Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Przycinanie plikow filmowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

gynnek

gynnek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów
    WItam,

    jak juz wczesniej wspominalem męcze sie od wczoraj niemiłosiernie z poskladaniem filmikow z wakacji.

    do dyspozycji mam:
    - Sony Vegas Pro (z ktorego nie potrafie korzystac)
    - Pinnacle Video 16
    - Ulead Video System
    - Movie Maker - ktego ogarniam, ale to zadna sztuka bo z tego to chyba nawet worek ziemniaków potrafi korzystac.

    Problem jest taki, ze jak złoze wszystko ladnie w WMM to koncowy plik jest kaszaniastej jakosci - ustawiam max co mozna ustawic, a i tak wychodzi plik duzo mniejszy i zapixelowany :/

    Opcja Przycinania plikow jest najlepsza dla mnie z WMM (bo tylko tam to potrafie robic). robie sporo wstawek ze slow mo i chce zeby plik wygladal tak, ze jedna czesc pliku jest w 100% szybkosci, chwile pozniej te 100% przechodzi w slowmo np 25% i znowu koncowka pliku leci na 100%. tytlko udaje mi sie to zrobic w WMM bo tam mozna to logicznie podzielic jednym kliknieciem.

    jak zrobic taki efekt w ktoryms z powyzszych programow?

    z gory dzieki za pomoc.

    #2

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5158 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Używam Vegasa! Co prawda nie Pro ale jednak. Kiedyś bawiłem się Windows Movie Maker. Dwa dni edytowałem film podczas zapisu wyskoczył mi błąd i film nie mógł zapisany!

    #3

    Drops

    Drops

      Newbie

    • Użytkownik
    • 21 postów
      Praktyka czyni mistrza, jeżeli masz Vegasa to jest to jak dla mnie jeden z najbardziej prostych w obsłudze programów.
      Jak załadujesz filmik klawiszem S go sobie podzielisz. Co do zwalniania wygoogluj sobie Velocity.

      #4

      Michal

      Michal

        Alpha i Omega

      • Senior Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 5158 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera: Hero 3
      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
      Wiesz powiedział bym inaczej każdy program trudny! Trzeba czasu żeby się pobawić. Jakiś czas bawiłem się Corel'ami i całą resztą. Jednak najbardziej intuicyjny dla mnie jest Vegas. Co prawda mógłby być po Polsku. Wszystko zależy od tego co komu przypadnie. Najważniejsze jednak żeby program był stabilny a nie jak miało to miejsce dwa posty powyżej.

      #5

      gynnek

      gynnek

        Newbie

      • Użytkownik
      • 32 postów
        no powiem wam, ze caly dzien siedzialem na WMM i sklejałem to. o blędach nie wspomne(wyskakiwaly co godzine) ale myslalem ze jestem kozak bo po dodaniu kazdego pliku save'wowałem ;] nie pomyslalem jednk ze przy probie zapisu WMM stanie na 82%. mysle sobie trudno, wlacze jeszcze raz zapisany plik i jazda od nowa z tworzeniem pliku filmowego... ale od godziny jest 0%!!!!!! i sie nic nie wczytuje. dzien w plecy. zabieram sie zatem sa ogarnianie Vegasa :/

        pozdro dla cierpliwych .


        Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →