Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro silver dzieli pliki na karcie microSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Witam!

Zakupilem GoPro 4silver do phantoma 2 do niej zakupilem karte sandisk extreme 32GB standardowo karta miala system plikow FAT32, gdzie przy ustawieniach 1920x1080/60fps nie moglem nagrac 15min materialu z lotu wiadomo problemem okazal sie system plikow. Zmienilem system plikow na NTFS i kamera nie widzi karty. Wtedy zmienilem system plikow na exFat, kamera widzi karte wszystko ok ALE:

 

Chcialem nagrac 15min lotu to kamera podzielila mi film na dwa pliki, co generalnie jest dla mnie dokuczliwe, gdyz obraz na FPV mi mrozi i musze wyladowac, uruchomic ponownie kamere, i wtedy widze obraz. Ale z tymi plikami tez tak macie ze Wam dluzszy film dzieli na na kawalki??



#2

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

to normalne że dzieli pliki

poczytaj w internecie wszystko jest www.google.pl


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#3

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

I nic z tym nie moge zrobic???



#4

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1984 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
Wyłącz i włącz podgląd. Odśwież. Powinno pomóc. Z dzieleniem pliku nie zrobisz nic bo tak nagrywa się w FAT. Pozdrawiam

#5

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Dzwiek przy lataniu mi nie przeszkadza, bo to tylko jeden wielki szum ;) Probowalem wlaczyc wylaczyc podgladw odbiorniku rezultat taki ze dalej zamrozona klatka sie pojawiala, wyladowalem i wylaczylem potem wlaczylem phantoma efekt nadal ten sam dopiero kiedy wyaczylem i wlaczylem gopro obraz znow byl widziany na biezaco.



#6

mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1984 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3B, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, Toshiba 6x 32 GB
A nie da się jakoś odświeżyć jak np na telefonie poprzez obracanie poziom-pion?
Pozdrawiam

#7

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Pa nie mam fpv poprzez telefon, zestaw fpv byl osobno kupowany nic telefonem nie steruje, co najwyzej wlaczam wifi zeby bardziej komfortowo zarzadzac ustawieniami. Moze nowy firmware cos zmieni. A czy we wczesniejszy modelach wystepuje podobna sytuacja ze plik dluzszy zostaje podzielony?



#8

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Osobiście to sprawdziłem i podczas pewnego biegu w poznaniu gopro pocięło mi trasę na prawie równe kawałki około 17min i pliki ważyły po około 1,9gb czemu tak gopro robi??

Żeby zapisywać w miarę szybko materiał na karcie , żeby nie stracić całego materiału jak dojdzie do awarii kamery. Ale jak to polak zawsze nie zadowolony bo ktoś mu narzuca coś co jest dobrym rozwiązaniem.Spróbuj nagrać 30 min filmu ciągiem a będziesz miał go w 2 plikach i co ciekawe nie stracisz ani sekundy pomiędzy nimi.

Mały edit:

oto guru gopro i jego porada 333

 

ps: robię się już chyba stary bo drażni mnie bezradność ludzi... szukaj nie umiejo , marudzić potrafio , i tylko kupujo gopro bo to takie wow


  • mistrzCK i jacqu1916 lubią to

 

 

 

 

 


#9

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk


ps: robię się już chyba stary bo drażni mnie bezradność ludzi... szukaj nie umiejo , marudzić potrafio , i tylko kupujo gopro bo to takie wow


Idealnie ujęte...

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Skiper83, nie wiem czy kierowales to do mnie ale ja nie zrzedze ze mi dzieli pliki, poprostu zastanawialem sie czy tak ma byc lub czy nie ma opcji zapisu do jednego pliku (pozatym jak trafi karte to film podzielony na 1000 plikow i tak nie bedzie mozliwy do odzyskania) Temat zalozylem dlatego ze kiedy nastepowal podzial, zamrozilo mi obraz z FPV i tylko wylaczenie i wlaczenie kamry pomoglo.



