Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Problem po zalaniu

zalanie freezing zawieszenie przegrzanie termometr migające diody

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

leon85

leon85

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Świdwin
  • Kamera: GoPro Hero 3 White
  • Karta pamięci: Samsung EVO 32GB (10 "I")

Witam Wszystkich,

 

Mam problem ze swoją kamerką Gopro Hero 3 White Edition soft v 03.00.

Podczas snorkelingu na Malcie, wtrakcie szybkiego zanurzania zauważyłem kilka bąbelków powietrza wydostających się z obudowy kamery po chwili zauważyłem, że zamiast czerwonej diody nagrywania z tyłu obudowy paliła się niebieska, obrócłem kamerę i zobaczyłem wodę na obiektywie. Szybko się wynurzyłem. Kamera zatrzymała w 1:04min otworzyłem obudowę wody było bardzo mało, ilość znikoma. Dopłynełem do brzegu trzymając kamerę nad wodą podczas wychodzenia na brzeg kamera się wyłączyłą. Wyciągnełem baterię i zaczełem ją suszyć.

Po przybyciu do hotelu, jeszcze kilka godzin na słońcu bez baterii.

Nie dało się jej włączyć, próbowałem na kilku bateriach.

Wyczytałem, żeby spróbować hard reset i tak też zrobiłem. Kamera ożyła, ale wyłącza się gdyż zapala się ikonka przegrzania. Po kolejnym hard resecie z włożoną kartą SD zapaliłą się ikonka naprawiania uszkodzonego pliku, pewnie tego na którym przerwała nagrywanie. Dalej zapala się ikonka temperatury.

Co można z tym zrobić, aby kamerka działała? ktoś się z tym spotkał?

 

Co do słonej wody... wiem że uszkadza elektronikę i najlepsza byłą by kapiel w wanience ultradźwiękowej. Ale słyszałem także od znajomego marynarza, że na statku popostu myli elektronikę, suszyli poczym wkładali do zamrażarki i podobno pomagało na słoną wodę... Co Wy na to?

 

Poniżej film pokazujący jak zachowuje się moje Gopro H3 WE.

Pozdrawiam Adrian

 



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5040 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Jeżeli wpadnie Ci telefon do wody rozbiera się go na części i suszy w ten sposób że czyści się styki wewnątrz niego! Często zdarza się że po czasie telefon pisząc nie fachowo koroduje. Tak wieć masz odpowiedz na szybko! Czarno to widzę.


MichalCam

 


#3

leon85

leon85

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Świdwin
  • Kamera: GoPro Hero 3 White
  • Karta pamięci: Samsung EVO 32GB (10 "I")

a może ma ktoś jakąś manualkę jak otworzyć Hero 3?



#4

Gravis

Gravis

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Miejscowość:Łct4Life
  • Kamera: GoPro HERO3+ BE
  • Karta pamięci: Kingston, 32GB, (10)



#5

leon85

leon85

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Świdwin
  • Kamera: GoPro Hero 3 White
  • Karta pamięci: Samsung EVO 32GB (10 "I")

 

dzięki za link.

Jutro z rana podejdę na Play'a i zapytam się o gwarancje bo sprzęt ma około 3 miechów ale nie mam żadnych papierów zakupu... Nie mogę znaleźć...

Jak odeślą mnie z kwitkiem to otwieram i modlę się aby zadziałało







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zalanie, freezing, zawieszenie, przegrzanie, termometr, migające diody