy i tak dość ładnie wyglądają, jednak jak porównam z innymi filmami na youtube robionymi tą samą lub starszą kamerką GoPro to wiem, że coś robię nie tak z obróbką.

 

Bardzo prosze o porady!



#2

Marjanek

Marjanek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Miejscowość:NSA
  • Kamera: 3BE+
  • Karta pamięci: 32GB
Niestety ten program nie należy do zbyt zaawansowanych i nie ma co oczekiwać niewiadomo jakiej jakości po nim. On nadaje się właśnie żeby zmontować coś na szybko. Jeśli chcesz lepsza jakość po obróbce to zmień program :)

tapatalkniete z samsunga



#3

nazarek88

nazarek88

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: micro sd, sony, 16 GB, 40mb/s

Nosz ale obsługa Movie Makera jest tak prosta i wygodna.. W dodatku ma tą prostą opcje do ucinania fragmentów filmu gdzie możemy wpisać od której do której sekundy z dokładnością do 0.00s co jest bardzo przydatne jak chce się uciąc choćby krótki tekst. GoPro Studio np. na to nie wpadlo bo wydaje mi się, że głównie to ich program miał czadersko wyglądać a nie mieć pare podstawowych opcji. W dodatku przy obróbce w GoPro Studio jak podglądam film to on się poprostu tnie co jest dziwne bo w żadnym innym programie mi się nie tnie.

Opcje w jakich zapisuje Movie Maker są niczego sobie to dlaczego robi on z filmu takie sitko :(

 

Ktoś poleci mi przyjazny program do obróbki z tą jakże ważną dla mnie opcją wpisywania czasu od-do, kiedy chcemy przyciąć filmik? :)



#4

adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 375 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

Sony Vegas, najlepiej najnowsza wersja :) .


beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#5

nazarek88

nazarek88

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: micro sd, sony, 16 GB, 40mb/s

Oczywiście darmowy? :D



#6

alvinek

alvinek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Miejscowość:Żagań
  • Kamera: Hero 3 White
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Oczywiście darmowy? :D

Nie, ale żyjemy w dobie pewnych plików, przez co na własny użytek możesz być od opłat... wolny. ;)

Tapnięte z TapaTalkiem pod Nexus 5


  • nazarek88 lubi to


Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: movie maker, GoPro Hero 3 Black, obróbka, problem