Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Wymiana porysowanego szkła w obudowie podwodnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Czy ktoś z użytkownków CamOne Infinity rozwiązywał już ten problem?

Są na rynku materiały naprawcze dla kamer kilku czołowych marek, oryginalne i innych firm. Ale CamOne (na razie, mam nadzieję) nie oferuje takich komponentów, a producenci zamienników też chyba nie są tą marką zainteresowani. Dlatego trzeba kombinować.

Porysowałem sobie szkiełko już na pierwszej wycieczce, bo zmieliłem kamerę w napędzie roweru. Potem doszły kolejne rysy i obraz zrobił się dość mętny. 

Dziś zamówiłem nową obudowę, a starą przerobię na obudowę szkieletową. Sama kamerka to tak tandetny kawałek plastiku, że strach jej używać bez pancerza. Szkło już wyjąłem. Poprawiła się przy tym także jakość dźwięku. To nietrudne, bo w zamkniętej szczelnie obudowie mikrofon nie może go nie psuć. Niestety, pojawił się też efekt winiety, przyciemniającej odrobinę rogi kadru. Widocznie to szkło nie jest neutralne optycznie w układzie z obiektywem i pierścień mocujący włazi teraz w kadr.

Ale do rzeczy. Wymiana obudowy to rozwiązanie dość kosztowne. Dobrze więc sprawdzić możliwość dopasowania wypukłych szkieł od innych kamer. W przyzwoitej cenie można dostać szkła do GoPro Hero 2 i do Drifta. Jednak sprzedawcy nie podają ich średnic. Pytanie o te średnice warto by zadać raczej w działach dla herosów i drifterów, lecz to mnożenie bytów. Może i tu ktoś wie? Szkło do Infinity ma prawie 23,5 mm średnicy.

Inna opcja to polerowanie rys na starej szybie. Próbowałem bezskutecznie domowymi środkami. Ale może ktoś już sprawdził tę opcję u optyka? Niektóre zakłady optyczne oferują usługę usuwania rys ze szkieł okularów, więc - teoretycznie - z rysami na szybce obudowy też powinny dać sobie radę.



#2

naxxos

naxxos

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Kamera: CamOne

Ładnie wszystko opisałeś.

Więc szkło od Hero które kosztuje 1-2dolary nie pasuje, jest za duże, trzeba szlifować boki, ale raczej ciężko to ładnie samemu zrobić, ja sie poddałem i leży to szkiełko nie do końca obrobione.

 

Nie dziwie się, że nie udało Ci się wypolerować. Dlatego, że to specyficzny plastik, pewnie jakiś poliwęglan, który tak naprawde nie rysuje się a odpryskuje. To zbyt dużo, żeby to spolerować (ubytek materiału (np 0,3mm) to nie to samo co rysa (mikrony, choć wygląda groźnie).

 

Potwierdzam, że obudowa jest niby ładna ale tandetna. Jest oczywiście wykonana z innego plastiku jak szkiełko dla obiektywu, ale nadal plastik jest za twardy i za... kruchy. Liczne spękania pojawiają się praktycznie już po pierwszym upadku.

 

Nie da się dostać samych klamer. Mi dystrybutor obiecał prezent w postaci używanej klamry - narazie jeszcze jej nie dostałem. Na internecie natomiast jest projekt klamry do drukarki 3D - też zamowiłem, gdyż jest to dość tanie (wychodzi ok 5zł/komplet bez paczki)

 

Niestety jak dziś patrze, że w sieci Euro AGD RTV nikt tej kamery nie chce za 299zł a ja dałem za nią 739zł bo nic sensownego tańszego 2 lata temu nie było to serce sie kraje... Wtopa i to nie mała.

 

Dzis brałbym SJCAM, choćby 4000. Kompletna obudowa 12 dolarów, pełno dostępnych gratów, pewnie pasujących od hero, a nie tak jak w CamOne, że klipsy są o 1-2mm innego wymiaru i nie pasują...

 

I najważniejsze.

Szkiełko można kupić luzem! W niemczech za ok 4-5 eur. Niestety - zginął mi link, ale jakby ktoś to odnalazł niech wrzuci to info :)



#3

Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Miejscowość:Gliwice

Potwierdzam, że obudowa jest niby ładna ale tandetna. Jest oczywiście wykonana z innego plastiku jak szkiełko dla obiektywu, ale nadal plastik jest za twardy i za... kruchy. Liczne spękania pojawiają się praktycznie już po pierwszym upadku.


Mnie tam nic nie pęka, tylko się rysuje. W nowej obudowie uważam na szkło przed obiektywem, a stara - po wywaleniu szkła i wycięciu dziury na wtyczkę miniUSB - świetnie się sprawdza jako "zbroja" na kamerę.
 

w sieci Euro AGD RTV nikt tej kamery nie chce za 299zł


No patrz, a akcesoriów nie przecenili. Jak od ceny zestawu odjąć wartość dodatków, to okaże się, że kamerę dają za darmo  :).

CamOne Infinity miała swoje pięć minut na rynku tylko na starcie. Ale ten segment rynku rozwija się bardzo dynamicznie i dziś to już nie wytrzymująca konkurencji starowinka. Mimo to, na razie nie planuję zmiany. Pożyje jak telefon komórkowy - do awarii lub znacznego spadku pojemności baterii.



#4

michal.magiera.12

michal.magiera.12

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
    To ja jeszcze mam pytanie odnośnie akcesoriów: camone nie pasuje do akcesoriów z gopro, bo jest o te 1-2mm za grube, czy za chude?

    Wysłane z mojego Transformer TF101 przy użyciu Tapatalka