Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

AS100 vs H4 Silver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

elciapek

elciapek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Wawa
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64GB

Sony Action Cam HDR-AS100 vs GoPro Hero 4 Silver Edition

Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam - ja już wybrałem.



#2

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Bardzo ciekawe porównanie :) Przed Sony kawał roboty :)



#3

elciapek

elciapek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Wawa
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64GB

Szczerze?

Miałem brać w ciemno Sony, bo bardzo się zawiodłem na H3+ silver. Tutaj więcej szczegółow http://kamerypov.pl/...świetleniunocą/

Ale coś mnie tknęło i kupiłem 2 kamery na raz z zamiarem oddania gorszej na następny dzień. Zakładałem jednak, że odniosę GoPro, ale wyszło inaczej.



#4

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Nie powiem bardzo ciekawe porównanie! Jestem w szoku nowy Silver jest wart kupna! Teraz Sony pewnie pokaże co nie co w styczniu :)



#5

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Czyli nowy SAC wychodzi w styczniu ? No to zobaczymy co ci spece od Sony wymyślili... 

 

Ale, jeśli się mylę poprawcie mnie, Sony Action Cam HDR-AS100 To taki jakby 3+ black ? 


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#6

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5194 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Powinien wyjść w okolicach stycznia i mówimy tutaj o następcy HDR-AS100v :) Na razie mamy nowy mniejszy model! Wiesz nie jest sztuką zrobić model który konkuruje z GP! Jest to wykonalne itd! Sony zrobiło model wprost konkurujący z H3+ dosłownie i w przenośni! Teraz wyszedł nowy lepszy (h4) model więc jest jasne że teraz Sony ma za czym gonić i co poprawiać!



#7

ariupl94

ariupl94

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Miejscowość:Przemyśl
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sandisk microSDXC Ultra 64GB

Wszystko fajnie, ale przecież samą jakością nagrania człowiek nie żyje :)

 

Myślę, że jeśli chodzi o GP i Sony na dzień dzisiejszy bez sensu jest mówienie o tym co jest lepsze. Można mówić dlaczego wybrałem GP, a dlaczego Sony i uwierzcie mi, że wtedy taki newbie czytający po raz pierwszy to forum po to żeby wybrać kamerkę, będzie miał o wiele pełniejszy obraz tego co jemu bardziej będzie pasowało (ale to jest dyskusja na całkowicie osobny temat).

 

Ludzie i tak będą dyskutowali - tylko, że jest to totalnie bezcelowe (o ile dyskutują stricte o tym, która kamerka jest lepsza - bo to tak jak z muzyką - kwestia gustu).

 

Dla jednego stabilizacja będzie czymś co przeważy nawet na H4 Black, a dla drugiego jakość nagrań będzie lepszym wyborem.

 

Całkiem osobiście czekałem na H4 Black z nadzieją, że będzie coś w stylu łał, lub chociaż "idę ją kupić",a tymczasem GP ani trochę d*py mi nie urwało, wręcz przeciwnie - zawiodło. 

 

Czekam na nowe Sony.



#8

elciapek

elciapek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Wawa
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64GB

"Wszystko fajnie, ale przecież samą jakością nagrania człowiek nie żyje"

Wiesz, jak kupuje kamerę/aparat to chciałbym uzyskać najlepszą jakość nagrań/zdjęć dostępną w danym budżecie - dodatkowe funkcje są na dalszym planie. Co z tego, że mam do wyboru dużo dodatkowych bajerów jak filmy/zdjęcia wychodzą mydlane.

 

Nie zrozum mnie źle. Daleko mi do fanboya GoPro - już zresztą postawiłem krzyżyk na ich produktach, ale żeby mieć czyste sumienie zrobiłem dla siebie takie właśnie porównanie - być może innym też się przyda. Mi pomogło.

 

Nie mam też zbytnio dobrych doświadczeń z tą stabilizacją, o której wspomniałeś. Po montażu na motocyklu stabilizacja AS100 walczyła z delikatnymi drganiami motocykla. Zrobiła się pętla zamknięta, która spowodowała wzrost drgań na samym materiale video - zobacz pierwsze sekundy nagrania na stacji BP . Na GoPro, mimo że stabilizacji brak takiego efektu nie uświadczysz.

W innych zastosowaniach (spacer, bieg) zauważyłem efekt "rwania" filmu tzn. wg. mnie stabilizacja usilnie próbuje utrzymać w ryzach kadr i delikatne przesunięcia nie są widoczne, ale już przy większych drganiach widzimy takie jakby rwanie, klatkowanie - jest to nieprzyjemne dla oka.

 

Znalazłem jednak jeden plus AS100 w odniesieniu do GoPro4. Sony lepiej ostrzy w trybie zdjęć. Szczególnie widać to na bliższych planach, z którymi GoPro 4 ma problemy.



#9

ariupl94

ariupl94

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Miejscowość:Przemyśl
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sandisk microSDXC Ultra 64GB

Nie miałem na myśli bajerów, a raczej kompleksowe porównanie nagrywania obu kamerek. Chodzi mi dokładniej o to, że każda z tych kamer zachowuje się i inaczej nagrywa w ujęciach statycznych, z daleka, bliska, jadąc wolno, jadąc szybko, czy między drzewami (czyli obiekty podczas szybkiego poruszania są bardzo blisko, czy też może bardzo daleko), w oświetleniu pochmurnym, słonecznym, w nocy, ziarnistość nagrania, widoczność detali i focusowania (tego jest multum) - dopiero takie porównanie jest uniwersalne i większość z niego coś wyniesie w zależności od tego do czego będzie używał danego produktu.

 

Co do samej stabilizacji - jest bardzo ciekawym to co mówisz, bo sam jestem posiadaczem AS100 i takich dziwnych drgań nie doświadczyłem (być może kwestia mocowania, które w akcesoriach Sony nie jest zbyt dobre) - za to, jeśli chciałem zrobić jakieś ujęcie "z ręki" ale wolne, to dzięki właśnie stabilizacji wyglądało to prawie jak ze stabilizatora, gdzie przy gopro obraz by drgał, bo po prostu ręka drży i na to nic nie poradzimy (poza obróbką komputerową, ale to już nie jest to).

 

Z Twojego porównania dla mnie jedynie wynika jasno, ze H4 radzi sobie zdecydowanie lepiej w słabym oświetleniu, choć też nie mogę zauważyć jak to jest z ziarnem i zachowaniem przy gwałtowniejszych ruchach.

 

Nie neguję oczywiście Twojej pracy, bo lepsze żeby pojawiło się takie porównanie niż żadne, ale też nie uważam, by było ono choć w 20% wystarczające do podjęcia decyzji o zakupie kamerki.



#10

tytus77

tytus77

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:kce
  • Kamera: sony HDR-AS100 / GP Hero3+
  • Karta pamięci: sandisk extreme 64GB

Ja uzytkowalem kamere sony AS100 z pilotem i H3B+ kilka miesiecy i kamerka sony ma wiele plusow ale wygrala gopro... uzywana na motocyklu. Wg mnie obraz jest gorszy, mniej wyrazny i rozmyty w sony a stabilizacja nieprzydatna bo dostepna tylko w trybie waskim co w kamerce ktora ma nagrywac jak najwiecej jest bezsensem. Sama kamerka ok do zamontowania na kasku motocylkowym z boku lecz juz na klate odpada bo jest za dluga i niewygodnie sie jezdzi. Kilka razy nie nagrala najwazniejszych momentow po mocnym uderzeniu lub wyskoczyl komunikat braku karty pod czas nagrywania - to przewazylo  by sie jej pozbyc choc pilota z podgladem brakuje w gopro :(



#11

ariupl94

ariupl94

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Miejscowość:Przemyśl
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sandisk microSDXC Ultra 64GB

A to dziwne, bo kiedy nagrywałem krople wody spod motorówki, to na której klatce bym się nie zatrzymał widziałem każdą kroplę i nic nie było rozmyte. Co do stabilizacji, to oczywiście, że obraz nie jest tak dobry jak po jej wyłączeniu - ale to z chyba oczywistych względów. Osobiście wolę trochę gorszej jakości obraz ale nie skaczący, niż ładny obraz którego de facto nie zobaczę, bo wszystko będzie skakało góra-dół. Co do klatki piersiowej zgadzam się i niestety mocno ubolewam nad tym, ze Sony jest mniej wygodne w takim zastosowaniu. 

 

Natomiast, Sony jest o wiele lżejsze, co daje dużą przewagę przy sportach gdzie opływ powietrza i wyważenie jest ważne. Bo GP z boku kasku jest mocniej odczuwalne niż Sony.

 

Mi ani razu nie przerwało nagrywania, ani nie wyskakiwał błąd z kartą... No cóż, ile kamer tyle opinii. 



#12

ariupl94

ariupl94

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Miejscowość:Przemyśl
  • Kamera: Sony Action Cam HDR-AS100V
  • Karta pamięci: Sandisk microSDXC Ultra 64GB

A tutaj mały teścik jaki znalazłem na YT: