Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

komputer do amatorskiej obróbki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

siema chciałem się dowiedzieć czy ten laptop nadaje się do nauki obróbki filmów na początek 



#2

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Zależy od tego w co chcesz obrabiać i jak długo. Mam obawy co do większego fps typu 120 i więcej.

Ja w laptopie 7 letnim mam 8 GB RAM, myślę że 16 to taki standard, a 4 to nieporozumienie.

Procek lipa. W tym modelu który linkujesz jest takie coś  . Wynik uzyskany 7519,7. W moim 7 letnim  wynik 5273,2 więc niewiele więcej. Nie pójdzie ci na tym żadna porządna gierka. Ekran nie ma Full HD :?  Wifi w przestarzałym standardzie. Windows 8 :roll:

Powiem tak. Cyferki niby spoko ale ja bym nie kupił.

Jeśli nie masz kasy to dobrym wyjściem jest kupić piec lub jeśli nie chcesz zawalać domu poszukaj laptopy firmowe poleasingowe. Pełno ogłoszeń w goglach lub allegro.

Za taką kasę kupisz na dobrej i7 z 12-16 ramu. A najważniejszy jest ram i procek. Karta grafiki odpala przy renderowaniu.

Polecam ten link z forum: 

Pozdrawiam



#3

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

znaczy ja dostane go za nic nowego i dlatego pytam  :mrgreen:  bo teraz mam nooteboka emachinesa wiec sam rozumiesz  :cry:

mi wystarcza 720p 30fps no mój obecny komputer tylko takie odtwarza to może czasem 60fpa bym chciał  :mrgreen:

 to jak uda mi się nauczyć czegoś narazie filmy no myśle max 20 minut  :mrgreen: ??

nie gram w gry ani nic wole pojezdzić na moto  :twisted:

a kupił bym sam komputer stacjonarny za 2 tysiące dobry do obróbki filmów?



#4

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Procesor do wymiany bo ten to najuboższa wersja. Minimum 2,2GHz.

Ramu za mało bo sam system Windows 8 zje Ci na dzień dobry połowę tego. 8GB to wielkie minimum.

No i monitor FullHD to już musi być.

 

Weź go i sprzedaj i dopłacić kilka złotych i będziesz miał dobrego notebooka do obróbki :)

Po drugie przy 20 minutowym renderowaniu filmu to klawiatura od tego notebooka będzie Ci się zlewać. Będziesz mógł wszystkie kaloryfery w domu wyłączyć.

Jeśli nie potrzebujesz mobilności kup zwykła skrzynkę lub 


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

to ile muszę dać  za lepszy procesor do tego acera ?? i jeszcze pamięć ram ?? :wink:

jak bym go sprzedał to nie wiem dostane np 1500zł i z 200zł mógł bym dorzucić to za 1700zł kupie jakiegoś kompa do robienie tych filmów 

nie ważne czy laptop czy zwykły jak dla mnie :mrgreen:

na wyjazdy czy coś mam obecnego nooteboka :-P

 

a ten ?

wydaje się mocny  :mrgreen:

tutaj trzeba jeszcze dokupić karte wifi myślę ze z 200zł chodź mam taką zewnętrzna kartę to odpada  :mrgreen:

i windows myślę ze ok 300zł

to za 1550zl mogę to mieć na czysto :twisted:

 

 

czy ten 

za 1800zł z windowsem :mrgreen:

 

 

???



#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Z tych co podałeś zdecydowanie ten drugi. Tzn ten  Pamiętaj Windows 8 to zło  :twisted:

Aha. Renderowanie 20 min filmu to na tym sprzęcie ... strzelam ... około 4 godziny  :cry:

Pozdrawiam



#7

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

czemu mówisz ze az 4h  :shock:  to jaki jest potrzebny komputer żeby poskładać filmiki 720p 30/60fps no może czasem 120fps ???

no przesadziłem może troche film srednio z 10 minut  to dam rade na nim? opłaca się ogolnie taki komputer w tej cenie?

czemu windows 8 to zło? :mrgreen:

i jeszcze jedno renderowanie to inaczej zapisywanie juz poskładanych elementów??



#8

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1919 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Powiem ci tak. 

Mój komputer 7 letni laptop służy mi w domu jedynie do cięcia, wklejania, układania. Wtedy nie potrzeba ani karty, ani nawet zbytnio procka, a potrzebny jest RAM.

RAM wyraźnie pomaga przy podglądzie obrabianego materiału. Procek przyspiesza docinanie i sklejanie. Karta graficzna nie bierze udziału w całym zamieszaniu.

Renderowanie to zupełnie inna bajka. Renderuje zazwyczaj 1080/24. Czemu? Kinowe filmy mają taką rozdziałkę i zupełnie wystarcza. Materiał mam oczywiście 1080/60 lub 720/120 jeśli potrzebuje dobrego slow wspomagam się efektem twixtor (o wszystkim poczytasz na forum). Proszę nie mylić materiału wejściowego i wyjściowego. Nagrywam w dużym fps tylko po to żeby mieć większe pole manewru przy obróbce. Renderuje do 24 klatek bo efekty uzyskuje wcześniej poprzez obróbkę. Niestety ubolewam nad brakiem opcji protune. Ale kamery nie kupowałem tylko dostałem. Obróbka z H2 z protune dużo bardziej elastyczna. Mam nadzieję że silver3+ dostanie protune w update po ukazaniu się H4.

W każdym razie, na laptopie w domu film który wrzucam poniżej renderowałby się około 3 godzin. Ma 38 sekund. Ale efekt poklatkowy twixtor zapycha procesory i karty grafiki. Podczas renderowania RAM nie bierze udziału w akcji. Całość przejmuje procek i karta grafiki.

Na kompie w pracy ten film renderował mi się 5 minut.

Podaje podzespoły:

Procek Intel Core i7-4770 3.40 GHz

RAM: 16 GB DDR3 1866 MHz

Karta: AMD Radeon R9 4GB

Za kompa zapłaciłem około 4 tys.

Coś za coś. Wcześniej renderowałem filmy na tym starym kompie i po prostu zostawiałem go na nockę i mielił. 

Rano oglądałem co wyszło, co nie wyszło, szybka poprawka, render i do pracy. Po powrocie do domu miałem gotowy film  8-)

Pozdrawiam

 

Film: 

 

Edit: W8 to zuo ponieważ szlag mnie trafia z kafelkami. Miałem ten system przez całe 2 godziny  :-P

Ojciec ma toto badziewie i nic tam nie mogę zrobić. Problemy pojawiają się podczas połączenia z kamerą, w programach do obróbki itp itd.



#9

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

no okej mi tez jest potrzebny do układania wklejania itp :mrgreen: nawet jakieś małe rzeczy robiłem na swoim nooteboku i bylo spoko  :mrgreen:

no dobra ale co to jest te rendowanie  :? ??

ja narazie robiłem sobie tak ze wrzucałem jakieś tam materiały na movie marker i tworzyłem i zapisywałem co prawda filmik który zajmuje jeden 2,1gb

ładował się ok 30 minut i tak dalej potem tworzenie i zapisywanie no zależy jaki długi filmik ale max 3-4 minuty to ok 20 minut i tyle  :mrgreen:

wieć gdzie gdzie tutaj jest rendowanie ? :-(



#10

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Jeśli jesteś zainteresowany mam do sprzedania używany 6 miesięcy sprzęt do obróbki na Windows-ie. ( sic !! mój klient tak chciał).

Dokładne parametry mogę przesłać na PW i interesuje mnie szybkie zbycie tego sprzętu. 

 

Dlaczego??

 

Sam pracuję na MacOs i nie lubię takich narzędzi jak Windows bo bardziej przeszkadzają w pracy niż pomagają.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#11

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

hmm jak mam kupować to dopiero za miesiąc niestety  :-(  i dalej niewiem co to renderowanie wyjaśni ktoś ?? :oops:  po co się to robi? kiedy? i tak dalej  :twisted: ?



#12

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Renderowanie to przekonwertowanie materiału przygotowanego w programie do obróbki video wyciętego z rożnych kawałków w jeden materiał danej jakości.

Wszystko zależy gdzie chcesz umieścić film. Jeśli mówimy o yt to wtedy w grę wchodzą standardowe ustawienia dla danej rozdzielczości i ilości klatek ( 24-29)


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#13

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

aha dzięki to znaczy poprostu zapisywanie gotowego materiału  :mrgreen: do tego komputer jaki windows 8,1 64 bity?? będzie dobry? do tego 2 komputera?

jeszcze na dniach będe mógł mieć inny nowy komputer w dobrej cenie to napisze dane techniczne mam nadzieje ze pomożecie  :twisted:



#14

kilwater

kilwater

    Newbie

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Miejscowość:Gdynia
  • Kamera: hero 3+ black edition
  • Karta pamięci: 32GB Toshiba class 10
Z mojego krótkiego doswiadczenia wynika jeszcze jedna rzecz : sprawdź czy Twoja nowa karta graficzna ma procesor obsługiwany przez producenta programu do obróbki. Dużą część pracy program przerzuci właśnie na GPU poprawiajac znacznie wydajność. A przynajmniej tak było w moim przypadku, niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.

#15

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

aha czyli np kupie karte x i będe chciał pracować na programie magix czy coś takiego to musze zobaczy czy karta x obsługuje dany program?



#16

kilwater

kilwater

    Newbie

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Miejscowość:Gdynia
  • Kamera: hero 3+ black edition
  • Karta pamięci: 32GB Toshiba class 10
Czy program obsługuje akceleracje sprzętową z tej karty, sprawdź na ich www Dla przykładu, program Premiere Pro obsługuje:

#17

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

nie za bardzo rozumiem  :oops:  to tak ten program 

i ten komputer da rade?  

narazie mam tego w planie  :mrgreen:

zawsze potem można coś mu dołożyć :twisted:

jakie opinie ? 

chyba ze do 2200zł około kupie coś lepszego z windowsem  :-P

 

 

a to jest dobry komputer?



#18

kilwater

kilwater

    Newbie

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Miejscowość:Gdynia
  • Kamera: hero 3+ black edition
  • Karta pamięci: 32GB Toshiba class 10
Magix wykorzystuje m.in. OpenCl oraz CUDA - ta karta powinna być wspierana. Obsługuje tez wielordzeniowe procesory. Nie jestem specjalnie na bieżąco, ale szkoda ze ta płyta glowna nie ma juz portów USB 3.0. Dowiedz się od sprzedajacego, kto jest producentem karty graficznej, jaki jest konkretny model pamięci RAM, dysku twardego .. Opis jest bardzo ogólny, żadnych szczegółów jedynie reklamowy bełkot.

#19

krzysiuGOPRO3

krzysiuGOPRO3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera: GO PRO 3+ SLIVER
  • Karta pamięci: SANDISK 32GB

no to nawet nie pytam pewnie jakaś lipa  :?  poczekam na kase i będe pisać co dalej narazie dzięki  :twisted:



#20

hooki

hooki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Miejscowość:Bergen
  • Kamera: Hero 3 silver +
  • Karta pamięci: 32 gb sandisc

Panowie, czy 3GB ramu i intel core 2 duo 2.2GHz uciągnie obróbkę filmów, powiedzmy w  720? głównie chodzi mi o utnij i sklej bo protune obawiam się że nie pociągnie a jeśli to będzie pewnie trochę trwało :/