Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Laptop HP konfig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 193 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

Panowie tyle o ile zajmuję się na co dzień naprawą elektroniki , płyt głównych i laptopów to słabo ogarniam tematy montażu video więc poradźcie czy ten laptop będzie ok 

CPU i7 720
Ram 8gb ddr3
Grafika nvidia Quadro nvs5100
generalnie laptop HP 8540p 

Mam 2 takie na stanie i zastanawiam się czy jednego sobie nie zostawić właśnie do video a kolejna kwestia jak wykorzystać np cuda w sony vegas ?



#2

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Procesor jak najbardziej odpowiedni. Co do Ramu ja bym polecił rozbudować do 16GB, ponieważ programy do obróbki lub renderowane lubi zjadać dużo ramu. 

A z tego co wiem sam Windows zabiera 2GB na starcie, więc jedynie 6GB masz na pracę.

Dodatkowo wykorzystanie RAM Drive powoduje przyspieszenie podstawowych operacji wykonywanych w programie.

 

W Vegas można GPU wykorzystać przy pracy z wybranymi kodekami. Masz możliwość wyboru czy chcesz grafikę wykorzystać czy nie dodatkowo. (Sony AVC)

Jedynie musisz pamiętać że jeśli będzie to długi rendering to komputer mocno się nagrzeje. Dawno dawno temu miałem HP i obudowy jak i dyski w nich montowane były kiepskiej jakości. A przy narażeniu sprzętu na wysokie temperatury lubią się często zepsuć :(

 

Polecam przy rozwiązaniu mobilnym zamontować dysk ssd w obudowie a na USB3.0 zamontować obudowę 2 dyskową na RAID0.


  • asmo lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 193 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

Dzieki za opinie co do ssd to mam jako systemowy a zamaist cd mam dysk na dane co do grzania sie laptopa to nie martwie sie tym na co dzień naprawiam płyty główne zresztą ten model ma i dobre chłodzenie i w pełni wymienną grafikę na złączu mxm II natomiast martwi mnie bardziej fakt że nie mogę ogarnąć ustawień renderowania po tej czynności uzyskuje film o znacznie gorszej jakości niż plik źródłowy 



#4

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Rozumiem że porównujesz pliki video, które znajdują się lokalnie na Twoim komputerze ?

 

Jak otwierasz projekt lub wrzucasz nagranie na timeline program pyta Ci w jakich ustawieniach ma być projekt/film.

 

Jak możesz przygotuj 5 sekundowe pliki oryginału i po renderowaniu aby porównać specyfikację pliku.


  • asmo lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 193 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

coś pogmerałem w ustawieniach jest jakby lepiej oto pliki 

przed 



i po



#6

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Dobrze to wygląda :)

Jedynie pobawiłbym się z filtrami kolorów i będzie ideał.


  • asmo lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 193 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

ok dzięki pobawię się ale na razie nie za bardzo ogarniam