#11

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Nie po prostu swoje zmęczenie przeniosłem na forum i akurat Ty kolego dostałeś rykoszetem. Jeśli cię uraziłem to przepraszam nie miałem takiego zamiaru. 

Trzeba się przyzwyczaić do podziału a z FPV widocznie coś się dzieje na trasie fantom /fpv.
 


 

 

 

 

 


#12

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Nie, nie uraziles ;) to bylo tylko zapytanie, dzis jeszcze raz sprawdze podczas lotu jak sie to zachowuje, bo wlaczylem w domu tylko phantoma i fpv dzialalo, kamera nagrywala i nie bylo przycinki, dzialo sie to w powietrzu dlatego ide dzis sprawdzic co jest nie tak. Moze nowe firmware cos przyniesie pozytywnego.



#13

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Szeroka łąka , mało lub wcale anten , słupów i linii energetycznych , start tylko z trawnika i zobacz. Dzisiaj nagrywałem jeden materiał do sieci który był długi to podzieliło mi na dwa pliki. Pierwsze odcięcie było po około 17 minutach i 35 sek. Przy 720p 60fps full automat żadnych protune i innych gopro 3 silver.

Ustaw minutnik w komórce i obserwuj co się będzie działo :D
Powodzenia a z kawałkami materiału się musisz pogodzić :P 

ps: ja obstawiam że tak jak pisałem wcześniej coś na trasie FPV/fantom


 

 

 

 

 


#14

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)
shogo23 i jak efekty prób? Jestem ciekaw co wyszło

Bartek vel skyrunnerdji.blogspot.com nadaję z Xperia Z2


 

 

 

 

 


#15

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Naladowalem odbiornik na full wszystko posprawdzalem wlaczylem latawca, kalibracja i wgore. Pliki mialem dwa ale zamrozenia juz nie bylo. Teraz sie zastanawiam czy to nie ta tasiemka ktora czesto sie psuje (jak to w sieci pisza) czy ona nie spowodowala calego zamieszania (chodzi mi o tasiemke ktora wpina sie do usb gopro z gimbala), a nie pisalem wczoraj bo bylem podlamany - mialem twarde ladowanie generalnie zahaczylem o drzewo i gleba :(



#16

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

tasiemka to duży problem widać to w sieci. Szkody jakieś ?? Czy tylko upadek?? Ja już przerabiałem drzewo i upadek. Skończyło się wymianą obudowy, regulatora obrotów , mocowaniem do kamery i urażoną dumą :D 


 

 

 

 

 


#17

shogo23

shogo23

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Kamera: GoPro 4 silver
  • Karta pamięci: Sandisc Extreme 32GB

Na dume u mnie za wczesnie, jestem swiezo uieczonym posiadaczem phantoma to moj 5ty lot, myslalem ze nie zapytasz no ale skoro to: zlamane dwa smigla, i skrzywiony gimbal h3-3d zaraz jade polatac zobaczyc czy wszystko chodzi. Kiedys musial byc ten pierwszy raz. Mam nadzieje ze ostatni :)



#18

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 672 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom 3 pro
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Odważnie jak na 5 lot z pełnym ekwipunkiem :)

Ja moje pierwsze loty zaliczyłem owszem z kamerą ale w wodoszczelnej obudowie przymocowane do fantoma :) i to bolało jak walnąłem kilka razy o ziemię a tu gimbal do tego jeszcze.

Nie zazdroszczę nerwów jakie na pewno miałeś w momencie opadania :D

 


 

 

 

 

 


#19

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Ja też niedawno miałem wypadek, jak się już tak rozpisujecie ;)
Też dzewo, tyle że wyleciałem w nie z rozpędu... Straciłem orientację, gdzie jest przód drona :D
Na szczęście, spadł na osłonę śmigła i tylko to się połamało...

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 



Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →