Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero 3 Black + Battery Bacpac (Hero3) - ładowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

jaroomaster

jaroomaster

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
    Czy mozna ladowac jednoczesnie baterie w battery bacpac'u i wewnetrzna baterie w kamerze? jak dotad, moje spotrzezenia pokazuja co innego. wkladajac kabel usb z zasilaniem do kamery ( z podpietym bacpac'iem) laduje wewnetrzna baterie w kamerze, a po podlaczeniu kabla usb z zasilaniem do bacpac'a laduje tylko bacpac. czy istnieje mozliwosc naladowania dwoch akumulatorow jednoczesnie, tak jak to bylo w starszych modelach hero z battery bacpac'iem? mialem przyjemnosc korzystania z hero 1 z battery bacpac'iem i po podlaczeniu usb do kamery ladowal tylko jedna baterie, po podlaczeniu do bacpac'a ladowal obie baterie od razu...
    GoPro Hero 3 Black :: Sandisk Extreme 16GB MicroSDHC :: Bacpac Hero 3]
    [MacBook Pro i7 :: 16GB RAM :: MacOSX 10.6.8 :: Final Cut Pro 7.0 :: CineForm Studio (Free) :: MPEG Streamclip (Free)]

    #2

    gabula

    gabula

      Newbie

    • Użytkownik
    • 3 postów
      mogę tylko potwierdzić Twoje spostrzeżenia, podpinając kabel do battery backpack, wprawdzie świecą diody na backpacku i na samej kamerze, ale ładuje tylko sam backpack.

      #3

      kosmal1098

      kosmal1098

        Newbie

      • Użytkownik
      • 23 postów
        Z tego co mi wiadomo to dopiero po pełnym naładowaniu backpacka zacznie automatycznie ładować baterię w kamerce czyli-jedna po drugiej ;)

        #4

        jaroomaster

        jaroomaster

          Newbie

        • Użytkownik
        • 18 postów
          jeszcze tego dokladnie nie sprawdzilem, ale chyba jest tak jak pisal poprzednik. najpierw laduje sie bacpac (hero3), pozniej wewnetrzna bateria w kamerze. chodz zadna dioda tego nie pokazuje (podczas ladowania baterii swieci sie tylko dioda od bacpac'a). jeszcze to potwierdze. poki co zywotnosc baterii bacpac + wew bateria (wi-fi - OFF) +/- 1,5h ciaglego nagrywania.
          GoPro Hero 3 Black :: Sandisk Extreme 16GB MicroSDHC :: Bacpac Hero 3]
          [MacBook Pro i7 :: 16GB RAM :: MacOSX 10.6.8 :: Final Cut Pro 7.0 :: CineForm Studio (Free) :: MPEG Streamclip (Free)]

          #5

          Guest__*

          Guest__*
          • Guests

          jeszcze tego dokladnie nie sprawdzilem, ale chyba jest tak jak pisal poprzednik. najpierw laduje sie bacpac (hero3), pozniej wewnetrzna bateria w kamerze. chodz zadna dioda tego nie pokazuje (podczas ladowania baterii swieci sie tylko dioda od bacpac'a). jeszcze to potwierdze. poki co zywotnosc baterii bacpac + wew bateria (wi-fi - OFF) +/- 1,5h ciaglego nagrywania.


          Raczej nie, mi na baterii bez battery backpack filmuje w 720p50 około 1 godzina 15 minut.

          #6

          Sebastian

          Sebastian

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPip
          • 1316 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera: 3BE/3BE+
          • Karta pamięci: 16/32/64
          Jeśli backpack jest podłączony do kamery i włączasz ładowanie przez backpacka zapali sie dioda czerwona z przodu kamery.na wskaźniku stanu baterii backpacku będziesz miał widoczna animacje ładowania.wytrzymałość dwóch baterii około 2h 25 min

          Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

          Pozdrawiam

          Sebastian

          MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

           

          Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


          #7

          jaroomaster

          jaroomaster

            Newbie

          • Użytkownik
          • 18 postów
            odswiezam. po podlaczeniu kabla z tylu do bacpaca laduje najpierw bacpaca, pozniej kamere (ale trwa to strasznie dlugo), po naladowaniu baterii do full'a czas nagrywania przy 1080p wynosi ok 57min. tzn nagrywa cala karte 16gb + jakies 15-20min kamera zostaje w trybie standby.
            GoPro Hero 3 Black :: Sandisk Extreme 16GB MicroSDHC :: Bacpac Hero 3]
            [MacBook Pro i7 :: 16GB RAM :: MacOSX 10.6.8 :: Final Cut Pro 7.0 :: CineForm Studio (Free) :: MPEG Streamclip (Free)]

            #8

            zbynio70

            zbynio70

              Newbie

            • Użytkownik
            • 4 postów
              Witam , to jak to jest z Battery BacPac wiesza kamerkę czy nie ??? bo zastanawiam się nad kupnem

              #9

              Sebastian

              Sebastian

                Wyjadacz

              • Moderator
              • PipPipPip
              • 1316 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera: 3BE/3BE+
              • Karta pamięci: 16/32/64
              Czasami wiesza ale bez niego nie da się żyć.ja nawet myślę nad zakupem drugiego.nagrywałem wczoraj turniej squash i jakby nie ładowanie na jednej przerwie to bym nic nie nagrał finału i polfinalu.z bacpackiem tez masz wygodę bo jak kamera wisi 3 m nad ziemią to nie będziesz co chwilę baterii wymieniać

              Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

              Pozdrawiam

              Sebastian

              MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

               

              Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


              #10

              Pablomce

              Pablomce

                Newbie

              • Użytkownik
              • 30 postów
              • Miejscowość:Myślenice
              • Kamera: GoPro Hero 3 Black
              • Karta pamięci: Samsung 64GB UHS-I Pro Cl 10
              Odświeżę temat.

              U mnie tak samo. Przy Battery BacPack, mam go od niedawna strasznie długo się to wszystko ładuje. Ale mam inne pytanie. Czy ktoś używa lub próbował używać podpiętego zamocowanego z tyłu Battery Bank?
              Zastanawiam się by przynajmniej przy zastosowaniach bardziej stacjonarnych (nie ekstremalnych) dokupić dopasowany wielkością Battery Bank i zamocować go z tyłu i podpiąć kablem USB do Battery BacPacka.

              Wpadł mi w oko model PQI i-Power Power Bank 5200 mAh. Z takim zasilaniem bateria nie będzie już najsłabszym punktem GoPro :)
              Efekt powinien być taki sam jak w przypadku ciągłej pracy na zasilaniu sieciowym. Przynajmniej do wyssania tych 5200mAh.

              GoPro 3 Black, SD 64GB, Battery BacPac, LCD BacPac, Steadicam Smoothee


              #11

              MastaFantasta

              MastaFantasta

                Newbie

              • Użytkownik
              • 9 postów
                Ja sobie poradziłem z podłączeniem pod usb bez batery packa (foto) i podłączyłem akumulator 4,5Ah przez stabilizator. Sześć godzin pracy bez problemu więc faktycznie kwestia zasilania odpada. Akumulator jest wielkości dwóch połączonych paczek papierosów i w moim przypadku podczas jazdy na rowerze jest schowany w plecaku i generalnie "go nie czuć".

                Załączone pliki

                • Załączony plik  go pro.jpg   70,44 KB   67 Ilość pobrań
                • Załączony plik  go pro.jpg   70,44 KB   66 Ilość pobrań


                #12

                Ro83rt

                Ro83rt

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 240 postów
                • Miejscowość:TM
                • Kamera: GoPro Hero3 White
                • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

                Czy ktoś używa lub próbował używać podpiętego zamocowanego z tyłu Battery Bank?
                Zastanawiam się by przynajmniej przy zastosowaniach bardziej stacjonarnych (nie ekstremalnych) dokupić dopasowany wielkością Battery Bank i zamocować go z tyłu i podpiąć kablem USB do Battery BacPacka.


                Power bank zakupiony w biedronce działa z gopro bez problemu :)

                #13

                xamil

                xamil

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 265 postów
                • Kamera: GoPro3 White
                • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10

                Ja sobie poradziłem z podłączeniem pod usb bez batery packa (foto) i podłączyłem akumulator 4,5Ah przez stabilizator. Sześć godzin pracy bez problemu więc faktycznie kwestia zasilania odpada. Akumulator jest wielkości dwóch połączonych paczek papierosów i w moim przypadku podczas jazdy na rowerze jest schowany w plecaku i generalnie "go nie czuć".


                Jak to zrobiłeś? rozwaliłeś na siłę wtyczkę miniUSB i izolacją termokurczliwą zaizolowałeś?

                #14

                MastaFantasta

                MastaFantasta

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 9 postów
                  Dokładnie. Wtyczkę obrobiłem pod wymiar żeby weszła do obudowy. Sukcesem jest znalezienie jak najcieńszego kabla USB bo to co jest na zdjęciu to właśnie kabel USB tyle że najcieńszy jaki znalazłem a okolice podłączenie do pinów zalałem klejem akrylowym. Z wtyczki usunąłem wszystkie piny po za zasilającymi i działa :) A już tak całkowicie po za konkursem to czas pracy na baterii z włączonym WIFi w GoPro to totalne nieporozumienie. Czasami mam wrażenie że to starcza na skok ze spadochronem.

                  #15

                  zin

                  zin

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 8 postów
                    a jaki użyłeś stabilizator ?

                    #16

                    Michal

                    Michal

                      Alpha i Omega

                    • Senior Moderator
                    • PipPipPipPipPip
                    • 4168 postów
                    • Miejscowość:Polska
                    • Kamera: Hero 3
                    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
                    Hehe liczysz wraz z wznoszeniem się i uruchomieniem przed wejściem do samolotu? Czy tylko sam skok? :P

                    Na poważniej pisząc a skąd dorwałeś kabel?

                    #17

                    Sebastian

                    Sebastian

                      Wyjadacz

                    • Moderator
                    • PipPipPip
                    • 1316 postów
                    • Miejscowość:Poznań
                    • Kamera: 3BE/3BE+
                    • Karta pamięci: 16/32/64
                    Tu jest mój post z czerwca w którym szukam tego kabla dokładnie

                    Jeśli ktoś wie gdzie można taki kupić będę wdzięczny za informacje

                    Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

                    Pozdrawiam

                    Sebastian

                    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

                     

                    Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


                    #18

                    xamil

                    xamil

                      Specjalista

                    • Użytkownik
                    • Pip
                    • 265 postów
                    • Kamera: GoPro3 White
                    • Karta pamięci: SanDisk 16GB c.10
                    Pomysł bardzo dobry, i ode mnie kilka zdań ;)

                    1. Nie wyprowadzać ten kabel przez uszczelkę, robi się mikroszczelina i woda się dostawać będzie a tego raczej nikt nie chce. DO sportów wodnych to dodatkowa bateria, albo na allegro za 70-80zł dodatkowe 2 baterie, i zmieniać podczas zabawy, ale w wodzie to też już wadą jest.

                    2. Cienki kabel albo taka taśma jak na linku w poście wyżej wyprowadzić przez drugą klapkę do nagrywania z dźwiękiem, i wtedy tutaj już na wodę uważać trzeba i podpiąć do ładowarki lub akumulatorka (ja jestem w trakcje robienia ładowarki USB z zasilaniem bateryjnym (4x AA (LR6) ) :)

                    3. Jeden pomysł teraz mi strzelił do głowy - sklepy komputerowe, elektryczne i taśmę ATA do dysków twardych do komputera (kable wyparte już przez standard SATA, ale dalej do kupna):



                    Super cienkie kable, ale zawsze coś, mi np. to zalega w szafie, i może to by wystarczyło? Zresztą w jednostce centralnej jest bardzo dużo cienkich kabli i można któreś z nich wykorzytsać i potem pozostaje kwestia wlutowania do wtyczki :)

                    #19

                    MastaFantasta

                    MastaFantasta

                      Newbie

                    • Użytkownik
                    • 9 postów
                      Stabilizator zwykły 7805 za 2PLN w każdym elektroniku. Zalecam kawałek aluminium do odprowadzenia ciepła bo nasza wspaniała kamerka siorbie "tylko" jeden amper prądu co jest granicznym prądem dla 7805 i jest powodem że na oryginalnym aku z i włączonym WiFi czas pracy to w ciężkich porywach 30-40minut (wiem wiem długi ten skok :D ). Chciałem podpiąć pod kamerę od razu 6V z akumulatora ale skutecznie mi to odradzono. Raz że po naładowaniu akumulator ma ponad 7V a dwa to nie ma sensu ryzykować ze sprzętem za taką papę. Co do prowadzenia kabla na zdjęciu widać jak idzie on standardowo - w takim położeniu nic się nie odkształca. Co do kabla to miałem taki do aparatu canon (był w zestawie).

                      Załączone pliki

                      • Załączony plik  gopro2.jpg   73,12 KB   18 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  gopro2.jpg   73,12 KB   16 Ilość pobrań


                      #20

                      Sebastian

                      Sebastian

                        Wyjadacz

                      • Moderator
                      • PipPipPip
                      • 1316 postów
                      • Miejscowość:Poznań
                      • Kamera: 3BE/3BE+
                      • Karta pamięci: 16/32/64
                      Zgadza się ze kabel podłączyć wtedy gdy tylna klapa jest otwarta. Do wody jedynie dodatkowa bateria.
                      A wiecie gdzie taki cienki kabel mógłbym kupić, w Poznaniu wszystkie sklepy elektroniczne odwiedziłem i nikt nic nie wie
                      Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

                      Pozdrawiam

                      Sebastian

                      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

                       

                      Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



                      Wróć do Zasilanie · Następny nieczytany temat →