Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

wyeksportowany materiał


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

xorya

xorya

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Szczecinek
  • Kamera: Gopro 3 black
  • Karta pamięci: Samsung,64Gb (10)

Witam serdecznie. Z góry proszę o wyrozumiałość, jestem nowy w tym świecie, staram się opisać jak najdokładniej. 

Mam pewien problem z którym próbuję się uporać od kilku dni . Szukałem już wszędzie gdzie mogłem lecz nie znalazłem odpowiedzi .

Problem polega na tym że stworzyłem film +-30min z parku rozrywki, w gopro studio 2.0. 

Wszystko jest ok , w programie jest świetna jakość materiału itd. 

Gdy eksportowałem materiał, w jakości 1920x1080  60fps H.264(mp4)bitrate 22 mbps To nie mogę tego odtworzyć w żadnym programie, próbowałem już instalować różne kodeki i odpalać w różnych odtwarzaczach. VLC, KMplayer, media player clasic, quicktime.

Jedno pytanie czy jest możliwe by jakiś odtwarzacz odtwarzał tak dobrą jakość jak w projekcie w gopro studio? 

Próbowałem zapisać w formacie avi, lecz tu był również problem w 30 klatkach jak zapisałem mogłem odtworzyć film(utraciłem sporo jakości). W 60 klatkach nie mogłem odtworzyć, przepraszam ze tak napisze ale tego pewny nie jestem ze nie mogłem odtworzyć w 60 klatkach. Jestem szczery , zapomniałem po prostu czy oby napewno nie odpaliłem tego gdyż wszystkie kombinacje zapisów używałem. 

W formacie H.264 mp4 60fps gdy eksportowałem zaznaczyłem by było to w najlepszej jakości YT bitrate 12mbps. I to mogę odtworzyć na każdym z wymienionych programów. Tylko że jakość nie jest zadowalająca, spodziewałem się tego, ale postanowiłem spróbować by zobaczyć czy odpali. A po wrzuceniu na YT to już kompletna klapa. Dodam że nie muszę wrzucać tego na YT chciałbym mieć jak najlepszą jakość by odtwarzać do na kompie oraz TV. 

 

Zastanawiam się czy czasem problemem nie jest sprzęt na którym tworzę film, i po prostu nie dźwiga tego ? 

System: Win7 ultimate   64 bit

Procesor:  Intel core i7 cpu  920  @ 2,67GHz  2,79GHz

Ram: 6GB 

Karta graficzna: GeForce GTX560 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc 

Pozdrawiam :) 



#2

xorya

xorya

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Szczecinek
  • Kamera: Gopro 3 black
  • Karta pamięci: Samsung,64Gb (10)

Przepraszam że post pod postem, ale muszę to dodać. 

Własnie przed chwileczką sprawdziłem że wybierając dajmy na to własne ustawienia: 1920x1080  60fps H.264(mp4)bitrate 18 mbps . I nie czekając, tylko dajmy na to przy 10 % klikam anuluj export. to ten fragment który został już wyeksportowany to mogę  odtworzyć. Po pełnym zapisie już nie. Czemu tak jest ?



#3

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Spróbuj wyeksportować ten film po kolei zwiększając poziom (jak pisałeś, zatrzymuj renderowanie na 10%, 20%, 30%, itd. )
Może gdzieś jakiś film kamera źle nagrała ?

Wysłał iPhone z Tapatalka


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#4

xorya

xorya

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Szczecinek
  • Kamera: Gopro 3 black
  • Karta pamięci: Samsung,64Gb (10)

Myślę że nie to jest problemem, wszystkie pliki otwierałem i oglądałem przed wrzuceniem do programu, stąd wnioskuje że raczej nie to jest problemem.  Również wpadłem na pomysł , by nadłożyć muzyki ponad materiał i zatrzymać na 99%, dzieki czemu mam nadzieje że materiał zostanie nie tknięty, a będę mógł go odpalić. Dodatkowo sprawdzałem i jest tak z każdym plikiem z osobna sprawdzałem 10sec zeby szybko sprawdzić różne pliki sprawdzałem.

Zrobiłbym dokładnie tak jak mówisz co 10% bym anulował itd. lecz export tego 30min filmiku 3-4h . Trochę długo :(  A i jeszcze jedno gdyby coś było nie tak z plikiem raczej przy exporcie do najlepszej jakości YT było by to samo ,przynajmniej powinno.  Chyba że się mylę? 



#5

xorya

xorya

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Szczecinek
  • Kamera: Gopro 3 black
  • Karta pamięci: Samsung,64Gb (10)

Na tą chwile sprawdziłem wszystkie pliki , renderowałem je po jednym w 1920x1080  60fps H.264(mp4)bitrate max.50 . Podkładałem muzyke, dodawałem zdjecia, używałem spowolnień itp . Tak jak w projekcie tylko że po jednym pliku z gopro.

Pliki działają bez problemu. 

Naprawdę dziwne to jest :/ szlak mnie trafi. Co może być przyczyną ? że całego projektu nie chce odpalać ? Komp za słaby ? czy co? nie umiem tego wyjaśnić dlaczego +30 min filmu po exporcie nie czyta. Proszę o pomoc :( 



#6

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

A może gdzieś w folderze polski znak ? 


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

xorya

xorya

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Szczecinek
  • Kamera: Gopro 3 black
  • Karta pamięci: Samsung,64Gb (10)

Również to nie to :( 

Spać przez to nie mogę :D  mam nadzieje że się uda.

Robię teraz ostatnią próbę. Wyrzuciłem cały materiał, zrzuciłem ponownie. Reinstalacja quick time , i GoPro studio . I cały projekt będę robił od nowa :) oby pomogło bo jeszcze trochę i monitor przez okno poleci :) 

Czekam dalej może ktoś miał coś podobnego, albo wie co może być przyczyną tego. 



#8

alex78

alex78

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver

Mam podobny problem. Czy udało Ci się w jakis sposób go rozwiązać?



#9

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Hmm... Teraz to zauważyłem, wasze materiały są długie, może program nie ogarnia tak długich filmów i je uszkadza ?

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

martinio

martinio

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Kamera: GoPro 4 Black
  • Karta pamięci: Samsung EVO 64GB (10)
A moze byc sprobowalem wyrenderowac 1 min z tymi ustawieniami i szerowal go na forum? Chetnie bym zobaczyl czy u mnie otworzy czy tez nie....

Happy wife, happy life...

Happy wife, happy life... :wink: