Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Zakup ze stronu GoPro w USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Witam,mam takie pytanie , czy jak zamówię ze strony GoPro.com w USA kamere dla syna GP 3+ Silver w cenie 289$+13$ wysyłka toja dostanę prosto "do drzwi" czy będą jakieś cyrki typu cło,Vat etc.?? Z góry dziękuję za odpowiedź.Piotr



#2

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Po pierwsze nie szukałeś bo byś znalazł odpowiedź.

Jak że najpierw się nie przywitałeś a walisz pytaniami nie ładnie z Twojej strony. Ale masz szczęście trafiłeś dzisiaj na życzliwego człowieka.

 

Ceny w sklepach amerykańskich są podawane bez podatku. Jaki podatek ??  Wysokość podatku zależy od stanu. Od 19 wzwyż.

Kupić kupisz u nich na stronie ale nigdy oni nie dostarczają poza Amerykę Północną, ostatnio nawet słyszałem że mają problem z Kanadą a jest unia celna u nich.

Oczywiście cena jest bardzo atrakcyjna w stanach i możesz kupić za pośrednictwem pośredników, którzy działają od dawna i mają swoją renomę. Wtedy tak zakupiony towar możesz w ciągu 7 dni mieć u siebie nie płacąc nawet 1$ cła.

 

Temat przenoszę bo newbie nie wie gdzie tworzyć takie tematy nawet.


  • sarniak11 lubi to

Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#3

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Wszedłem na strone gopro i dałem do koszyka kamera 289$, potem jest do wyboru kraj dostarczenia i wybrałem Poland , wyskoczyłe 289+13$ shipping . Więc jak to jest z dodatkowymi "juz jakkolwiek to nazwać" opłatami?



#4

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1316 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Idź dalej i zrealizuj koszyk a zobaczysz że zostanie dodany podatek + informacja że nie wysyłają do Polski. Tyle w temacie.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#5

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Witam,jestem juz na momencie po wpisaniu nr karty kredytowej, adresu wysyłki i wszystkich danych i jest przycisk COMPLETE PURCHASE :/:/?? ale mi chodzi o polski urzad celny etc? zatrzymaja taką paczke ? nałożą jakies opłaty ,podatki ? ktoś już do może przerabiał?



#6

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Założyłeś konto u nas, aby na szybkości dowiedzieć się czy uda Ci się kupić w USA hero4 i być szczwanym?? :shock:

Czytać, czytać, potem pomyśleć a później zapytać...



#7

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Założyłem konto bo widzę , że jest to portal gdzie ludzie się orientuja w różnych sprawach, więc proszę o pomoc. Jest dużo wątków tego typu w google , ale to iphone, to 2 telewizory  to jakieś maskotki.  A mi chodzi wyłącznie o gopro z firmowej strony GoPro , więc chyba dobre forum wybrałem ?:)



#8

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Przecież nikt Ci nie napisze, że nie zapłacisz cła. Ryzyko zakupów w USA. Według mnie, jeżeli wysyłka będzie z oficjalnego sklepu to na zapewne będzie deklaracja o wartości paczki (faktycznej wartości a nie obniżonej). Urząd w PL może wezwać do zapłaty cła i VATu



#9

Paradise

Paradise

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 205 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro hero 3 silver+
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Ultra Class 10
Kup w Anglii na Ebayu. Cła nie zapłacisz. Różnica cenowa to ok. 50 zł. Jak tak nie jest poczekaj jakiś czas. Sprzedawcy raz podwyrzszają cenę raz obniżają.

#10

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1986 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Witam.

Kamery nie można jeszcze kupić. Poczytaj na temat ewentualnych wad produkcyjnych i związanych z tym perypetii reklamacyjnych.

Nie lepiej dopłacić te 100- 200 zł i spać spokojnie? Tu ci pierdykną cło i VAT i wyjdzie na to samo.

Pozdrawiam



#11

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk
No właśnie , nie wiem czy dobrze pamiętam, ale czy jakiś miesiąc temu GP 3+ black edition nie kosztowało u nas choćby na Allegro ok 1200- 1300 zł , bo dziś to już 1600 najmarniej ?


Za Gp 4 dałbym ok 2000 ale troszę mnie odstrasza brak pilota w zestawie :(


A i jeszcze jedno pytanie do posiadaczy kamer GoPro czy jak lada dzień wejdzie GP4 to cena Gp 3+ bl spadnie, proszę o opdowiedz ,moze jak kupowalisce gp3 a weszlo 3+ to zauwazyliscie spadek ceny czy nie ?? Pozdrawiam Piotr

#12

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1986 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Cena spadnie, ale nie licz na wiele. Zapewne nie będzie to 40 czy 50% a raczej około 200-300 zł.

Ja pilota kupiłem na allegro za 80 zł. Łączy się ze wszystkimi modelami.

Pozdrawiam



#13

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

po 1: ceny spadną ale jak napisał kolega wyżej 200-300 zł max! ale pytanie gdzie takie 3+Black dostać bo niema już w oficjalnej sprzedaży a w większości sklepów internetowych jest BRAK TOWARU.

po 2: poczytaj historie awaryjności 3 i 3+ i jak już zapoznasz się z tematem to uwierz mi że odechcę Ci się oszczędzania kilku stów kosztem 12m gwarancji

a nie ma opcji aby 4 była bezawaryjnym cudem techniki

po 3: sam się nastawiłem na hero 4 Black ale patrząc obiektywnie na chłodno to bardziej kusi mnie Silver ! pilota nie muszę kupować od razu, będzie luźna kasa będzie pilot a Silver to 3+ ale według producenta dużo lepszy !!! 

chyba tyle...



#14

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

No własnie, czym się różni GP 3+ black od GP 4 Silver ?



#15

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

tutaj masz specyfikację 3+B         

a tutaj 4 silver                              

 

z tych tabelek różnice jakie mogą być istotne na korzyść 4 Silver

-1080p/60 w superview

- bluetooth

- protune video+photo

- tagowanie

- QuikCapture (wciskasz jeden guzik kamera włącza się i od razu nagrywa)

- wbudowany LCD

- tryb night mode również dla timelapse

- poprawione audio

- +inne rzeczy pewnie które dopiero wyjdą w czasie testów użytkowników...



#16

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Tak,jest jak mówisz , sprawdziłem, tylko boję się , że Silver 4  to to samo co GP3+ BL, ale bedzie krocej zyo bo ekran LCD:( no i brak tego pilota a to kolejne pewnie ok 200zl :(



#17

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

Ekran LCD można wyłączyć co Mic Bergsma pokazywał na jednym z filmików.... na wiarygodne wyniki czasu pracy musimy jeszcze troszkę pczekać aż użytkownicy porobią testy... ale czego się bać skoro 3+B jest/była b. dobra kamerą....

nowy pilot smart remote wyceniony jest na ... aż 399 zł 

ja jeśli kupię silvera ( a raczej na pewno tak się stanie) to na początek bez pilota ( mam nadzieje że tańsza wersja od 3/3+ bedzie działać z 4 ;) a jak nie to się kupi za jakiś czas



#18

sarniak11

sarniak11

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Miejscowość:Nowa Sól
  • Kamera: GP H3+BL x 2
  • Karta pamięci: 64GB SDisk

Czyli rozumiem , że chcesz kupic GP 4 Silver wylacznie za to ,że ma LCD wbudowane?



#19

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1986 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

Dużo osób kupi właśnie z tego powodu i nie ma się co tu dziwić. To taka wersja 3+black z ekranem.

Pozdrawiam



#20

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

nie, nie tylko dlatego (LCD nie jestem moim ,,must have,,)

4 Blacka odrzucam bo : cena kosmos, najważniejsze dla mnie parametry ma te same Silver a w 4K/30 kręcić i tak nie będę,

czemu nie 3+B bo tych już prawie nie ma w sprzedaży.. cena na dziś to około 1500-1600 zł z pilotem ale bez LCD który też swoje kosztuje a chyba bardziej przydatny niż pilot

Silver 4 ma kosztować 1599zł z LCD ale bez pilota, ale jest ,,dobajerzony" ciekawymi funkcjami o których pisałem wyżej... dla mnie rachunek jest prosty