Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Zmiana koloru na pomarańczowy pod wodą

Pod wodą

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Minimal89

Minimal89

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:sasas
  • Kamera: Gopro Hero 3+ silver edition
  • Karta pamięci: 32 gb

Witam , to moj pierwszy post który założyłem specjelnie dla nurtującego mnie pytania, oraz rozwiazania problemu ze zmianą koloru pod wodą gdy nurkuje ponad 3m metry. kolor obrazu z zieleni przechodzi w pomarańczowo czerwony, nurkuje w rzekach o nie najlepszej widoczności ale w kazdym zbiorniuku ponad 3m pod wodą i wiecej kolor sie zmienia, co może być spowodowane tym oto zdażeniem? Brak dostatecznego światła? a może działanie ciśnienia na kamerke. Kamere jaka posiadam To gopro hero silver 3+ edition.



#2

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB
Zainwestuj w czerwony filtr do ujęć pod wodą.
Pozdrawiam

#3

Minimal89

Minimal89

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:sasas
  • Kamera: Gopro Hero 3+ silver edition
  • Karta pamięci: 32 gb

Czy to napewno pomoże? Bo moij znajomy ma tez gph3+ silvera , nurkuje na 20 metrów i nie ma takiego efektu. A Może włączenie opcji protune cos pomoże? Bo nie nagrywałem jeszce z tą funkcją.



#4

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1284 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

Muszę cię zmartwić ale 3+ Silver nie ma protune.

Szczerze mówiąc ja nie nurkuję, ale z tego co tu wyczytałem to tak ludzie robią. Poszukaj po forum bo zdaje mi się że gdzieś już taki problem był rozwiązywany.

Pozdrawiam



#5

jomalkovic

jomalkovic

    Newbie

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Miejscowość:gdynia
  • Kamera: GP3+Black

Sporo czasu minęło i być może się uporałeś, ale to o czym piszesz to normalne i związane jest z zanikaniem kolorów wraz z głębokością. Pierwszy znika czerwony, ostatni niebieski (ale to dopiero poniżej 30m). Filtr trochę pomoże, ale pod warunkiem, że będzie dostęp światła odbitego (słonecznego), lub odpowiednio doświetlisz kadr. W polskich wodach (zimnych) dochodzi jeszcze problem nadmiaru koloru zielonego. Dlatego właśnie filtr magentowy (różowy) do wód zimnych. 




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →