Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Nagrywanie w ciemności , jakie ustawienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1

Downiel14

Downiel14

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: GoPro 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Witam serdecznie ostatnio miałem przyjemność odwiedzić z kolegami trochę podziemnych tuneli gdzie oczywiście zabrałem ze sobą kamerę Go Pro , Filmy nagrywałem w jakości 1080p 30kl/s bez protune . Po obejrzeniu ich w domu oceniłem że niestety z widocznością jest dość słabo ( latarkę mam jaką mam czołówka nie za mocna nie za słaba ) . 

Proszę o pomoc ? czy z włączonym protune i iso ustawionym na max na filmach będzie więcej widać ? Może ktoś z was miał już podobną sytuację ? A może poprostu zainwestować w jakaś porządną latarkę ? 

Z góry dziękuje za pomoc :) 



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Dobre oświetlenie i jak najmniej fps ;) Ja narazie w Protune się nie bawię, słaby komputer...

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

MrMCET

MrMCET

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 175 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Protune to najgorsza z możliwości jeśli chodzi o słabe oświetlenie, nic nie zepsuje filmu bardziej. Zaniż klatkarz na minimum, doświetl scenę jak najlepiej. Więcej takim kompaktem nie zdziałasz.

#4

Downiel14

Downiel14

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera: GoPro 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Okej dzięki wielkie , nie będę używał protun'a , zainwestuje w jakaś porządną latarkę i obniże klatkarz :)


  • Priders lubi to

#5

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

najlepiej się sprawdza opcja 1080 superview 24fps, duzo lepiej działa niż np. 60fps i auto low light warto potestować :)


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#6

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

W mało doświetlonych scenach najlepiej obniżyć do minimum ilość klatek (FPS). W plusie robi to z automatu przy włączonym trybie Auto Low Light.

Protune nie używamy w takich nagraniach bo jedynie popsuję efekt i czasami nawet pikselioza się pojawić ładna może.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →