Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Film + dane z GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

kispom

kispom

    Newbie

  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Miejscowość:Rawicz
  • Kamera: SJ4000/GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: AData 32 + 64Gb

Witam,

 

Mam zamiar więcej nagrywać filmików z moich przejadów na motocyklu i w związku z tym mam do Was pytanie. Czy jest możliwość synchronizacji filmu z kamerki + np danych z GPS`a w smartfonie tak by podczas odtwarzania filmu widzieć parametry odczytane z GPS`a (prędkość, ślad trasy itp). Jaki soft do obróbki potrafi to potem ładnie nałożyć na film (cos jak w materiałach z Sony Action Cam)?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.



#2

Jeep

Jeep

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk, 32GB, (10)

Teorytycznie mógłbyś zainstalować na smartfonie aplikację, która rejestruje to, co się dzieje na ekranie (działaja podobnie, jak Fraps, czy Action). Jeżeli udałoby Ci się to jakoś ładnie wkomponować w materiały z kamerki, to miałbyś gdzieś w rogu ekranu przykładowo aktualną, średnią i maksymalną prędkość, do tego czas jazdy, pokonany dystans, wysokość n.p.m. i może jeszcze współrzędne. Pewnie nieźle by to wyglądało. 8-) Tylko taka apka sporo kosztuje, nagranie dłuższej trasy jest zapewne praktycznie niemożliwe, smartfon musi być bardzo wydajny, aby nie było lagów, no i poskładanie tego do kupy zajęłoby kupę czasu. 

 

Złożyć to wszystko do kupy możesz np. w Sony Vegasie.

 

Nie bierz tego postu na poważnie, nie mam pojęcia czy ktoś kiedykolwiek zrobił coś podobnego.


GoPro Hero 3+ Black Edition + pudełko akcesoriów  :mrgreen:

 

Amatorsko montuję filmy/zajmuję się grafiką komputerową -

więcej informacji: 

http://kamerypov.pl/...ka-komputerowa/


#3

mbiela

mbiela

    Newbie

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Miejscowość:Warszawa
Dashware, ale oni chwilowo nie sprzedają, bo szykują nową super hiper wersję aplikacji..

Wytapa... Wypata.. napisane Tapatalkiem.



#4

mlody_ha

mlody_ha

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 4black
Garmin Virb edit ma taką możliwość tylko potrzebne sa dane z gps w odpowiednim formacie

#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5320 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black

To tak stary temat że problem pewnie dawno dawno rozwiązany :P



#6

mlody_ha

mlody_ha

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 4black

pewnie tak ale nie zakończony i ciekawy widziałem kilka takich filmów na motorze np. wszystkie dane z GPS i tel jakie mogą praktycznie istnieć fajna sprawa przeciążenia , przyspieszenie , prędkość , tętno nawet było pokazane i jak zbliżał się do jakiegoś niebezpiecznego zakrętu to widać było że tętno też mu skakało.
ok sorry ze odgrzebałem. 



#7

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Senior Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 5320 postów
  • Miejscowość:Poland
  • Kamera: Hero 5 Black

Spoko fajna sprawa i też chcialbym to mieć. Ale nie w H4! Może H5 choć wątpię. A tak pozostaje Sony a Garmina można odpuścić choć najlepiej rozwinął ten wątek.



#8

Mati_snd

Mati_snd

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 238 postów
    Mozecie miec to w kazdym filmie albo uzywacie telefonu z aplikacja dashware jest wszystko opisane co i jak na stronie gopro albo mozecie tez dokupic specjalny backpack :)

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    • Michal lubi to

    #9

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5320 postów
    • Miejscowość:Poland
    • Kamera: Hero 5 Black

    Wielkie dzięki za info o Dashware! Korzystałeś? 



    #10

    sebo

    sebo

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 317 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    A nie można zwykłą aplikacją zbierającą dane z gps i później wkleić do filmu, jednak Sony ma fajne rozwiązanie.



    #11

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5320 postów
    • Miejscowość:Poland
    • Kamera: Hero 5 Black

    Teoretycznie wypadało by podpiąć dane jakiegoś trackera GPS do wspominanego powyżej 



    #12

    sebo

    sebo

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 317 postów
    • Kamera: GoPro4Black

    Szkoda, że gopro nie ma a sony ma nie wiem czemu, pewnie w  5 też nie będzie.



    #13

    Michal

    Michal

      Alpha i Omega

    • Senior Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 5320 postów
    • Miejscowość:Poland
    • Kamera: Hero 5 Black

    GoPro tutaj bardziej opiera się na zewnętrznych dostawcach. Niejako otwierając sie na innych producentów akcesorium itp. Wiesz w paczce taniej że tak powiem. W procesie produkcyjnym GPS niemal nie robi żadnej różnicy w cenie. Pomijam przebicie późniejsze kończąc na kliencie ale wiadomo. Ale generalnie teoretycznie możesz dokupić sobie jakieś akcesoria do GPro które umożliwiają tego typu zabawę. Sam jestem zainteresowany ale na ilość używania tego bajeru w stosunku do ceny nie widzę potrzebny. Inna sprawa że jest Garmin Virb Xe który mistrzowsko wykorzystał GPS i inne dane w swojej kamerze. Jednak jakość obrazu powoduje że nigdy jej nie kupię!