Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Youtube - straty na jakości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Eh, nie wiem co robię źle, ale moje filmy nagrane gopro odstają jakością na Youtube od wielu innych. Na dysku wyglądają świetnie, jednak po przesłaniu do serwisu są wręcz niszczone. Niezależnie jak je przygotowuję, po przesłaniu tracą jakość. Próbowałem różnych programów, klatkaży i kodeków.

Problem polega na tym, że po przesłaniu na Youtube, mój film zostaje "skafelkowany". Widzę, że większość innych filmów nagranych gopro nie zostaje uszkodzona. Ja jestem w tej grupie osób która zyskuje kiepską jakość.

 

Mój film wyrenderowany w 1080p 25k/s. Na szczególną uwagę zasługują sceny nagrane na zewnątrz. Full HD wygląda tragicznie, jak góra zwykłe 480p, przez większość filmu piksele są skaflowane w grupki i na filmie widać ewidentną siatkę. Przypominam iż na dyku wygląda on bajecznie. No i waży swoje 12,6GB. Na Youtube 306MB...

 

Edytowane, fotki porównawcz w załączniku.

 

Ktoś ma może jakieś sugestie? Na youtube widzę, że nie tylko ja mam ten problem, więc liczę na pomoc.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2 Dysk.png   1,74 MB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2 Youtube.png   1,26 MB   15 Ilość pobrań


#2

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Po pierwsze nie umieszczamy link do innych serwisów hostingowych dotyczących zdjęć. Posiadamy własną funkcjonalność - "Moje media", którą proszę wykorzystać i prze-edytować swój post.

 

Po drugie czy odczekałeś kilkanaście minut i dopiero zrobiłeś porównanie po wgraniu na serwis yt aby serwis/kodek swoje mogło zrobić z ich strony ??

Czy użyłeś kodeku H.264 ??  W jakiej rozdzielczości nagrywałeś i z jaką ilością FPS ?? ( Bo jeśli 1080/60 to trzeba usunąć przeplot przed degradacją ilości klatek).

 

Poprosimy więcej szczegółów.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Ok, przedytuje kiedy będę miał dostęp do komputera.

Odczekać, odczekałem. Screeny robiłem w momencie skrobania posta, a film wisi już z tydzień jak nie dłużej. Kodeku kiedyś używałem H.264, ten film Apple ProRes 422. W sumie i tu i tu jest kiepsko, może na ProRes odrobinkę lepiej.
Nagrywane było to w 1080p 50fps z Protune. Po renderze 1080p 25fps w ProRes i to poszło na Youtube. Jednak efekt na filmie ten co w innych filmach 1080p 60fps renderowanym potem w 1080p 30/24fps w H.264
Obrabiane w Final Cut Pro X.

Usuwanie przeplotu w tym programie to coś więcej niż wklepanie w opcjach projektu docelowej liczby klatek?

Edit.
Widzę, że też działasz na osX. Może powiedz jak krok po kroku ma wyglądać proces obróbki i transeru danych, a ja się dostosuję i sprawdzę czy problem ustąpił
Moja lista:
1. Nagrywam 1080p 50fps z Protune (WB=Auto)
2. Zgrywam pliki na dysk
3. Zmieniam kodek surówki na Apple ProRes 422
4. Tworzę w Final Cut projekt 1080p 25fps dźwięk 48kHz
5. Poprawiam kolorki itd. Po czym renderuję do H.264 z opcjami jak w projekcie
6. Uploaduje to na Youtube

#4

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

No to prawdopodobnie mamy winowajcę. 

ProRes jest zajebisty :)  tylko trzeba dobrze go ustawić, podeślij swoje ustawienia konwersji. Ja używam MPEG StreamClip-a do konwersji z poniższymi ustawieniami i exportem do QuickTima. Duża część osób, których znam korzysta z ProRes(LT), mała różnica w stracie jakości ale mniejsze pliki powstają.Coś za coś. Aha nie patrz na rozdzielczość mojego Frame Size bo wziąłem dla przykładu jakiś nędzny film. Tu musi być rozdzielczość wybrana jaką nagrywałeś.

Ustawienia MPEG StreamClip

Co moógłbym się przyczepić to jeszcze korekcja kolorów, sobie to suwakami ręcznie czy korzystasz z gotowych filtrów i je nakładasz ??

Jeśli tak to jakie wykorzystujesz, bo czasami niektóre lubią popsuć także efekt dobrej jakości.

 

 

Btw. Super makowca widzieć na forum z obróbką w dobrym programie :)


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Kurcze, w Streamclipie, mam chyba to samo. Tzn, wszystko domyślne, tylko kodek zmieniony na ProRes i jakość na 100%, reszty opcji nie ruszam. Takie coś idzie do konwersji.
Co do korekcji kolorów, to kręcę suwakami. Jedyny gotowy efekt jaki tu dałem to Sharpen, ale w sumie to do wyostrzenia Protuna, a nie poprawy kolorów. Na dysku to wygląda świetnie, rzyga tęczą i kaleczy oczy ostrością. Dopiero po uploadzie na YT, robi się takie oko ważki na filmie.
No i kompletnie nie wiem dla czego. Nawet z GoPro Studio się katowałem, bo myślałem, że wtedy da radę. Niestety to samo.

Edit.
Szczerze, to film kasztani się na dynamicznych scenach. Jak widać, pogaduchy nie są skaflowane, ale podczas biegu to eeh...

#6

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

moim zdaniem tu przez FrameRate masz te problemy. Sam zauważyłeś że na dynamicznych scenach to się dzieje więc wyłącz Frame Rate tak jak ja mam w opcjach

 

  • FRAME BLENDING: OFF
  • BETTER DOWNSCALING: OFF
  • INTERLACED SCALING: ON
  • DEINTERLACE VIDEO: OFF
  • FIELD DOMINANCE is set to UPPER FIELD FIRST.

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#7

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Hmm, niby wszystko się zgadza. Na takich ustawieniach działam (załącznik).

 

 

( Bo jeśli 1080/60 to trzeba usunąć przeplot przed degradacją ilości klatek).

 

 

 

Może tu leży problem. Ogólnie na czym polega usuwanie przeplotu? Szczerze przyszalałem z nauką obsługi Final Cut, ale o tym kompletnie nie słyszałem.

Ja po prostu nagrywam 50fps, a projekt robię na 25. Nic więcej.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Zrzut ekranu 2014-09-17 o 11.38.27.png   274,91 KB   9 Ilość pobrań


#8

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Wyłącz Interlaced Scaling bo do psuje najwięcej na wrzucaniu filmów do sieci.

Przeplot jest usuwany przy konwersji, nie musisz się o to martwić ale ustaw tak jak ja mam i nie będzie problemu.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#9

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Dobra. Film mam na dysku, to go zaraz przemagluję do H.264 bez Interlaced Scalingu w StreamClip, i załaduję w neta. O ile to jeszcze coś da, czy lepiej jednak nagrać sobie teochę surówki i dać tylko jedną dziewiczą konwrsję?

#10

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Obojętnie, wiadomo że szybciej nagrasz dynamiczną scenę. Możesz także wyciąć ten fragmenty, które Cię interesują i prze-konwertować :)


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#11

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Muszę przyznać, że pomogło to w dużym stopniu, jednak nie rozwiązało problemu o końca. Nie wiem, może gdyby to nie było wcześniej konwertowane i obrabiane, może...

Jednak jeśli są jakieś inne rozwiązania, które znacie, to również je sprawdzę.

 

Po poprawce. H.264 z OFFowanym "In...Scaling"



#12

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Dużo lepiej to wygląda. Hostnij surowiec filmu i zrobię to jak zawsze. Zobaczymy czy efekt będzie ten sam. Możesz dać mi kawałki tych ujęć które Ci najbardziej Ci nie pasuja

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#13

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Jak namierzę kartę z surówą to coś wynajdę z tych klipów. Tyle, że skoro ma być fragment to i tak muszę przepuścić to przez StreamClip. Rozumiem, że bez "In...scaling", w H.264, jakość 100%? Krótko, na ustawieniach które były mówione?
Tylko daj jakiś serwer/mail na PW to postaram się jeszcze dzisiaj przesłać.

 

Przyciąłem kilkunasto sekundowy fragmęcik, a zajmuje ponad 600MB. Mniej nie za bardzo dam radę, bo to pliki w Protune.



#14

enforces

enforces

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 151 postów
  • Miejscowość:Kalisz
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: brak

Słuchajcie. U mnie to jest dopiero masakra. Mam nagranie z kamery na samochodzie którym jadę przez las. Normalnie piksel na pikselu.

 

Wrzucam mp4 bezpośrednio z kamery do Adobe Premiere (w tym wypadku 50kl). Ustawiam sekwencję na 25 klatek i zostaje przy 25kl/s. Daję od razu export, ustawiam bitrate na 20mb, max na 26mb. Codec h.264. Kombinowałem z różnymi bitrate, usunieciem przeplotu, wrzuciłem nawet plik źródłowy etc. Nic to nie daje. Cały czas mam tony pikseli na nagraniu.

 

Surowy plik to 50kl/s, protune.

 

Gdzie robię błąd?