Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Mp4 czy avi ? a wykorzystanie procesora %


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

robert.o

robert.o

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
    Witam
    wykonalem na moim kompie i7 2630QM 2GHz w Adobe Premiere testy na dwoch plikach: mp4 (oryginalnym z kamery gopro) oraz avi (po skonwertwaniu w gopro studio)
    Podczas odtwarzania obu plikow bez nałożonych efektow bez renderowania dla podgladu (tzn. czerwone kreski w timeline)-obciazenie procesora dla avi ok. 50% dla mp4 tylko ok 25%... z uzytymi korektami kolorow: dla avi ok. 80%, dla mp4 poczatkowo ok 90 spada i utrzymuje sie 50%.
    Po wykonaniu renderingu (zielona kreska w timeline) odtworzenie obu plikow obciaza system w ok. 13% (oczywiste ze takue same bo identyczny format wyjsciowy).
    Jaki jest zatem sens konwertowania z mp4 do avi, skoro mp4 mniej obciaza procesor? Teoria mowi ze powinno byc odwrotnie..co jest grane?

    #2

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1865 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Jest wiele programów. Nie musisz korzystać z oprogramowania producenta. Polecam Sony Vegas.

    Pozdrawiam



    #3

    robert.o

    robert.o

      Newbie

    • Użytkownik
    • 2 postów
      Nie chodzi mi o program..jaki by nie byl to obrobka avi powinna byc mniej uciazliwa od mp4..a jest inaczej

      #4

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1865 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
      To chyba dlatego że on to AVI konwertuje tak jakby RAW. I u mnie samo AVI jest nieraz 2 razy większe niż sam plik. Dlatego bezsensem jest używanie dla mnie tego programu. Fantastyczne natomiast klei timelapse i tylko do tego go używam. Druga sprawa to taka czy karta graficzna przejmuje prace nad obróbką danych formatów w programie. Może jest jakiś problem ze wsparciem kodowania stąd większe wytężenie procesora. Pozdrawiam


      Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →