Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

pierwszy time laps jakie ustawienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

wojtrz1989

wojtrz1989

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: gopro hero 3 plus black
  • Karta pamięci: sandisk

Witam serdecznie!

W piątek wyjeżdżam na Dominikane ,ale zanim będę opalać się na plaży to muszę dojechać na lotnisko w Brukseli. Zamierzam zmontować później film z podróży, a początkiem tego chciałbym żeby był właśnie timelaps z dojazdu. Jakie ustawienia będą najlepsze?czy jak podepne gopro pod gniazdo ładowania w aucie nie będzie się wyłącząć ? no i kolejne pytanie czy 32 giga wystarczy ,aby zmieścił się cały przejazd do Brukseli (około 12 h)



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Zależy czym będziesz podróżować ;)
Jeśli samochód, interwał maks co 2sec. W samolocie to nie wiem, ale wydaje mi się, że też 2-5sec. Pociąg tak samo.

Jeśli podepniesz pod ładowanie, bateria nie padnie.
Z kartą może być problem... Na 32GB zmieści ci się około 4000 zdjęć. W 45minut przy ustawieniu co 2sec robi ok 1000 zdjęć.

Wysłane z telefonu. Za błędy przepraszam ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

wojtrz1989

wojtrz1989

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: gopro hero 3 plus black
  • Karta pamięci: sandisk

hmm… czyli pozostaje ,albo co 3 godziny robić postój na zgrywanie i jakoś to później zmontować albo wybrać gorszą jakość wideo tak?co proponujesz? teraz patrzyłem jakie czasy na poszczególnych ustawieniach pokazuje mi gopro i coś jest chyba nie tak…bo niezależnie od tego co ustawie pokazuje 2h14 czy to 720 czy wvga



#4

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ja bym tak zrobił ;) Tzn. Zgrywać co 3h. Ale po co tyle materiału ?? Ja włączał bym kamerę co jakiś czas, włączał timelapse na godzinę i wyłączał. I tak w kółko. 1h nagrań, 1h przerwy, itd. Po co zmniejszać jakość wideo ? Timelapse to robienie zdjęć ;) Wysłane z telefonu. Za błędy przepraszam ;)

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

wojtrz1989

wojtrz1989

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: gopro hero 3 plus black
  • Karta pamięci: sandisk

dobra rada, ale czy w takim razie skoro i tak mi się to wszystko nie pomieści i będę musiał stanać żeby to zgrać nawet z tymi przerwami to czy nie lepiej włączyć od razu film i finalnie nie będzie to lepiej wyglądać?czy się myle…bo wydaje mi się ,że gopro robi zdjęcia raczej kiepskiej jakości, za to ładnie nagrywa filmy:D



#6

wojtrz1989

wojtrz1989

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: gopro hero 3 plus black
  • Karta pamięci: sandisk

oglądałem właśnie twoje filmiki na twoim kanale youtube i wpadłem na pomysł ,żeby zrobić cały dojazd do Brukseli właśnie w takim stylu:Di nagrywaniem wideo:D będę włączał kamerkę co jakiś czas jak będą ciekawe momenty :D



#7

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ty chyba nie rozumiesz pojęcia "timelapse" ;)
Już tłumaczę, timelapse to robienie zdjęć, a następne ich składanie w film w jakimś programie ;) to, co ty proponujesz, to jedynie przyspieszony film ;) A i tak wyjdzie na to samo. To, że nakręcisz film, zwiększy tylko wagę finalnego pliku

Wysłane z telefonu. Za błędy przepraszam ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#8

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

a dokładniej ustawiasz interwał w jakiej częstotliwości mają robić się zdjęcia np 2 na sekundę  2/s, jest to o tyle lepsze rozwiązanie że później to i tak odtwarzasz w przyspieszonym tempie wiec nie potrzebujesz nagrywać każdej klatki wiec finalnie ,,wazy" to znacznieeee mniej niż film, i w zależności w jakim programie to składasz, również ustawiasz różne efekty jak i prędkość odtwarzania.

zacznij od:

1- doczytania co to timelapse i z czym to sie je

2- na forum u nas już ktoś kiedyś pisał jakie interwały czasowe dobre są do czego

3- najlepiej sam pokręć krótkie timelapsy z rożnymi ustawieniami i zobaczysz który najlepiej nada ci się na nagranie drogi

 

tu masz np. mój pierwszy lapse :

Miniatura
Bełchatów timelapse
Ostatnia aktualizacja 23 lut 2014 18:48



#9

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1909 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Uwierz mi że ty to obejrzysz raz, może dwa i nikt więcej. Po co komu oglądać 20 min jak samochód jedzie? Nic specjalnego.

Jakby chociaż motocyklem po górach. Nuda. Szkoda zachodu. Krótka scenka przygotowania i drogi. Na Dominikanie będzie wiele ciekawszych rzeczy do nagrywania. Szkoda czasu i karty .

Pozdrawiam


  • Priders lubi to

#10

wojtrz1989

wojtrz1989

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: gopro hero 3 plus black
  • Karta pamięci: sandisk

ok macie racje:D właśnie przejrzałem na oczy i dokładnie tak jak piszesz zrobię ,krótką scenkę z przygotowań i z 3 krótkie ciekawe wycinki z trasy:D dziękuje bardzo panowie



#11

MIRO

MIRO

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 118 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: GoPro 3 black
  • Karta pamięci: Sandisk 32 GB (10)

Jesli chodzi o timelaps z samochodu, to zeby byl efekt troche rozmytego pobocza to musi byc co 0,5s.

I to zadziala przy predkosci chyba od 90km/h.

Inaczej bedzie tylko mniej ciekawy skrot. trzeba jeszcze montujac z tych zdjec film wlaczyc rozmycie (np. w GoPro Studio).

 

Jesli chodzi o wschody/zachody slonca, ruch chmu, to wszystko zalezy od predkosci wiatru.

Im mocniej wieje, tym krotszy czas. inaczej efeckt bedzie nie ciekawy.

 

Przyspieszanie plikow video daje nie zawsze dobry efekt, oprocz wspomnianych wyzej wad.

Dodatkowo nie kazdy program przyspiesza w nieskonczonosc. (Sony Vegas np. tylko 12krotnie).

 

Zgadzam sie ze za duzo takich nagran pojdzie do kosza.

 

Wszystko pod rozwage.

To masz moj przyklad (sam nie w kazdym momencie jestem zadowolony). Ustawienia mialem wlasnie na 0,5sekundy

 

 

 

 

powodzenia :wink:


  • uchonek lubi to