Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

kwestie praw autoskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Witam!

 

Czy ktoś mógłby napisać jak to jest z udostępnianiem filmów na yt/vimeo z podkładem muzycznym?

 

Co trzeba zrobić żeby można było udostępniać filmy z podłożoną muzyką. Szukam i jakoś nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi...

 

Od jakiegoś czasu udostępniam filmy na vimeo ale tylko dla znajomych (opatrzone hasłem) a nie ukrywam że czasami chciałbym udostępnić je szerszej publiczności :)

 

z góry dzięki za pomoc!

 

 



#2

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
Każda muza komercyjna jest wyłapywana przez filtry youtube. Kiedyś miałem przyjemność poznać ich działanie używając muzyki z serwisu soundcloud gdzie nie była otagowana że to cover poprostu gość stworzył od podstaw. YouTube wyciął mi 20sek filmu podsylając link do jakiegoś rapera znanego. Proponuję znaleźć takie coś jak biblioteka audio youtube bo jest są fajne kawałki i legalnie. Ja często korzystam z soundcloud.com ogólnie chodzi o to byś ty był autorem muzyki bo jak nie jesteś to "okradasz" artystę. Niektórzy mają monity z YT gdzieś... Ja szukam darmowej muzy do użytku komercyjnego i niekomercyjnego. Tyle przez tel nadając z wanny ;-)

Bartek vel skyrunnerdji.blogspot.com nadaję z Xperia Z2


 

 

 

 

 


#3

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Każda muza komercyjna jest wyłapywana przez filtry youtube.

 

No ale przecież na yt jest mnóstwo filmów "zwykłych śmiertelników" których podkładem jest muzyka komercyjna. Skoro yt to wyłapuje to jak to robią?

 

rozumiem że analogicznie wygląda to na vimeo?



#4

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Jest kilka możliwości. Od usunięcia filmu, poprzez wyciszenie podkładu, nie puszczenie filmu na urządzenia przenośne (bo na tych urządzeniach nie ma reklam, oczywiście przez aplikację, poprzez stronę www jest), zablokowanie filmu w niektórych krajach...

Wydaje mi się, że vimeo jest bardziej przyjazne (może to złe słowo).

 

Np poniższy film nie ma podkładu muzycznego i nie ma też reklam:

 

Poniższy ma muzykę darmową, dostępną na różnych stronach, nie ma reklam:

 

Poniższym ma podkład komercyjny i jest reklama:

 

Natomiast poniższy jest zablokowany na urządzeniach przenośnych i jest reklama:

 

A tu jest kilka informacji:


  • skiper83 lubi to

#5

mcdavid

mcdavid

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 250 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE, Xiaomi, Yi
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Chodziło mi bardziej o to jak użytkownicy udostępniają swoje filmy pomimo blokad? Czy można np uiścić jakąś opłatę żeby to zrobić?



#6

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

No ale przecież na yt jest mnóstwo filmów "zwykłych śmiertelników" których podkładem jest muzyka komercyjna. Skoro yt to wyłapuje to jak to robią?

 

rozumiem że analogicznie wygląda to na vimeo?

 
Jest mnóstwo takich filmów i wiem po sobie używając kilku komercyjnych nut dostałem wiadomość na YT że nie posiadam praw autorskich do tego utworu (tutaj podają link do oryginału i czasowo odnośnik w twoim filmie) jeśli się zgadzasz kliknij coś tam już nie pamiętam co a jeśli nie zgadzasz się z tym to coś tam. Ja za każdym razem klikałem że się zgadzam i nie mam praw do danego utworu i wyciszali. Jak jest jeśli się to zlekceważy ?? nie wiem nie próbowałem. 
 

Chodziło mi bardziej o to jak użytkownicy udostępniają swoje filmy pomimo blokad? Czy można np uiścić jakąś opłatę żeby to zrobić?

 

Tak możesz uiścić np opłatę ZAIKS lub inny haracz za licencję / pozwolenie do używania danego utworu ale myślę że nie masz tyle  $$$$$$ żeby to robić do każdego filmiku i każdej piosenki i każdemu twórcy fajnej muzy która akurat pasuje do twojego filmu :D

 

Tak jak kolega Darro dał ostatni link i tam się wszystko wyjaśnia. 
Nie ty stworzyłeś muzykę nie masz do niej praw = nie możesz jej użyć nawet do celów nie komercyjnych bo przeczytasz w owej wiadomości o prawach że ktoś może rościć sobie tantiemy za jego utwór i sam klikniesz że ok rozumiem :D


 

 

 

 

 


#7

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

A mój film, który dodałem w lipcu posiada 4 komercyjne kawałki i wszystkie wykrył automat YouTube i chyba była informacja, że nie mogę zarabiać na reklamach, bo całość zarobków idzie do właścicieli użytych kawałków no więc się nie przejąłem za bardzo. Po kilku miesiącach powiadomienie dostałem, że jakaś tam wytwórnia roszczenie złożyła i mi wyciszyli cały film, po paru dniach dźwięk wrócił. Sytuacja powtórzyła się jeszcze raz i od jakiegoś miesiąca film działa dalej tak jak powinien. :)



#8

MIRO

MIRO

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 117 postów
  • Miejscowość:ZG
  • Kamera: GoPro 3 black
  • Karta pamięci: Sandisk 32 GB (10)

Ja w swoich filmach wykorzystuje różną muzykę.

Na początku stosowałem w moich produkcjach wmontowaną w filnie informacje o autorze muzyki i tytule utworu.

Było to jednak niewystarczające, bo kilka filmików obejrzeć można tylko na PC.

Później zacząłem dawać pełniejszą informacje o muzyce,

tzn. oprócz wmontowanej w film informacji o wykonawcy i utworze daje w opisie również takie informacje - możliwie najpełniejsze.

Wrzucam też tagi dot. wykonawcy i tytułu.

Uważam, że od tego czasu znaczni sie poprawiło i to pomimo niektórych świeższych kawałków.

Oczywiście nie gwarantuje to, że czegoś nie przyblokują, ale jest wieksza szansa.
 

Próbowałem to zrobić wstecz, czyli wyciszyć muzykę, wstawić pełniejsze opisy, ale nic to nie pomogło..




Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →