Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Jak ulepszyć transfer kamera-komputer ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

ST43

ST43

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 57 postów

    - karta pamięci klasy 10,

    - przewód porządny jak i fabryczny

    - płyta główna z USB 2.0

    - gniazdo bezpośrednio z płyty głównej

    - wszystkie dodatki płyty głównej poinstalowane

     

    ... a przesył max 10MB/s (~80Mbit/s)

     

    Jeśli wątek źle ulokowany, to proszę o transfer na właściwe miejsce.


    1986 pierwsza lustrzanka

             1999 pierwsza cyfrówka

                      2000 pierwsze statyczne 3D

                               2007 pierwsza lustrzanka cyfrowa

                                        2007 pierwsze akcesoria foto-video

                                                 2009 pierwsze dynamiczne 3D

                                                          2013 pierwsze trzecie GoPro

                                                                   2014 pierwsze 3D z powietrza

                                                                            2015 drugie trzecie GoPro

     

     

     


    #2

    PBL

    PBL

      Newbie

    • Użytkownik
    • 48 postów
    • Miejscowość:-
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
    • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)
    U mnie jest podobnie, zgrywanie duzego materialu bezposrednio z kamery to tragedia... zreszta, z lustrzanką mam podobnie. Ratuje się zewnętrznym czytnikiem kart pamięci, gdzie transfer jest zdecydowanie większy i pliki przesyłam w kilka chwil.

    #3

    kilwater

    kilwater

      Newbie

    • Użytkownik
    • 15 postów
    • Miejscowość:Gdynia
    • Kamera: hero 3+ black edition
    • Karta pamięci: 32GB Toshiba class 10
    Zdecydowanie czytnik, przez kabel nie ma się co męczyć - podejrzewam ze to kwestia ograniczeń sprzętowych kamery ( identyczna sytuacja w wielu aparatach, telefonach itd )

    #4

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5156 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Nie widzę potrzeby przerzucania tematu :)



    #5

    PBL

    PBL

      Newbie

    • Użytkownik
    • 48 postów
    • Miejscowość:-
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
    • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)

    Jeszcze dorzucę coś od siebie odnośnie czytników... Właśnie przed chwilą kupiłem na allegro Kingston USB 3.0 MobileLite G4. Zakupiłem go z myślą o GoPro i lustrzance. Wcześniej używałem czytnika NO NAME, sprzed kilku lat.

    Cena Kingstona nie jest zbyt wysoka, a wyglądem przypomina większego pendrive'a. Dam znać jak przyjdzie i jak przetestuję.



    #6

    Bimbak

    Bimbak

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 59 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro 3+ Black
    • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

    Jak masz miejsce na płycie głównej to USB 3.0 / PCI-E

    (lub jakiś inny wolny socet) plus czytnik do kart na usb 3.0



    #7

    madhammmster

    madhammmster

      Newbie

    • Użytkownik
    • 1 postów
    • Miejscowość:lublin
    • Kamera: GoPro 2
    • Karta pamięci: sandisk 16gb class 4

    Istnieją także programiki, które podmieniają windowsowskie narzędzie do kopiowania plików.

     

     

    Dzięki wydajniejszym algorytmom przy przenoszeniu większych plików może nam zaoszczędzić kilkadziesiąt sekund albo nawet kilka minut ;) Ja np. stosuję "Extremecopy", który mimo szkaradnego interfejsu swoją funkcję spełnia znakomicie.



    #8

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Kombinowaniem dodatkowymi programami, o tym nie wiedziałem.

    Ale po co ??  Dla oszczędności kilku sekund ??

     

    Kupujesz to za 29 zł 

    A później cztnik kart SD za 38 zł 

     

    Transfer rzędu 120MB bez cenny :)    120GB przegrywania trwa około 8 minut. Przy USB 2.0 to już ponad 50minut.


    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #9

    Bimbak

    Bimbak

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 59 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro 3+ Black
    • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

    jakby kogoś kusiło by kupić kontroler na pci-e z wbudowanym czytnikiem kart SD może się niemile zaskoczyć bo większość czytników i tak działa jako urządzenie USB 2.0



    #10

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Jeśli w specyfikacji jest port USB 3.0 na PCI-Ex to musi działać jak USB 3.0. 

    Transfer rzędu 120MB to standard przy tym złączu, a porównywanie kopiowanie filmów USB2.0 a 3.0 to jak 1 do 5.


    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #11

    Bimbak

    Bimbak

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 59 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro 3+ Black
    • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

    ok ale ostrzegam przed kupowaniem w ciemno takiego czegoś:

    zwykle (ale nie zawsze) jest tam kontroler USB 2.0 i płyta główna rozpoznaje czytnik jako urządzenie usb 2.0

     

    Miałbym też obawy przed zastosowaniem takiego czegoś:

     

    O ile na pokładzie jest kontroler USB 3.0 to nie jest powiedziane, że do obsługi wbudowanych czytników kart nie jest dodatkowo zainstalowany kontroler USB 2.0. Wydaje się śmieszne ale ceny układów na USB 2.0 zachęcają do takich cheatów. Dodatkowo jeden z komentarzy z aukcji wydaje się potwierdzać moje podejrzenia:

    Cons:

    Card reader hub is still using USB 2.0. Althought my motherboard USB 2.0 chipset died, I can use the USB 2.0 from the PCI USB 2.0 hub.



    #12

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Nie wiem dlaczego tak piszesz ale bimbak kota w worku się nie kupuje.

    Pierwszy Twój link skontaktowałem się z sprzedawcą ponieważ nie informuję w jakim transferze operuje sterownik.Nie otrzymałem wiadomości, ale brak specyfikacji wiąże się że nie kupujemy tego co nie wiemy jak działa.

    To że jest To PCI-Ex nie znaczy że będzie w pełnej chodzić tak jakbyś chciał bo nawet 20GB możesz zaoferować.

    TB chodzi dzisiaj na 20Gb ale wskaż mi dysk który na tej prędkości chodzi więc stary TB w zupełności wystarczy gdzie masz transfer 300-700Mb:)

    Dlatego jeśli się obawiasz to czytaj dokumentacje/specyfikację sprzętu.

    Jeśli brakuję informacji pytam się sprzedawcy i to wszystko.

     

    Drugi link informuje dokładnie że "High speed up to 5Gbps" więc jest to USB 3.0 :)

     

    Podsumowując czytaj specyfikację a cię nie oszukają :)   Jeśli wiesz że 5Gbps to USB 3.0 możesz w ciemni kupować :)

     

     

    [EDIT] TB = Thunderbolt


    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #13

    Bimbak

    Bimbak

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 59 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro 3+ Black
    • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

    Nie wiem dlaczego tak piszesz ale bimbak kota w worku się nie kupuje.

     

    Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że coś co wydawało by się na pierwszy rzut oka dobrą opcją może rozczarować. Tak jak mówisz - trzeba sprawdzać specyfikację i unikać produktów których parametry nie są jasno określone, ale nie każdy to robi.

     

    Drugi link informuje dokładnie że "High speed up to 5Gbps" więc jest to USB 3.0 :)

     

    Podsumowując czytaj specyfikację a cię nie oszukają :)   Jeśli wiesz że 5Gbps to USB 3.0 możesz w ciemni kupować :)

     

     

    No właśnie tutaj nie mogę się w pełni z Toba zgodzić, bo z cytowanego przeze mnie wczesniej komentarza wynikałoby, że wbudowany czytnik kart działa na kontrolerze USB 2.0 a transfer "up to 5 Gbps" dotyczy pewnie huba USB 3.0 no i jeśli zależy nam na większych transferach z karty SD pewnie bez zakupu dodatkowego czytnika na USB 3.0 się nie obejdzie.



    #14

    Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1316 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Obędzie się ponieważ całe urządzenie działa na szynie PCI-Ex up to 5Gbps.

    Jeden z wielu komentarzy osób, które kupiło to urządzenie (). Można także zapytać sprzedawce, dx.com bardzo szybko odpowiada na zadane pytania.


    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

     

    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


    #15

    Bimbak

    Bimbak

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 59 postów
    • Miejscowość:Śrem
    • Kamera: GoPro 3+ Black
    • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra
    Tego typu urządzeń jest pełno na DXie i Amazonie i wiele z nich ma w komentarzach jedną wspólną wadę wskazywaną przez użytkowników:
    "The memory card reader section is limited to USB 2.0. Only the three USB ports operating at USB 3.0 speeds"



    Są też takie w których takiego komentarza nie znalazłem, jak i takie których komentarze zdają się potwierdzać to że czytnik kart jest szybki (aczkolwiek bez konkretów wydają się mocno subkietwne i ciężko uznawać je za fakt)

    Poza tym w komentarza który cytujesz nic konkretnego nie wynika, bo jak by nie patrzeć 480Mbit/s też nie zadaje kłamu stwierdzeniu "aż do 5 Gbit" co więcej komentarz który cytowałem w poprzednich postach pochodzi dokładnie z tej samej aukcji.

    "Card reader hub is still using USB 2.0."

    Dlatego odradzam ten konkretny czytnik (tym bardziej że jest dość drogi) i radzę kupować tylko te z których opisu jasno wynika, że gwarantują przesył danych większy niż czytnik na kontolerze USB 2.0, bo sam fakt że wpinamy go w szynę PCI-E nic nam nie gwarantuje.


    Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →