Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Pierwsze ładowanie baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

marecki

marecki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Kamera: H3+B, H4S
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme PLUS 64 GB

Wczoraj odpaliłem kamerę na nowej baterii i chciałbym by jej wydajność była jak największa. W poprzednich bateriach nie zwracałem uwagi na to kiedy zaczynam i kończę ładowanie, efekt tego był taki że jedna bateria trzymała 30min a inna 1h30min. Nie pytam Panów o  formatowanie, formatowanie czy jak kto tam zwał, bo wiadomo że w bateriach Li-ion tego już się nie robi, bardziej zależy mi na podpowiedzi kiedy zacząć pierwsze ładowanie i w którym momęcie je zakończyć?

W instrukcji producent wyraźnie napisał " Bateria nie ulegnie uszkodzeniu, jeśli przed pierwszym użyciem nie zostanie w pełni naładowana."

Wszystko byłoby Ok gdyby nie sprzeczny co do tego wpis Pana addict:http://kamerypov.pl/...owanie-baterii/

"teoretycznie baterie li-ion nie trzeba formowac. zaleca sie jedynie "lekkie" przeladowanie nowej baterii w kilku pierwszych cyklach ladowania", który jako moderator zakładam że ma pojęcie o tym co pisze  :-P Proszę o podpowiedz jak należy prawidłowo przeprowadzić te pierwsze ładowania, dodam jeszcze że mowa tu o bateriach oryginalnych ładowanych przez USB. Pozdrawiam.



#2

Priders

Priders

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2545 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: Gopro
  • Karta pamięci: SanDisk
Rozładować do końca, naładować do pełna. I tak kilka razy :)

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !!