Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Ustawienia projektu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

badshaman

badshaman

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Kamera: gopro 4 silver
  • Karta pamięci: sandisk 64gb

Mam pytanko, mianowicie chodzi mi o ustawienia projektu.

Mam SV pro 13 ale pytanie dotyczy ogólnie ustawienia w programach.

Szukam i czytam ale albo żle szukam albo to taki banał że tylko ja mam z tym problem.

Chodzi mi o to że jeśli nagrywam swoim gopro 1080 i 60 fps to w vegasie ustawienia projektu powinny być właśnie takie, jak z kamerki a potem przy renderowaniu moge ustawić np 1080 i 30 fps.

Ok to rozumiem.

Tyle że czasami, na potrzeby filmu nagrywam pare klipów z różnymi fps. Jeśli chce jakies slow mo bez szaleństw to spowalniam te 60fps o 50% i wtedy mam klip 30klatek wiec w miare płynne. natomiast reszte klipów bez potrzeby slow motion sa nagrane w 30 fps. wiec jak to sie ma do ustawienia projektu?

 

Czy lepiej ustawić w projekcie najwyższa wartość klatek, taką jaką ma jeden czy wiecej filmów do użycia spowolnienia? 

Czy normalnie ustawić projekt na 30 fps, taki jaki bedzie docelowo renderowany a na reszcie klipów z wiekszą ilością fps (60,120) poprostu bawić sie slow motion? Nie bedzie to miało wpływu, to ustawienie projektu 30fps na reszte klipów z wiekszym fps, 60,120?

 

I ostatnie jak to sie ma gdy nie tylko fpsy sie różnia ale jeszcze np jeden klip jest 1080 i 60fps a drugi 720 i 120fps, jakie tu zastosować ustawienia projektu?

 

Z góry dziekuje za wyjasnienie, mam nadzieje że za bardzo nie zamotałem. 



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Jeśli wszystkie filmy, oprócz tych kilku do slowmotion, masz w 30fps, to cały projekt też dajesz na 30fps. Taki sam render jak wcześniejsze ustawienia.
Logiczne, że gdy większość materiałów masz w 720p (a przynajmniejte ważniejsze) to te nagrane w 1080p musisz zmniejszyć do 720p.

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


  • jacqu1916 lubi to

Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →