Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Hero 2 - problem z Firmware


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

MajkeL

MajkeL

    Newbie

  • Użytkownik
  • 9 postów

    Witajcie.

     

    Mam bardzo duży problem z tą kamerą, siedzę nad tym cały dzień i nie mogę dojść do tego co jest nie tak - mianowicie dzieje się dokładnie to samo co w załączonym filmiku dokładnie od 3:35 min do 7:24 min - później problem jest jeszcze większy, gdy aktualizuje przez program jak na filmie to kamera stoi w miejscu i nic się nie dzieje, dioda nie miga a na wyświetlaczu tylko widnieje ikonka kabla USB i kreseczki od stanu baterii i nic więcej, (dzieje się tak nawet jak jest odłączony kabel USB) po tych operacjach muszę wyciągać baterie żeby ją wyłączyć bo przyciskiem się nie da. Karta pamięci jest tej najwyższej klasy (class 10), do tego była dużo razy formatowana z poziomu windowsa i nic to nie dało. Dodam jeszcze że kamerka ostatnio została lekko zalana ale po wysuszeniu normalnie działała, później zaczęła się zawieszać i nastąpiły te problemy, jeśli ktoś wie co to może być to prosiłbym o pomoc.

     

    Pozdrawiam

     



    #2

    mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 1986 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
    • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

    Włącz kamerę a następnie podepnij USB, nie podpinaj pod wyłączoną.

    Jeśli masz jakieś BacPac to odepnij wszystko.

    Spróbuj aktualizacji nie z tego najnowszego cineform 2.5 tylko ze starszej wersji. U mnie z najnowszej nie poszło.

    Pozdrawiam



    #3

    MajkeL

    MajkeL

      Newbie

    • Użytkownik
    • 9 postów

      Problem jest taki że jak włączę kamerę i podepne USB to jej nie wykrywa, musze najpierw podłączyć kabel jak jest wyłączona kamera i potem uruchomić. Podejrzewam że program też nie ma żadnego znaczenia bo próbowałem aktualizować przez GoPro Studio i na komputerze normalnie pokazuje że instaluje w kamerze ten soft a kamerka stoi w miejscu i zero reakcji. Tak samo jak się zrzuci plik z Firmware na karte to też nic nie rusza.



      #4

      mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 1986 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

      A może zrób najpierw downgrade? Czy pójdzie?

      Nie mam pomysłu o co może chodzić.

      Pozdrawiam



      #5

      MajkeL

      MajkeL

        Newbie

      • Użytkownik
      • 9 postów

        Próbowałem zrobić downgrade ale to nic nie daje - niezależnie od tego jaki soft zrzuce na kartę to nie da się uruchomić instalacji.



        #6

        mistrzCK

        mistrzCK

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 1986 postów
        • Miejscowość:Kielce
        • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
        • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

        Spróbuj może jeszcze puścić po resecie.

        Reset: trzymasz spust migawki (u góry) i włączasz kamerę. Po takim zabiegu powinna wrócić do ustawień fabrycznych. 

        Później może uda ci się zrobić upgrade?

        Pozdrawiam i trzymam kciuki

         

        [edit] pamiętaj że jakby udało się zresetować zniknie ci prawdopodobnie protune i inne opcje. W dalszym ciągu może nie dać się upgrade.

        Także ... ryzyko. Spróbuj jeszcze raz za pomocą programu w wersji 1.2.1 tu masz linka do mojego archiwum

        Pozdrawiam



        #7

        MajkeL

        MajkeL

          Newbie

        • Użytkownik
        • 9 postów

          Robiłem hard reset ale to też nic nie daje, po włączeniu cały czas wyświetla się ikonka kamery i nic się dalej nie dzieje :/



          #8

          mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 1986 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
          • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB

          Przy włączaniu jaki soft pokazuje?

          Kamera przełącza się między trybami (aparat, time) i da się wejść w ustawienia?

          Próbowałeś przez ten mój link?

          Pozdrawiam




          Wróć do GoPro Hero2 · Następny nieczytany temat →