Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Time Lapse

time lapse timelapse

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Panowie mam takie pytanie, dziś wykonałem swój pierwszy time lapse, ale sprawa wygląda tak, że chce go odpowiednio obrobić, w GoPro Studio wiele się nie da, a raczej to co tam jest mi nie odpowiada, w Vegasie raczej też słabo, zrobiłem ponad 900 fotek (1/5s) i przyznam, że jedyny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to obróbka w Photoshopie, ale po obrobieniu 400 fotek (dobrze, że jest taka opcja jak operacje, jednak przy takiej ilości to szczęście w nieszczęściu...) mam dosyć, wydaje mi się, że to najlepszy sposób w sensie jakości, możemy zrobić również HDR'owego time lapse'a, ale już w oczach się pie***li człowiekowi :lol: Nie ma jakiegoś innego sposobu na edycje np wszystkich fotek na raz, w sensie, że pierwsza jakby "matka", a reszte pobiera od niej rzeczy, które były robione? W Photoshopie jest taka funkcja, ale każde zdjęcie osobno trzeba klikać tak czy tak żeby nadać te wszystkie efekty, któe wcześniej się zrobiło na pierwszym zdjęciu, chyba, że da się i tego też nie ogarniam, specem nie jestem niestety... Vegasa nie ogarniam tak dobrze jak Photoshopa, ogólnie większe pojecie mam w fotografii. Może jest jakiś program, który ma sporo filtrów, gdzie można ustawiać jakieś krycie dla danego filtru/efektu i przy tym całe video nie traci na jakości? Z góry dzięki za pomoc!



#2

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Ale po co tak kombinować?

Ja wrzucam wszystkie foty po kolei skracam czas i gotowe. No można jeszcze muzykę podłożyć...



#3

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Bo mnie nie zadawala efekt jaki wychodzi po "surowych" fotkach, chce nadać odpowiedni klimat filmowi, a taki "goły" time lapse prosto z kamerki sklejony w GoPro Studio po prostu jest taki ni jaki.



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Wejdź na youtube i podszkol się z vegasa. Jest tam pełno tutoriali jak i co poprawić. Wszystkie efekty jakie tylko chcesz nałożysz spokojnie.

Pozdrawiam



#5

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB
Jest to chyba najlepszy pomysł, tylko jak z tą jakością? Nie spadnie drastycznie? Często po różnych "ulepszeniach" typu filtry jakość potrafi polecieć w dół, chociaz Vegas to raczej profesjonalny program... Sama jakosc time lapse nie jest najwyższych lotów wg mnie, chociaż może miałem źle ustawienia, w senie za rzadko robiło się foto. No nic, będę walczył z Vegasem, ale jak ktoś jeszcze coś mądrego napisze to będę wdzięczny.


#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Jakość będzie taka, jakiej jakości są zdjęcia. Efekty i przejścia nie mają wpływu na jakość filmu. Wrzucenie na yt to strata na jakości.

Pozdrawiam



#7

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Jest takie coś jak pluginy i wtyczki, ostatnio do mojego MAGIX Video Pro X6, doinstalowałem wtyczkę o nazwie Magic Bullet QuickLooks for Magix który posiada około 200 pressentów I nie zmieniam 1000 czy 2000 tyś, zdjęć. Wykonuje cały montaż, po czym wstawiam interesujący mnie filtr i finał. A jak by tego było mało odpalam kolejną wtyczkę o nazwie Vitascene 2.0, który posiada kolejnych 600 pressentów i wtedy to już hulaj dusza piekła nie ma.

 

Zmień program, bo GoPro Studio to lipa, która za wiele nie może Ci zaoferować.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#8

arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Ja z GoPro Studio nie korzystam raczej, kleiłem tam tylko time lapse, a potem gotowy plik do Vegasa i tam edycja. Sprawdzę program o którym mówisz, chociaż z wszystkich, które testowałem Vegas jest dla mnie najlepszy/najwygodniejszy.



#9

wuj

wuj

    Newbie

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Miejscowość:podlasie
  • Kamera: Drift HD Ghost-s
  • Karta pamięci: 2GB

... pierwsza jakby "matka", a reszte pobiera od niej rzeczy, które były robione? W Photoshopie jest taka funkcja, ale każde zdjęcie osobno trzeba klikać tak czy tak żeby nadać te wszystkie efekty, któe wcześniej się zrobiło na pierwszym zdjęciu, chyba, że da się i tego też nie ogarniam, specem nie jestem niestety...

 

Może zabrzmi to banalnie ale spróbuj crtl+a

Ja także specem nie jestem, ale w lightroom-ie to działa.



#10

gonzokce

gonzokce

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro 3+
  • Karta pamięci: 32GB

Jest też gotowy program do Time Lapse który można zastosować. 

Banalnie prosta obsługa, jego opis jest pod adresem : 

Ja wszystkie na nim montuje i jest super 


Blog o GoPro i nie tylko :





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: time, lapse, timelapse