Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Szybkość filmiku? FPS? POMOCY!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

CuZo

CuZo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

Witam,

 

podczas nagrywania filmików przy 30FPS film chodzi płynnie i naturalnie, natomiast przy 60FPS trochę jak by szybciej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wydawało mi się że podczas odtwarzania filmu tempo powinno być naturalne a więcej FPS to więcej klatek podczas spowalniania tempa w programie. Mylę się?

 

Zazwyczaj nagrywam filmy i oglądam je na kompie. Teraz chciałem nagrać i trochę się pobawić dlatego dałem większa liczbę FPS a tu taka niespodzianka.



#2

buble

buble

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Miejscowość:Grudziadz
  • Kamera: Go pro 4 silver
  • Karta pamięci: Samsung 64gb ,

Czesc tez tego nie rozumiem do konca, wczoraj natrafilem na taki filmik który troche tlumaczy to zjawisko  . Wniosek taki ze wiecej fps niz 30 nie warto uzywac, chyba ze chcesz robic slow motion.



#3

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

Witam,

 

podczas nagrywania filmików przy 30FPS film chodzi płynnie i naturalnie, natomiast przy 60FPS trochę jak by szybciej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Wydawało mi się że podczas odtwarzania filmu tempo powinno być naturalne a więcej FPS to więcej klatek podczas spowalniania tempa w programie. Mylę się?

 

Zazwyczaj nagrywam filmy i oglądam je na kompie. Teraz chciałem nagrać i trochę się pobawić dlatego dałem większa liczbę FPS a tu taka niespodzianka.

Nie ważne ile FPS odtwarzanie musi - a przynajmniej powinno być płynne z tą różnicą że nagrywając 24 fps robi 24 "zdjęcia" na sekundę a nagrywając 60 fps robi 60 "zdjęć" na sekundę a co za tym idzie film wygląda płynniej ale liczba fps nie ma wpływu na normalne tradycyjne odtwarzanie filmu a dokładniej nie ma wpływu na jego tempo odtwarzania.
Dopiero robi się problem jak chcesz z 30fps zrobić zwolnione tempo wtedy się strasznie krzaczy zresztą tutaj masz film o tym

Im więcej FPS tym tak jak by więcej zarejestrowane w ciągu sekundy czyli bardziej dokładny materiał. Problemy zaczynają się przy ilości fps w ciemnych warunkach.

Sprawdź na innych sprzętach , laptopach itd jak masz możliwość czy tak samo się dzieje.


 

 

 

 

 


#4

buble

buble

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Miejscowość:Grudziadz
  • Kamera: Go pro 4 silver
  • Karta pamięci: Samsung 64gb ,

Z tym ze w praktyce wystarcza 30 fps z tego co wyczytalem do podstawowych filmow.



#5

skiper83

skiper83

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 670 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera: GoPro 3 Silver & Phantom ??
  • Karta pamięci: 2x SanDisk 16GB (10)

do wszystkiego co nie wymaga dynamiki i slow motion tak.


 

 

 

 

 


#6

CuZo

CuZo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

Ja zmieniłem tylko tryb z tego względu że zakupiłem dodatkowe akumulatorki oraz karte pamięci, myślałem że nagram sobie z większą ilością FPS to jak by się coś fajnego wydarzyło na slow motion będzie, a jak się nic nie wydarzy to do wspominania i obejrzenia. I takie niespodzianki bez sensu... Też tak macie? czy tak jest i tak ma być że 60FPS będzie odtwarzał się inaczej niż 30FPS?

Pytam czy to jest normalne, i jakim cudem w tym filmiku co podesłał skiper83 na każdym porusza się tak samo a potem slow motion ma takie idealne, na mojej trochę przeskakuje obraz przy 60FPS...



#7

buble

buble

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Miejscowość:Grudziadz
  • Kamera: Go pro 4 silver
  • Karta pamięci: Samsung 64gb ,

Dokladnie mam to samo przy 60 fps lekko przeskakuje,efekt odwrotny od zamierzonego. Na poczatku myslalem ze moze to od mojej karty ale jednak nie.



#8

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

tak działają fps,y im więcej tym płynniejsze slow motion, może komp ci nie wyrabia i zacina się przy 60fps 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#9

CuZo

CuZo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

Wiem że płynniejsze slow motion ale podczas odtwarzania normalnie filmu w byle jakim programie idzie mi szybciej obraz niż przy 30FPS.

 

A komp jest dobry więc wątpię żeby tu leżał problem przy zabawie w slow motion.



#10

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

nie wiem co ci poradzić dziwna sprawa


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#11

buble

buble

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Miejscowość:Grudziadz
  • Kamera: Go pro 4 silver
  • Karta pamięci: Samsung 64gb ,

Przekonwertowałem ten plik z full Hd 60 fps na Hd 29 fps i efekt ciecia zniknął. Komputer to core i5 1.70 GHz 4 GB RAM , karta graficzna z procka. Natomiast nie zauwazylem aby obraz w 60fps byl szybszy.



#12

CuZo

CuZo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

Przekonwertowałem również na 29fps i efekt znikł, dziwne. Może przyzwyczajony byłem do odtwarzania w 30fps i wydawało mi się to inne.

Ale ze slow motion dalej mam problem, ale to chyba kwestia wprawy bo takie slowmotion to wielkie coś >> .



#13

jacqu1916

jacqu1916

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2381 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: H3+B, H4B x 2
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB x 2

jeżeli widzisz różnice gołym okiem to jesteś niezły :)


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#14

CuZo

CuZo

    Newbie

  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Miejscowość:Kraków
  • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

Mało że widzę, to mnie denerwuje! :D




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →