Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Wady... A może warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

Cześć, przymierzam się do kupna Gopro Hero 4 silver i tu jest problem, jak przeglądam forum, to widzę, że jest sporo tematów związanych z wadami kamery (rozwalony ekran, zawieszanie, połączenie internetowe, bateria itd.). Do rzeczy, zastanawiam się, czy jednak kupić, zawsze mogę się zwrócić do kochanego freeway'a, z moim starym Hero 3 Black też mi pomagali. Byłbym zadowolony, gdyby jakiś forumowicz z tą kamerą podzieliłby się opinią. Z góry dzięki.



#2

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 206 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

miałem ten sam dylemat olalem 4 i kupiłem kolejną h3+black jak dla mnie wadą jest ekran zupełnie mi nie potrzebny i niszczący sie tylko w gimbalu dodatkowo sporo wad a odsyłać ciągle do serwisu mi się nie chce raz ze wysyłki kosztują a dwa że po to kupuje kamerę żeby ją używać a nie trzymać ciągle w serwisie jedyna zmiana w 4 to tryb nocnych fotek co i tak dla mnie zbędna sprawa raz że gopro fotki robi marne i lepiej wycinać z filmu a dwa że nie robię fotek w nocy :) wiec jak dla mnie nie warto :)



#3

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

miałem ten sam dylemat olalem 4 i kupiłem kolejną h3+black jak dla mnie wadą jest ekran zupełnie mi nie potrzebny i niszczący sie tylko w gimbalu dodatkowo sporo wad a odsyłać ciągle do serwisu mi się nie chce raz ze wysyłki kosztują a dwa że po to kupuje kamerę żeby ją używać a nie trzymać ciągle w serwisie jedyna zmiana w 4 to tryb nocnych fotek co i tak dla mnie zbędna sprawa raz że gopro fotki robi marne i lepiej wycinać z filmu a dwa że nie robię fotek w nocy :) wiec jak dla mnie nie warto :)

A gdzie kupiłeś kolejny "trójkę +" ? Bo widzę, że na stronie producenta i innych sklepach nie ma.



#4

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

ale czy dokładnie tak samo nie dzieje/ działo się z 3 i 3+ ... też mnóstwo tematów z problemami, wg. mnie warto iść w 4 chociaż by ze względu na dodatkowe funkcje (nie wszystkim mogą one być przydatne) ale to ocena własna nie moja...

a kupno jakiejkolwiek kamery to dziś loteria, ale to chyba codzienność ,,wszystkiego"...


  • Jc0b lubi to

#5

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

ale czy dokładnie tak samo nie dzieje/ działo się z 3 i 3+ ... też mnóstwo tematów z problemami, wg. mnie warto iść w 4 chociaż by ze względu na dodatkowe funkcje (nie wszystkim mogą one być przydatne) ale to ocena własna nie moja...

a kupno jakiejkolwiek kamery to dziś loteria, ale to chyba codzienność ,,wszystkiego"...

Super, że tu napisałeś. Planuję kupić tę kamerę na święta i chce wiedzieć, jak Ci się jej używa. Czy jest niezawodna itd. Liczę na odpowiedź.



#6

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

z przesiadki z Drifta jestem bardzo zadowolony, jak i z samego użytkowania GP

zdarzyły mi się na samym początku przed aktualizacją jakieś zawiechy, LCD świetna sprawa ! dźwięk spoko  a jak światło dobre (słonecznie) to i obraz żyleta...

dziś np. zrobiłem kilka set zdjęć (timelapse - 1s, protune ON) na lodowisku przy sztucznym oświetleniu a efekt taki że żadne zdjęcie nie wyszło ostre i nie nadaje się do publikacji. Ale niektóre inne zdjęcia już mnie powaliły ! kwestia warunków i pewnie ustawień...

jesteś w stanie wydać +-1500 zł na Silvera 4 + 100/200 zł na dobrą kartę to bierz i się nie zastanawiaj, ja bym kupił jeszcze raz ;)



#7

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

z przesiadki z Drifta jestem bardzo zadowolony, jak i z samego użytkowania GP

zdarzyły mi się na samym początku przed aktualizacją jakieś zawiechy, LCD świetna sprawa ! dźwięk spoko  a jak światło dobre (słonecznie) to i obraz żyleta...

dziś np. zrobiłem kilka set zdjęć (timelapse - 1s, protune ON) na lodowisku przy sztucznym oświetleniu a efekt taki że żadne zdjęcie nie wyszło ostre i nie nadaje się do publikacji. Ale niektóre inne zdjęcia już mnie powaliły ! kwestia warunków i pewnie ustawień...

jesteś w stanie wydać +-1500 zł na Silvera 4 + 100/200 zł na dobrą kartę to bierz i się nie zastanawiaj, ja bym kupił jeszcze raz ;)

Aha, a powiedz mi, jak same zdjęcia, w sensie pojedyńczego zdjęcia, jak one wychodzą? Czy są dobre, jak np. zrobione telefonem? 



#8

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

zależy jakim telefonem :wink:

a na poważnie to wydaje mi się że całkiem spoko !

i większe możliwości niż w przypadku telefonów

Choć tak jak mówię dziś akurat żadne mi nie wyszło ;)



#9

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

zależy jakim telefonem :wink:

a na poważnie to wydaje mi się że całkiem spoko !

i większe możliwości niż w przypadku telefonów

Choć tak jak mówię dziś akurat żadne mi nie wyszło ;)

To fajnie, bo zależy mi nie tylko na sportach ekstremalnych (w moim przypadku wyczynówka i cross) ale również wyjazdy na wakacje, wycieczki spotkania rodzinne jak urodziny, imprezy itd. Chodzi mi o kamerę, którą będę mógł nagrać profesjonalne wideo i szybko, wyciągając z kieszeni zrobić ładne, ostre i kolorowe zdjęcie, jak myślisz, czy H4 Silver da radę moim wymaganiom?



#10

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 648 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

jak nie będziesz oczekiwał od niej jakości lustrzanki, pogodzisz się z tym że nie każde ujęcie nie każda fotka z takich kamer (nie tylko z gopro) wychodzi ostra i piękna to spełni oczekiwania bez wahania...



#11

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

jak nie będziesz oczekiwał od niej jakości lustrzanki, pogodzisz się z tym że nie każde ujęcie nie każda fotka z takich kamer (nie tylko z gopro) wychodzi ostra i piękna to spełni oczekiwania bez wahania...

nie nie, jakości lustrzanki nie oczekuję, chodzi mi o ostre, i ładne zdjęcia jak robione dobrym telefonem z dobrym aparatem, a mam jeszcze jedno pytanie, czy jakbym chciał zrobić zdjęcie czegoś z bliska, powiedzmy ryby pod wodą, albo jakiegoś kwiata, albo mordę mojego psa, to czy to wystarczy, czy zdjęcie będzie ostre i wyraźne?

I drugie pytanie czy lepsze są zdjęcia czy klatki z filmu wycięte?



#12

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk

Da się zrobić takie zdjęcia. Co prawda nie ma tu trybu makro, ale jest dobrze ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#13

nicnaniby

nicnaniby

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:warszawa
  • Kamera: go pro hero 3 motorsport
  • Karta pamięci: sandisk micro sdhc 64gb

bez kitu asmo w każdej Twojej wypowiedzi czuje ból dupy związany z hero 4, nie czaje tego - każdemu odradzasz nie mając tej kamery,ja mam miałem problem z zawieszaniem się który zażegnałem i kamera śmiga konkretnie.
Zdjęcia w nocy opuszczają szczękę do ziemii w szoku jestem jak to działa, tak samo nocne time lapsy.
Ekran ułatwia śmiganie po ustawieniach i skraca czas włączenia czegokolwiek i to konkretnie.
co do gimbala to nie widzę żadnej problemu, wątpię żeby robił coś niesamowicie szkodliwego dla tego wyświetlacza poza tym domowymi sposobami można go na taką ewentualność zabezpieczyć,poza tym w Twojej hero 3+black którą też miałem, z tyłu masz jakieś mega wytarcia albo dziury od gimbala?


Jc0b - co do makro to ogarnij sobię to :)



#14

Darro

Darro

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 364 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

A tak przy okazji...

Macie info gdzie kupić (w normalnych pieniądzach) zestaw takich soczewek i przejść?



#15

asmo

asmo

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 206 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: Adata 64GB (10)

miałem tą kamere i na dziń dobry uszkodzona bateria i przebarwienia na ekranie kupiłem ją jako drugą kamerę oddałem do sklepu i kupiłem drugą 3+ a ból dupy jak to piszesz to bardzo żenujący tekst na poziomie 13 latka z gimnazjum no chyba ze sam go masz bo bubla kupiłeś to jest moja opinia i z nia się zgadzać nie musisz dla mnie tryb nocnych zdjęć zbędny bajer bo zdjęcia z gp są marne i jak już gdzieś pisałem uzyskuje je z filmów ekran po ciula mi on jak kamerkę mam na kasku ... lub na dronie to są moje opinie i ja od kamery POV oczekuje żeby była kamerą POV a nie aparatem i do takich zastosowań mi te funkcje zbędne chciałem kupić nowość kupiłem i się zawiodłem jak coś poprawią kupie 4 blacka jak nie zostanę przy 3+ i jak nie rozumiesz co znaczy "według mnie" to zalecam cofnąć się do szkoły podstawowej tam z tekstem "ból dupy" będziesz pro :) i po co mi filtry makro to kamery sportowej? :D do tego mam lustrzankę ;) a zapamiętaj jedno jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego;) ps .mam wytarcia od gimbala ....



#16

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

Ok dzięki za wszystkie odpowiedzi. Zdecyduję się na kupno czwórki silver, najwyżej pomyślę o tej soczewce, dzięki wielkie. 

PS. Nie chodzi mi o zdjęcia zbliżeniowe, tylko o np. selfie z kumplami na wakacjach, sfotografowanie jakiegoś pomnika itd.



#17

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

ja tam złego słowa o 4 silver nie powiem, sprawuje się wyśmienicie a ekran jest rewelacyjna sprawą....dla mnie oczywiście.

Nie będę jej używał na moto ( do tego mam countura i 3 black) a potrzeba mi jej do pracy gdzie wykadrowanie obszaru filmowania jest bardzo ważne.

Dla każdego coś miłego....jak mawia baba w stoisku z bułkami :-P



#18

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

ja tam złego słowa o 4 silver nie powiem, sprawuje się wyśmienicie a ekran jest rewelacyjna sprawą....dla mnie oczywiście.

Nie będę jej używał na moto ( do tego mam countura i 3 black) a potrzeba mi jej do pracy gdzie wykadrowanie obszaru filmowania jest bardzo ważne.

Dla każdego coś miłego....jak mawia baba w stoisku z bułkami :-P

Rozumiem, ze z czystym sumieniem możesz mi ją polecić? 



#19

ropa2

ropa2

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 441 postów
  • Miejscowość:Janikowo
  • Kamera: H3B,H4S,yi,ghost S
  • Karta pamięci: transcend 64GB i inne

Powiem tak, miałem w życiu sporo kamerek sportowych , teraz mam kilka.

czekałem za taka kamerka jak 4 silver. Dla mnie  bomba i rewelacja. W mojej pracy sprawdza się doskonale.

Do tej pory używałem ( mam nadal) 3black i zadowolony byłe i jestem.

Ostatnio dokupiłem 4 black , potrzebna jako zapas i dodatkowe ujęcia ze statywu.

jednak jeśli chcesz filmować w 1080p to jest tzw kontrolowany zakup.

Bierz i tylko aby nie była trefna jak czytam u kolegów którzy trafili na felerne. ja miałem szczęście nadal jest sprawna.

Ale nie martwię się zbytnio....dwa lata gwarancji ...śpię spokojnie.



#20

Jc0b

Jc0b

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 148 postów
  • Miejscowość:Sopot
  • Kamera: Gopro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk, 32 gb, (10)

Powiem tak, miałem w życiu sporo kamerek sportowych , teraz mam kilka.

czekałem za taka kamerka jak 4 silver. Dla mnie  bomba i rewelacja. W mojej pracy sprawdza się doskonale.

Do tej pory używałem ( mam nadal) 3black i zadowolony byłe i jestem.

Ostatnio dokupiłem 4 black , potrzebna jako zapas i dodatkowe ujęcia ze statywu.

jednak jeśli chcesz filmować w 1080p to jest tzw kontrolowany zakup.

Bierz i tylko aby nie była trefna jak czytam u kolegów którzy trafili na felerne. ja miałem szczęście nadal jest sprawna.

Ale nie martwię się zbytnio....dwa lata gwarancji ...śpię spokojnie.

Aha, ok dzięki.