Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro 3+ Black, nowa i pierwszy folder 999GOPRO ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

3 dni temu kupiłem nową kamerkę – oryginalnie zapakowana + nowa karta Sandisk 32GB.

 

Kartę od razu wsadziłem do kamerki (nie formatowałem karty, bo uznałem, że po co :).

Nagrałem kilka filmików, po czym po włożeniu karty do kompa zauważyłem, że pierwszy folder na karcie to 999GOPRO,

a pierwszy klip ma nr GOPR9797.MP4...

 

Czy to normalne?

 

Spodziewałem się raczej 001GOPRO czy coś w tym stylu...

 

Czy ktoś się z czymś takim spotkał wcześniej?

 

Czy jest jakiś sposób aby przywrócić numeracje od początku czyli folder "001GOPRO" i klipy od GOPR0001.MP4  

Jak tego dokonać? 



#2

xamil

xamil

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 265 postów
  • Kamera: GoPro3 White
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

Sformatuj kartę i ustaw datę, może to coś da :)



#3

Edi730

Edi730

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32GB microSDHC Pro

Jeśli nie da to nagraj klip i fotkę wyjmij kartę z gopro i wsadź do czytnika. W kompie zmień nazwę plików na najwyższą możliwą numerację np:GOPRO9999. Wsadź do kamerki i zrób klip i fotkę. 



#4

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Sformatuj kartę i ustaw datę, może to coś da :)

Data jest poprawna, format karty nic nie daje.



#5

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Jeśli nie da to nagraj klip i fotkę wyjmij kartę z gopro i wsadź do czytnika. W kompie zmień nazwę plików na najwyższą możliwą numerację np:GOPRO9999. Wsadź do kamerki i zrób klip i fotkę. 

Spróbuję tego sposobu. Dzięki.



#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5169 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Słuchajcie ale tak całkiem na serio pisząc! A czy wasze gopro nie są refabrykowane ? ? ? W USA była dostana odświeżona wersja! Wszak cały + to stara kamerka plus nowe wewnętrzne firmware! Nie muszę mieć racji ale to możliwe!



#7

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Zmieniłem nazwę ostatniego klipu na GOPR9999.MP4 na komputerze.

Wsadziłem kartę do kamery i nagrałem nowy klip.

Kamera automatycznie utworzyła nowy folder 100GOPRO i w nim nowy klip GOPR0001.MP4 :)

 

I o to mi chodziło :) Nawet nie musiałem formatować karty.



#8

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Słuchajcie ale tak całkiem na serio pisząc! A czy wasze gopro nie są refabrykowane ? ? ? W USA była dostana odświeżona wersja! Wszak cały + to stara kamerka plus nowe wewnętrzne firmware! Nie muszę mieć racji ale to możliwe!

Moja kamerka ma datę produkcji z lutego 2014, a czy producent to po cichu refabrykuje, to już się tego nie dowiemy raczej, bo oficjalnie w sprzedaży są tylko nowe.



#9

Edi730

Edi730

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Silver
  • Karta pamięci: Samsung 32GB microSDHC Pro

Polityka odnawiania sprzętu pojawiła się dość dawno w przypadku telefonów komórkowych. Było to coś związane z ochroną środowiska ;) W przypadku gopro widziałem że jest stosowane ale do starszych modeli bez + i była przy tym informacja: "refurbihed". 

 

Może nadszedł czas na + :/ i nieuczciwi sprzedawcy zakupują owe po dość atrakcyjnych cenach i sprzedają bez informowania klienta... 



#10

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Polityka odnawiania sprzętu pojawiła się dość dawno w przypadku telefonów komórkowych. Było to coś związane z ochroną środowiska ;) W przypadku gopro widziałem że jest stosowane ale do starszych modeli bez + i była przy tym informacja: "refurbihed". 

 

Może nadszedł czas na + :/ i nieuczciwi sprzedawcy zakupują owe po dość atrakcyjnych cenach i sprzedają bez informowania klienta... 

Kupowałem kamerę w Saturnie, a nie od jakiegoś sprzedawcy z Allegro co ma magazyn w dużym pokoju, a punkt obsługi klienta w kuchni ;)



#11

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5169 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Jest jeszcze inna sprawa kamery gopro dość mocno i często się psuja! A w takim wypadku straty idą w miliony! Ale to co piszesz jest ciekawe! Przydało by się jakieś oprogramowanie którym można sprawdzić przebieg kamery! Ale takowego nie ma!



#12

ClearWater

ClearWater

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 102 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3+ SE
  • Karta pamięci: SanDisk 64GB 10

U mnie pierwszy, "dziewiczy " folder miał coś koło 5757, kupione w saturnie, jeżeli jest faktycznie to GoPro leci w kulki...


                 


#13

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

Być może kamery są testowane wyrywkowo przez producenta, wystarczy przecież, że na chwilę wsadzi się kartę z folderem np. 9798 i taki numer zapisze się w pamięci kamery jaki numer startowy... ale tak sobie gdybam tylko. Gdyby moja kamera była otworzona, to nabrałbym podejrzeń w stosunku do pracowników Saturna, ale pamiętam jak sam przecinałem i odklejałem naklejki, a pudełko było raczej nie naruszone i nie otwierane wcześniej...



#14

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5169 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

To że pracownicy wszelkich eletromarketów "testują" sprzęt to inna sprawa! Niemniej jakaś forma kontroli produktu jest przeprowadzana podczas produkcji! Cholera ciekawe! Peet a z jakiego okresu pochodzi twoja kamerka? Chodzi mi o datę produkcji!



#15

Peet

Peet

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB (10)

To że pracownicy wszelkich eletromarketów "testują" sprzęt to inna sprawa! Niemniej jakaś forma kontroli produktu jest przeprowadzana podczas produkcji! Cholera ciekawe! Peet a z jakiego okresu pochodzi twoja kamerka? Chodzi mi o datę produkcji!

0214 czyli luty 2014




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →